PDA

View Full Version : Други причини за закъсняващ цикъл?



KrisiNik
12-16-2010, 12:10
Здравейте!:) По принцип знам,че май няма за какво да се притеснявам, но все пак когато човек води полов живот си се насмита. Та исках да споделя, че трябва да ми дойде тези дни. Имам признаците да ми дойде (омазнява ми се кожата,чувствителни гърди, 1,2 пъпки),но мензиса не идва... по принцип не ми е много редовно и до сега не е имало за какво да се притеснявам,защото винаги ми е подранявало и не ми се е налагало да го чакам. Наскоро боледувах,бях настинала и се чудя дали и това е възможно да е изиграло роля, за да не ми идва още?Отделно бях в чужбина миналия месец (там ми дойде за последно) и сега от смяната на климата? .. напечено е като го чакаш и се чудех дали тези неща могат да изиграят роля, че да ми закъснее. И тези признаци (като чувствителните гърди) има ли как да са на ранна бременност или нещо такова или си е от предстоящия цикъл?п.с. последно секс съм правила преди около седмица и половина,две.

bebchoOoOoOo
12-16-2010, 12:21
Охх, точно за това се притеснявам и аз вмомента, но проблема е, че аз нямам никакви признаци да ми дойде, а трябваше да ми дойде днес :shock: Много пъти съм се притеснявала напразно, но сега е малко по-различно, защото точно, когато бях в овулация, с приятеля ми направихме един фал.. :shock: Принципно ме болят гърдите седмица преди менструацията, а сега нищо.... Утре мисля да си правя тест, щото ще се побъркам :(
По темата: Да, може да ти закъснява от смяната на климата, от стрес, от прием на лекарства...

bybz
12-16-2010, 17:13
:) Олеле с тоя цикъл... трябваше да ми дойде на 12-ти. Откакто пих някакви хапчета, за да ми закаснее...като чели ми стана малко по-редовен цикъла т.е идва когато трябва. Но ето, че този път закъсня... И аз полудях. С приятеля ми се пазим, но все пак внушението и паниката си играят голяма роля.
Във вторник взех, че си направих един тест, защото от нерви и притеснения бях буквално откачила. Не стига, че изведнъж времето стана студено, ами и аз съм подложена на стрес и резултата - НЯМА ЦИКЪЛ... :)
Нито признаци, че ще ми дойде, нито нищо.ю
И днес се започнаха едни страшни болки, едвам стоях седнала, едвам ходех и какво да видя.. ето го дошъл е :lol: така че спокойно :-D само недей да се притесняваш, каквото трябва да стане, то ще стане :-)

krem4et0
12-16-2010, 17:54
Да, възможно е да закъснее от смяна на климат, от стрес, от боледуване. Изчакай още 1-2 дни и си вземи тест за успокоение. Да си сваляла рязко килограми наскоро?

bebchoOoOoOo,ако искаш разкажи ситуацията и дай подробности за последния си цикъл - кога ти дойде, кога прави необезопасен акт, за да преценим има ли защо да се тревожиш.

SunShinePearl
12-16-2010, 18:14
На мен ми закъсня с 1сед. от боледуване супер се бях панирала и аз даже си спомням че пуснах тема...и аз имах признаци и не ми идваше но ми дойде.

bebchoOoOoOo
12-16-2010, 19:09
bebchoOoOoOo,ако искаш разкажи ситуацията и дай подробности за последния си цикъл - кога ти дойде, кога прави необезопасен акт, за да преценим има ли защо да се тревожиш.
Ами последно ми дойде на 16 ноември и през октомври пак на 16-ти ми дойде и в тоя сайт http://www.surecheck.info/clogin.php изчислих, че е трябвало да съм в овулация на 28-29 ноември, а точно тогава беше необезопасения акт... И днеска нали трябваше да ми дойде, но на мен не ми е проблема толкова, че може да ми закъснее, а че нямам признаци да ми идва :( Направих си тест още днес, защото иначе полудявам от притеснение, но някъде четох, че по-добре теста да се прави след закъснението, т.е. след утре...

