PDA

View Full Version : Самостоятелната форма на обучение



StreetWitch
12-17-2010, 10:16
Какво мислите за това?Дали ученик/чка,които учат старателно,но не винаги получават високи оценки ще се справят?Изобщо какво мислите изцяло.Има ли смисъл да си на самостоятелна форма на обучение заради хората около себе си или защото просто не се чувстваш добре в училище.

w0sh
12-17-2010, 10:37
Имам една колежка, която е влязла така ( и то с доста висок успех)

зависи от вътрешната мотивация

machoka
12-17-2010, 10:49
Социалната среда в училище.. мхмм не знам, нужно си е според мен.. в тия години си изграждаш характера все пак, приятелства и някой друг белег доживот и т.н..

плюс т'ва - груповото бягане от час е безценно.. тогава се разбира кой е путka и кой ще бъде приет в компанията :lol:

semantics
12-17-2010, 11:11
"За" съм само ако се налага. Иначе е загуба.

Pliok0019
12-17-2010, 11:56
Аз съм "за", определено.

За нещастие има предмети, които е трудно да усвоиш, ако не са ти преподадени. Например математика.

TheNewReligion
12-17-2010, 12:45
Искаш да се изолираш само защото не си си допаднала с шепа идиоти? Аз лично не смятам, че си струва.

Greennight
12-17-2010, 16:43
Важно е,не толкова заради това,че ти го преподават,колкото за това,че си с много различни хора по 6-8 часа дневно,което много помага после в живота,представи си през това цялото време да си сам и да си учиш и да цъкаш на компа ии после ставаш някъв асоциален тип :?

12-18-2010, 16:33
Аз съм самостоятелна форма сега в 12 клас и си ми е супер гот. Сутринта си е за спане - никакво даскало! 8)

WinstonSmith
12-18-2010, 16:47
Мачока е прав в случая.

Училището не само дава необходимите знания, но и изгражда социалните умения на индивида.

Неслучайно се казва "училище", училище за живота. Там са и едни от първите сблъсъци на човека с неуспехите, с провалите, с човешкото лицемерие и ограниченост. Там за първи път можеш да усетиш чувството да си отхвърлен, както и усещането да си лидер.

Това е и едно от местата, които помагат най - много в изграждането на характера и личността на човек.

Тук разбира се става дума за по - малките.

С напредването на възрастта и оформянето на целите и възгледите вече може да се говори за самостоятелна форма на обучение. Нормално е да се концентрираш върху нещата, които те интересуват и нещата, с които искаш да се занимаваш.

Затова донякъде съм ЗА да се въведе в по - горните паралелки ( например 11ти и 12ти клас), но трябва да бъдат изпълнени и много условия, за да не се злоупотребява, което и най - вероятно ще се случи.