PDA

View Full Version : 3 месеца закъснение...



eskapela
12-18-2010, 03:57
Приятелката ми пи Ескапел преди 4 месеца (август). На следващия месец и дойде (септември), и вече тече трети месец от както не й идва. Според вас нормално ли е това?

Biskfitka
12-18-2010, 09:06
Не,не е нормално и трябва да отиде на гинеколог.

kiki1991
12-18-2010, 09:32
Не,не е нормално и трябва да отиде на гинеколог.

+1!!!Кво чакаа

Serendipitys
12-18-2010, 15:18
Приятелката ти толкова ли е куха, че вече трети месец не може да се сети да посети гинеколог?

eskapela
12-19-2010, 00:47
Приятелката ти толкова ли е куха, че вече трети месец не може да се сети да посети гинеколог?
Приятелката ми по принцип има нередовен цикъл и друг път й се е случвало да и заскъснява с по месец-два цикъла. Затова не е предприела още мерки. Направи тест за бременност и беше отрицателен. На листовката на ескапела пишеше, че е възможно закъснението на цикъла, затова и не сме предприели мерки, питам дали е нормално това или не. Не виждам защо трябва да обиждате когото и да е...

kalpazanka
12-19-2010, 08:28
Приятелката ми по принцип има нередовен цикъл и друг път й се е случвало да и заскъснява с по месец-два цикъла. Затова не е предприела още мерки.
И какво чака? Да стане време да работи за бебе и да изпада в депресии защо не забременява и тепърва да тръгва по лекари да възстановява овулация/лутеална фаза ли?! Месечен цикъл над 35 дни вече не е нормално състояние и трябва да се търси причината, докато е време.

eskapela
12-19-2010, 23:26
Еми принципно покрай смяната на сезоните се случва това...

SmilezZz
12-20-2010, 08:13
Може и да е от промяната на климата,но наистина
е най-добре да отиде на лекар..
Все пак един преглед при специалист не е
излишен

Biskfitka
12-20-2010, 10:39
Това вече не е закъснение на цикъл,а пропускане.Щом след Ескапела й е дошло едва ли само това е причината...
И колкото и да е нередовен един цикъл 3 месеца са си сериозен период от време.

eskapela
12-20-2010, 15:57
Еми тя всъщност се наложи да пие 2 ескапела в периода от месец и половина... Ще я водя на лекар явно... :\

marin4itu
12-20-2010, 16:25
Отивайте и я пази малко по-добре! Тези Ескапели не са Аспиринчета...

FreakBitch
01-01-2011, 22:33
Еми тя всъщност се наложи да пие 2 ескапела в периода от месец и половина... Ще я водя на лекар явно... :\

Боже ! Вие за кондоми чували ли сте?
2 Ескапела за период от месец и половина, после защо се е бъгнала приятелката ти.. Безотговорна работа, от нейна и твоя страна. Съсипва си здравето, за единия секс без презерватив и то сигурно само за да ти угоди. Дано поне си и платил Ескапела.

пп: и ако все пак ползвате презервативи.. и е станал гаф, един съвет от мен: Ако ще я чукаш с кондом от 20ст. по-добре си нахлузи една найлонка от Билла и чукай колкото си щеш.

radeberger
01-01-2011, 23:03
Да не е от някакъв стрес?

Mi6inka
01-02-2011, 17:00
Еми тя всъщност се наложи да пие 2 ескапела в периода от месец и половина... Ще я водя на лекар явно... :\

Боже ! Вие за кондоми чували ли сте?
2 Ескапела за период от месец и половина, после защо се е бъгнала приятелката ти.. Безотговорна работа, от нейна и твоя страна. Съсипва си здравето, за единия секс без презерватив и то сигурно само за да ти угоди. Дано поне си и платил Ескапела.

пп: и ако все пак ползвате презервативи.. и е станал гаф, един съвет от мен: Ако ще я чукаш с кондом от 20ст. по-добре си нахлузи една найлонка от Билла и чукай колкото си щеш.


+ !!!!!!!!!!!!!!!
Нямате си и идея, колко са важни тези неща... дано не ви се наложи да си патите от това, за да го осъзнаете...

MiMcHeToOo
01-02-2011, 18:44
Нормално е цикълът да и прави такива "номера" след като се е нагълтала с толкова хормони. Отидете на гинеколог, след време нещата ще се нормализират, но консултацията с лекар е задължителна.