DevilGirlHTSH
12-16-2010, 19:24
Кирилица!
kalpazanka

KrisiNik
12-16-2010, 19:34
охх.. мерси много хора.успокояващо е наистина. Тези дни се чувствам една такава подпухнала, корема ми се е подул (точно както преди да ми дойде), дано наистина нямам никакъв проблем.
А иначе за по-горния въпрос относно отслабването - не,не съм сваляла много наскоро. Според мен е от бързата смяна на времето навън, климата и т.н. Стискайте палци, за първи път ще му се радвам ако живот и здраве дойде :-D

MedSestrata
12-16-2010, 23:01
Според мен е от времето, последния месец ми подрани. А също така ми се е случвало да ми закъснее ако съм боледувала и съм пила разни хапчета, оказват си влияние малко или много. От стрес е напълно нормално, ако си била изнервена или под напрежение.. иии всичко това каот се натрупа и си се отразява

bebchoOoOoOo
12-17-2010, 05:06
Ами знам, че си оказва влияние смяната на климата, пък и определено бях под голямо напрежение, особено в изминалите 1-2 седмици, но все пак това, че тогава съм била в овулация ми засилва притеснението двойно повече :?

krem4et0
12-17-2010, 10:53
Наистина си постъпила неразумно.
Ноември има с 1 ден по-малко от октомври. За това би трябвало да ти дойде днес, а не вчера.
А иначе само може да се надяваш на късмета си. Направи тест утре и после след още 48 часа. Ако и тогава не ти идва или имаш съмнение за положителен тест, пусни си кървни изследвания и посети гинеколог.

kiki1991
12-17-2010, 12:42
Здравейте!:) По принцип знам,че май няма за какво да се притеснявам, но все пак когато човек води полов живот си се насмита. Та исках да споделя, че трябва да ми дойде тези дни. Имам признаците да ми дойде (омазнява ми се кожата,чувствителни гърди, 1,2 пъпки),но мензиса не идва... по принцип не ми е много редовно и до сега не е имало за какво да се притеснявам,защото винаги ми е подранявало и не ми се е налагало да го чакам. Наскоро боледувах,бях настинала и се чудя дали и това е възможно да е изиграло роля, за да не ми идва още?Отделно бях в чужбина миналия месец (там ми дойде за последно) и сега от смяната на климата? .. напечено е като го чакаш и се чудех дали тези неща могат да изиграят роля, че да ми закъснее. И тези признаци (като чувствителните гърди) има ли как да са на ранна бременност или нещо такова или си е от предстоящия цикъл?п.с. последно секс съм правила преди около седмица и половина,две.

Да това че си била болна повлиява..от много момичета съм чувала и аз когато се разболея за няколко дни..и особено ако кашлям ми закаснява със няколко дни.Дугото може да е от сменяне на климатът:)

annayordanova
12-17-2010, 12:46
аха значи не само на мен не ми идва защото се притесних вече 18 дена не ми идва...

kiki1991
12-17-2010, 12:51
аха значи не само на мен не ми идва защото се притесних вече 18 дена не ми идва...


Оууу 18 дена са много!Да не да е някакв друг проблема?Да си правила секс без презерватив?Или някви други оплаквания да имаш?

annayordanova
12-17-2010, 13:01
аха значи не само на мен не ми идва защото се притесних вече 18 дена не ми идва...


Оууу 18 дена са много!Да не да е някакв друг проблема?Да си правила секс без презерватив?Или някви други оплаквания да имаш?
ааа ми аз редовно съм си без презерватив,но не е тва правила съм си тестове а др оплаквания за сега нямам

kiki1991
12-17-2010, 13:08
аха значи не само на мен не ми идва защото се притесних вече 18 дена не ми идва...


