PDA

View Full Version : За делбата на имущество



make_you_mine
12-16-2010, 15:57
Искам да попитам от юридическа гледна точка-майка ми смята да приписва апартаментите си на децата си(на мен и брат ми). Апартаментите са 2. Казва ми,че правно щели да се разпределят по 1/3 за всеки-на мен,на брат ми и на майка ми.Само че на мен не ми се иска много да е така. Струва ми се глупаво всеки да има по 1/3. Тя не пише завещание,а просто иска да разпредели собствеността на имуществото на нас 3мата,поради това,че баща ми има син,който може да предяви претенции. И аз,и брат ми сме пълнолетни. Някой,който може да ми каже от правна точка как стоят нещата,да пише.

shadow4e
12-16-2010, 16:19
Това не е въпрос за тинейджърски форум, тъй като теорията е едно, на практика обаче често се случват по-различно нещата. Mоята съвет е, ако нямаш пари за нотариус, да питаш в лекс.бг.
Само, че има важни неща, които не си уточнила. Кога са придобити апартаментите и как? Ако са по време на брака чрез купуване, то тогава то се води СИО /дори и само тя да е дала пари/и съответно баща ви също е събственик, от което излиза, че и полубрат ви също. Ако го е получила при завещание, тогава нещата са по-различни.
Няма смисъл повече да задълбавам, питай си специалистите като уточниш и нещата, които ти казах.

NawleK
12-17-2010, 05:56
Не че съм много наясно с тези неща, но до колкото знам майка ти няма да право да прави нищо с апартаментите ако не е пълен собственик на тях... Т.е ако баща ти е полусобственик и майка ти ви прехвърли апартаментите баща ти и доведения ти брат имат пълно законно право да оспорят това решение... Също така до колкото съм чувал ако апартамента ти е прехвърлен без да бъде продаден след време всеки който е имал нещо общо с апартамента може да оспорва решението на майка ти. Варианта е да ви го продаде, но в България не може да ви го продаде на цена под пазарната му стойност и трябва да плащате такси в/у него което не смятам че си заслужава...

И както модератора по-горе каза, посъветвай се със професионалист, тъй като само той може да ти каже всичко точно и ясно...