PDA

View Full Version : Нов комп!!!



leviatan96
12-18-2010, 07:05
Купиха ми комп 2004та и оттогава нито е сменян,нито преинсталиран нито подобряван-RAMа му е 512MB,процесора-1.2GhZ,а HARDа80GB(от тях 60пълни).Баща ми не иска да купува нов и ако изобщо ми купи,ще е за работа или трябва да си спечеля пари отнякъде,а аз съм на 14 и съм в паралелка с информатика.Нямам лоши оценки и не искам много неща.Много пъти вече сме се карали и както личи все аз съм губел.Все пак и игри обичам да си играя,обаче не ми тръгват нови от 2008ма.Дори вече PoP1 ми сече.Кажете вие как сте накарали ваще да ви купят,щото ми е много гадно :(

Rolezzz
12-18-2010, 08:18
И аз съм в подобна ситуация само дето не се караме а просто подпитвам кога ще ми се купи лаптоп защото все пак на сегашната щайга освен NFS U2,NFS MW,CS,Max Payne,FIFA 08 за други игри които да тръгват не се сещам. Пък и се оправдавам с това, че не мога да тествам всичко което уча на сегашния компютър защото ако му направя нещо после ще трябва да дават пари за ремонт но пак нищо.Все казват след 1-2 месеца обаче нищо...сега ми е обещано за месец февруари. Вземи му направи нещо и кажи, че се е развалил и не можеш да го оправиш(ама гледай да можеш после да го оправиш,че ако не ти купят нов ще останеш и без този).

K_O_L_E_V
12-18-2010, 08:38
Ами разбираемо е да не искат да ти купят, един хубав компютър струва към 1300-1400 лева,а това са доста пари както и да ги погледнеш.

Cybershot
12-18-2010, 12:16
Какво се оплакваш, аз на твоите години бях с къде-къде по-голям барутник :-D
Пък и за около 1000 лв може да се направи една прилична конфигурация, даже под 1000 (няма да слагаш 200 ядрени процесори...)
За първо време ги убеди да ти вземат нов монитор, ако си с CRT :-D
Едно по едно ги карай нещата :)

nooba
12-18-2010, 16:23
Мене ме е срам да искам пари за кафе,пък вие искате за нов компютър.Примирявайте се с това което имате,защото някой дори и това нямат.Като си в информационна паралелка учи си пък тя ще ти се отплати здравата малко по-късно.Пък и да ви кажа не излизат кой знае какви игри.Компютърът ми вече остарява,едва подкарвам новите игри,но и не съжалявам защото в момента играя само Уаркрафт и тук-таме някой флаш игрица...

valio95
12-19-2010, 15:26
пичове как може да не си почиствате компа 6 год. :x
по темата : примерно кажим, че ще се откажеш от нещо или пък си събирай пари и като ги събереш казваш имам парите ела да подписваш

leviatan96
12-19-2010, 15:28
Монитора не е лош,а за мнението на Rolezzz да му направя нещо може да давате идейки,ако знаете нещо де :)

van1
12-20-2010, 14:00
Като си паралелка информатика и си на 14, си 8-9ти клас.
Ще учиш С++, а компилатора ще ти ЛЕТИ на този компютър.
Фотошоп/ Гимп ще може да подкараш (няма да са много бързи). Ще можеш да гледаш туториали и да четеш книги за програмиране също без никакви проблеми. С уеб дизайн също може да се занимаваш на този компютър.

Защо ми се струва, че това че си профил информатика го използваш само като оправдание? Игри ти трябват... информатика учил...