Оууу 18 дена са много!Да не да е някакв друг проблема?Да си правила секс без презерватив?Или някви други оплаквания да имаш?
ааа ми аз редовно съм си без презерватив,но не е тва правила съм си тестове а др оплаквания за сега нямам

тестовете понякога лъжат,и аз права без презерватив но момчето свършва от вън..дано и ти да си тъка.Виж ако не ти дойде до 1-2 седмици върви до личната и си вземи напвавление за АГ щот може да е нещо сериозно.

krem4et0
12-17-2010, 13:09
На твое място бих се обърнала към лекар, въпреки че нямам оплаквания. ТАКОВА закъснение на менструацията е обезпокоително само по себе си.

MedSestrata
12-17-2010, 13:35
Ами знам, че си оказва влияние смяната на климата, пък и определено бях под голямо напрежение, особено в изминалите 1-2 седмици, но все пак това, че тогава съм била в овулация ми засилва притеснението двойно повече :?

Тест направили си? Направи си 1 след датата , когато трябва да ти дойде, за да с епоуспокоиш малко. То и самото ти притеснение от сега също може да повлияе на закъснението ти.

bebchoOoOoOo
12-17-2010, 15:47
Направих си още вчера, отрицателен беше.. Но ако не ми дойде до сряда ще си направя пак ... Офф ужас, полудявам вече :(

MedSestrata
12-17-2010, 17:39
Направих си още вчера, отрицателен беше.. Но ако не ми дойде до сряда ще си направя пак ... Офф ужас, полудявам вече :(

да и хубаво ще направиш, по принцип са донякъде точни тези тестове, така че се поуспокой малко. Гледай да не мислиш много много за това, колкото и трудно да е. :)

ThisIsMe
12-17-2010, 17:55
Мразя тази дума мензис.Кажете цикъл поне или менструация.Мензис звучи ужаснооо.

kiki1991
12-17-2010, 18:07
по-добре върви на лекар,да не е нещо сериозно защото 18 дни са прекалено много!

ThisIsMe
12-17-2010, 18:21
18 дни не е изобщо нормално закъснение.18 дни може да е нормално ако менструацията е от скоро.А това са почти 20 дни?? :shock:
Дали знаеш,че в предеякулационната течност (излизаща от члена на мъжа, поради възбуда),също има малък брой сперматозоиди,които могат да оплодят яйцеклетката макар и с минимален шанс.И въпреки,че това се случва рядко и шансът е почти нищожен,има жени забременели по този начин.Не ,че те плаша , но 18 дни не са никак малко.

annayordanova
12-17-2010, 20:40
18 дни не е изобщо нормално закъснение.18 дни може да е нормално ако менструацията е от скоро.А това са почти 20 дни?? :shock:
Дали знаеш,че в предеякулационната течност (излизаща от члена на мъжа, поради възбуда),също има малък брой сперматозоиди,които могат да оплодят яйцеклетката макар и с минимален шанс.И въпреки,че това се случва рядко и шансът е почти нищожен,има жени забременели по този начин.Не ,че те плаша , но 18 дни не са никак малко.
Е мн добре съм запозната спокойно ,пък и имам проблем със забременяването и не само така,че рискът от забременяване е 0% а и изпозвам протизозачатъчни вагинални таблети проблема най-вероятно е от времето както и при повечето е станало този месец...да се надяваме да ми дойде скоро :)

fenkaaa
12-19-2010, 01:58
Охх незнам и аз много се притеснявам,водя полов живот и ми закъснява вече 9 дена :X Дано е от времето или от това че бях леко болна.. много се притеснявам ;xx

kalpazanka
12-19-2010, 08:31
Мразя тази дума мензис.Кажете цикъл поне или менструация.Мензис звучи ужаснооо.
А аз мразя, когато цикъл и менструация се употребяват като синоними!


Охх незнам и аз много се притеснявам,водя полов живот и ми закъснява вече 9 дена :X Дано е от времето или от това че бях леко болна.. много се притеснявам ;xx
Прави ли тест?

