PDA

View Full Version : Сближаването .. Проблем



dontbestupid
12-18-2010, 09:27
Първоо здравейте. : ) Пускам тази тема, защото имам нужда от съвети и ще съм радостна ако ги получа.
Направо ще кажа - проблема ми е, че не знам как да се сближавам с хората.
Имам страшно много познати, като вървя по улицата все виждам някой, спираме, приказваме си. В училище все намирам с кой да си говоря, зная се с почти всички и ми е забавно в междучасията, но до там. Не мога да завържа хубав разговор с тях, не знам как да се сближа, така че от познати да преминем към приятели. Като излезем едва ли ще ни бъде толкова забавно, защото в междучасието си говорим по 1-2 минути и ни е забавно, но усещам, че като излезем няма да има за какво да си говорим. Най-добрата ми приятелка има много познати и много често с нея като излезем намираме някои нейни приятели и прекарваме цял ден с тях. Аз мога да се опозная с тях, но не мога да се сближа. Това е гадното..
Надявам се не ви обърках.. :д Споделете , кажете вие как се сближавате с някой, как постъпвате и т.н.

dontbestupid
12-18-2010, 16:59
Някакви отговори? : д

awerw
12-18-2010, 17:47
Щях да ти пиша, но точно аз който нямам и един приятел не е много хубаво да давам такива съвети :D

Ssummerjam
12-18-2010, 18:22
Няма формула за сближаване. В началото говорите за общи неща, после ако с нещо съумееш да спечелиш доверието и симпатиите на острещния постепенно се отпускате и преминавате от етапа на познатите към етапа приятелство. Това обаче не става от днес за утре, време трябва. :)

FeFxFr
12-18-2010, 18:30
Това трябва да го усетиш отвътре. Когато опознаеш някой човек сам осъзнаваш дали можете да се сприятелите или не. Аз също имам познати от училище, с които няма как да завържа добър разговор, но има и такива, които например междучасията редовно подканвам да дойдат с мен да ядем, да свърша някаква работа и подобно и през това време разговаряме за най-безмислени работи и от там хванем някоя тема по-сериозна ... както казах то идва отвътре. Ако чувстваш, че някой може да говори с теб по най-различни и глупави теми, опитай да говориш с него :)