PDA

View Full Version : Може би.. гъбички?



malkata_princeska13
12-17-2010, 17:44
Здравейте :),
Имам проблем. Мисля, че са вагинални гъбички, но не съм сигурна. Имам странен сърбеж, а когато се докосна доста силно боли, усещам и парене. Забелязах нещо като петънца в отсрани на срамните устни, но не знам какво е това, наистина боли. Почти на 18 съм, не водя полов живот и нямам идея от къде може да са се появили?! Трябва ли да отида на гинеколог? Защото до сега са ме гледали на видеозон заради девствеността и не искам все още да ме преглеждат друго яче.. И от какво се появяват вагиналните гъбички, ако не по полов път?

kiki1991
12-17-2010, 17:54
Здравейте :),
Имам проблем. Мисля, че са вагинални гъбички, но не съм сигурна. Имам странен сърбеж, а когато се докосна доста силно боли, усещам и парене. Забелязах нещо като петънца в отсрани на срамните устни, но не знам какво е това, наистина боли. Почти на 18 съм, не водя полов живот и нямам идея от къде може да са се появили?! Трябва ли да отида на гинеколог? Защото до сега са ме гледали на видеозон заради девствеността и не искам все още да ме преглеждат друго яче.. И от какво се появяват вагиналните гъбички, ако не по полов път?

Имаш ли течение,което мирише гадно?
Върви ще те гледа външно и ще ти вземе секрет.
Ето виж това:

Освен като отговор на отслабване на имунната система, гъбичките могат да са предупреждение за наличието на някои хронични заболявания, за неправилен начин на хранене, в резултат на прием на определен вид лекарства или дори, ако ползвате определени интимни козметични продукти. Т. е. гъбичките може да не се появяват само след полов контакт, има и други начини, по които вагиналните гъбички могат да се предадат или да се отключат.

Но твойто може и да не е гъбички тъка че върви!

kalpazanka
12-19-2010, 08:26
Трябва ли да отида на гинеколог?
Това го решаваш ти. Дали ще търпиш сърбежите и течението или ще се изследваш, ще пиеш хапченца няколко дни и ще забравиш проблема.


Защото до сега са ме гледали на видеозон заради девствеността и не искам все още да ме преглеждат друго яче..
Е нали трябва да погледне какво става там долу, ако наистина са гъби, да види колониите, да огледа лигавицата дали е зачервена и т. н. Няма как да те погледне в очите и да ти постави диагнозата.


И от какво се появяват вагиналните гъбички, ако не по полов път?
Метаболитни нарушения, прием на антибиотици и нарушаване на равновесието по отношение нормалната флора, реакция към перилни препарати/интимна козметика...