PDA

View Full Version : Unallocating HDD Bad Sectors??



xXxAngerfisTxXx
12-18-2010, 10:35
Така. Имам 250 гигабайтов WD Caviar SE. Със около 170 лоши сектора :neutral: , причинени от моето зверско държание с харда, иначе казано удари. Викам си ко ше се занимавам с тоя бавен стар боклук, с със тая тъпа програма HDD Regenerator дето ги оправя за около 2 дни, утре си взимам нов. Така и стана - взех си Hitachi DeskStar 7K1000.C 320GB SATA II. Сложих го, инсталнах уиндоуса, сичко перфе. Обаче отстрани гледам жално Caviara който ми служи вярно 4 години и има над 20 000 часа живот :lol: викам си в тоя хард има още живот. Пъхам го вътре, пускам компа, форматирам го през уиндоуса и почвам да го пълня. Обаче като уцели лош сектор ми дава Write/Read Error. Мисля че имам идея как да го оправя, но не знам точно как. Искам да направя лошите сектори Unallocated, тоест тях ще си ги има, но ще са недостъпни за файловата с-ма, или иначе казано в тях няма да се записва. Бих се лишил дори 100GB, само Caviara да бачка. Някой ако знае как да направя лошите сектори Unallocated нека да сподели. Аз дори не знам дали това е възможно 8-)

DarkAngelOfHope
12-18-2010, 11:41
с Part. Magic може
смъкваш си Heren's Boot CD да речем версия 10.4 че по новите вече го нямат включен намираш къде е part. magic и правиш дялове на харда около мястото с лошите сектори ... другото остава unallokated :)

xXxAngerfisTxXx
12-18-2010, 14:37
Part. Megic е само за XP... аз съм с Vista

DarkAngelOfHope
12-18-2010, 15:12
не те бърка по принцип ... нали тоя хард който е с лоши сектори е за формат т.е. не искаш да запазваш нищо на него от там :)

тоя диск си boot-ва и работиш под DOS, може да изключиш даже харда на който ти е ОС и инфото за да не объркаш нещо и спокойно да си форматираш стария хард ... даже на Heren's Boot CD има програми на различните HDD производители за диагностика и поправка, може да се поразровиш и да видиш какво ще стане :) ако си смъкнеш по нова версия на Heren's може да ползваш и Linux-ката програма за обработка на дялове :)

xXxAngerfisTxXx
12-19-2010, 17:28
Намерих една програма - Victoria 4.3 която ремапва лошите сектори... засега уж ги няма но ще видим... :)