PDA

View Full Version : Разговор с непознат - какви теми за разговор да избера?



bfnigel
12-17-2010, 20:00
Опитвам се да се запозная с представител от противоположния пол и да създам приятелство между нас, а по-късно може би и нещо повече. Твърдо съм решил да издебна точен момент, но не съм сигурен какви теми ще е най-добре да повдигна. Моля представители и от двата пола да ми кажат какви теми за разговор биха/са повдигнали при среща с човек, който не познават, но искат да се запознаят с него, както и ако някой непознат (от другия пол) се опита да се запознае с вас, за какви теми бихте предпочели да говорите. :)

Благодаря на тези, които вземат участие!
П.С. Момче съм.

Ryapoff
12-17-2010, 20:38
Много сложно си написал темата. Кажи си, че искаш да се запознаеш с мацка и очакваш нещо.
Отиди и говори спокойно, ако си притеснен... лошо. К'вото и да е, примерно аз с момичето, което исках се запознах като я питах разбира ли си задачите. Зависи си от ситуацията.

HoKKurT
12-18-2010, 07:52
Каквото и да правиш, мислиш и изчисляваш, не ви ли тръгне приказката, може 1000 въпроса да я питаш, 100 теми да започнеш, на които тя да ти отговори с по няколко думи.
Гледай да запълниш времето с нещо друг освен разговорите. Идете изгледайте един филм, после можете да го обсъдите. Това в случай, че приказката не тръгне. Иначе обичайните неща за даскалото, разни почивки, екскурзии, лагери където е ходила. Това предполагам си го знаеш.

Питай, недей ти да говориш много :D

ПС: Не си казал на колко си, а това до някаква степен има значение за съветите, които можем да ти дадем :D
Ако си на 20, едва ли ще си говорите за даскалото...

Goddess
12-18-2010, 09:51
На мен ми е адски тъпо, когато някое момче иска да се запознае с мен, да ме заговори и почне да ми задава въпроси като от лексикон или да отваря теми за разговор, които принципно едва ли го интересуват, само и само, за да върви някакъв разговор..Бъди по-непринуден, каквото ти дойде - това говори. Не си подготвяй теми предварително, защото и думи ще си намислиш и ще е съвсем като по някакъв сценарий.

antoaneta1992
12-18-2010, 12:20
Глей ся, ако отидеш и се държиш неадекватно - лошо, ако си срамежлив - пак лошо. Никоя мадама няма да си избере някой, който е задръстен и е темеруд. :) Успех!

*бъди отракан и покажи че ти си шефа :D

fenastz
12-18-2010, 13:00
На мен ми е адски тъпо, когато някое момче иска да се запознае с мен, да ме заговори и почне да ми задава въпроси като от лексикон или да отваря теми за разговор, които принципно едва ли го интересуват, само и само, за да върви някакъв разговор..Бъди по-непринуден, каквото ти дойде - това говори. Не си подготвяй теми предварително, защото и думи ще си намислиш и ще е съвсем като по някакъв сценарий.

От друга страна, щом не искаш да говори за теб, тогава за какво ? Ако разказва за себе си ще кажеш, че е егосит или самовлюбен...

suNnykaty96
12-18-2010, 16:38
Виж, трябва да постигнеш баланс - нито да я разпитваш постоянно, нито пък да говориш само за себе си. Трябва да има и от двете.
Веднъж едно момче се опите да ме свали, като ми разправяше за любимия си футбулист - имах чувството, че ако си тръгна, той няма да забележи и ще продължи да дърдори кооолко велик е еди-кой-си, толкова се беше вдъхновил...
И, най - важното - дръж се естествено - ако момичето забележи фалш в теб - загубен си :?

awerw
12-18-2010, 18:04
Ем то си идва от само себе си. Зависи как е протекъл разговора досега и така, импровизиран е разговора с непознат.