MedSestrata
12-19-2010, 10:19
Охх незнам и аз много се притеснявам,водя полов живот и ми закъснява вече 9 дена :X Дано е от времето или от това че бях леко болна.. много се притеснявам ;xx

Имаш ли причина за притеснение, дай малко инфо да те успокоим или дадем съвет

bebchoOoOoOo
12-19-2010, 10:32
Най-сетне ми дойде... успокоих се :grin:

KrisiNik
12-19-2010, 13:36
Най-сетне ми дойде... успокоих се :grin:

И на меннннн!!! юхуууууууу, хайде да ни е честито :-D

SummerSmile
12-20-2010, 21:37
И на мен ми закъснява за пореден път, но и вече толкова му се дразня на този цикъл, че ми е писнало от него. По-нередовно нещо от него няма. Редовно ходя на прегледи, но лекарите са ми казали, докато не кача 43/44 килограма нямало да ми дойде. Да ама те да не се качват толкова лесно? Сега се надявам поне на Коледа като един вид подарък да успея да напълнея малко и да ми дойде, че ми е писнало от притеснения.

mufi..
09-11-2014, 08:54
Здравейте. Нуждая се от съвет...Трябваше да ми дойде още на 30 август,но вече е 11 септември. От много време ми идва точно на тази дата,но сега закъсня. И преди се е случвало да ми прескочи, но това беше няколко месеца след като ми дойде за пръв път. Причината да се притеснявам е,че имах полов контакт на 23-ти и на 28-ми...малко преди датата, на която трябваше да ми дойде...уплаших се тъй като по време на половия акт на 23-ти беше без предпазни мерки (въпреки, че мисля, че нищо не е станало) също така и част от половия акт на 28-ми също беше без предпазни мерки (макар че и за този случай съм сигурна, че не е станала белята) . За да съм по сигурна на 1-ви септември си направих тест и беше отрицателен, което ме поуспокои, но отново взех да се притеснявам, защото все още не ми е дошло. До колкото съм чувала е невъзможно, ако забременееш, 1 седмица след половия акт да не ти дойде. Според вас има ли причина да се притеснявам и трябва ли да си направя още един тест? Много ме е страх да не е станала белята затова ви моля за съвет

per-dead
09-11-2014, 09:32
Здравейте. Нуждая се от съвет...Трябваше да ми дойде още на 30 август,но вече е 11 септември. От много време ми идва точно на тази дата,но сега закъсня. И преди се е случвало да ми прескочи, но това беше няколко месеца след като ми дойде за пръв път. Причината да се притеснявам е,че имах полов контакт на 23-ти и на 28-ми...малко преди датата, на която трябваше да ми дойде...уплаших се тъй като по време на половия акт на 23-ти беше без предпазни мерки (въпреки, че мисля, че нищо не е станало) също така и част от половия акт на 28-ми също беше без предпазни мерки (макар че и за този случай съм сигурна, че не е станала белята) . За да съм по сигурна на 1-ви септември си направих тест и беше отрицателен, което ме поуспокои, но отново взех да се притеснявам, защото все още не ми е дошло. До колкото съм чувала е невъзможно, ако забременееш, 1 седмица след половия акт да не ти дойде. Според вас има ли причина да се притеснявам и трябва ли да си направя още един тест? Много ме е страх да не е станала белята затова ви моля за съвет

Окей, анализ: преди няколко месеца ти е дошло за пръв път. Което значи, че си на 12-13 години. 14 максимум. И на тези години си правила незащитен секс..
Единственото, с което мога да те успокоя е... теста. Но той се прави 14 дни след акта (последно така чух). Направи пак, не са скъпи. Както и презервативите. Силно се надявам резултатът ти да е отрицателен, тъй като на тез години да раждаш не ти е оферта.
Охххх, тез глави на раменете ви не са за да не се блъскате в предметите!...