PDA

View Full Version : По- свеж вид



suNnykaty96
12-18-2010, 19:45
Проблема е, че нали сутрин се гримирам за училище и всичко е ОК, харесвам се.
Обаче после като се върна направо не мога да се понасям - имам много изморен вид иии....
Та въпросът ми е как да придам по - свеж вид на лицето си, който да се запази за цял ден.
Мерси предварително :-)
п.п. С кафява коса и очи съм, ако има някакво значение :P

Shia
12-18-2010, 22:30
• Направи си билков чай(не друг)
• След като изстине го напълни във формични за лед и сложи във фризера за 15мин
•Нареди във формичките по една клечка за зъби и сложи пак във фризера ,докато чаят замръзне напълно.

Извади си вече готовото купче и разтъркай по лицето до цялото му разтапяне и не задържай много на едно място,за да не измръзнеш
+ подхранване на лицето с билките,освежаване,стягане на порите,изравняване на тена

Сложи си хидратиращ крем
и някакъв прасковен или розов руж за руменина,което придава допълнителна свежест и попр. многото черно под очите след цял ден носене се размазва и те прави по уморена(ако можеш избягвай го)

pilencaaa
12-30-2010, 10:29
Пиини чайче, махни грима, легни и си почини малко след като станеш пусни един душ и си на 6+. :D

Vikito0o
12-30-2010, 10:43
С някакъв крем пробвай.

FuckingFreak
12-30-2010, 11:18
• Направи си билков чай(не друг)
• След като изстине го напълни във формични за лед и сложи във фризера за 15мин
•Нареди във формичките по една клечка за зъби и сложи пак във фризера ,докато чаят замръзне напълно.

Извади си вече готовото купче и разтъркай по лицето до цялото му разтапяне и не задържай много на едно място,за да не измръзнеш
+ подхранване на лицето с билките,освежаване,стягане на порите,изравняване на тена

Сложи си хидратиращ крем
и някакъв прасковен или розов руж за руменина,което придава допълнителна свежест и попр. многото черно под очите след цял ден носене се размазва и те прави по уморена(ако можеш избягвай го)

Имам един въпрос към онази процедурата с чая. Нужно ли е след като е сварен да се замразява и защо? Не мисля, че има кой знае каква разлика - дали ще ти се разтопи на лицето или директно ще го намажеш мисля че все е тая. Ако разликата е в температурата чаят ще изстине и тогава ще се маже. Студенината освен за тъмни кръгове под очите и торбички не знам с друго какво ще помогне. (това съм го чувала от студени лъжици да се налагат в/у очите, но не знам ефекта тъй като не съм го пробвала) Може и да греша, ако е така нека някой по-опитен ми обясни.

darrie
12-30-2010, 11:31
За да не правя нова тема:
И аз го имам този проблем, но при мен не е само след даскало, ами постоянно.. ](*,)
Като си сложа фтд положението се оправя, но не искам да си слагам всеки ден.. :?
По принцип като стана си измивам лицето, след това го почиствам с лавандулов спирт, слагам крем, пудра, спирала, гланц (понякога и очна линия) и съм готова. Обаче в крайна сметка изглеждам сякаш не съм спала с дни. (лягам си най-късно в 11!) :(
Някакви идеи? :-#

Shia
12-30-2010, 13:51
Като е замразен директно се просмуква в кожата ти,докато течен вид се.....разтича как да го кажа.Попиването се води по интензимно.

Lian4ety
12-30-2010, 15:02
Като е замразен директно се просмуква в кожата ти,докато течен вид се.....разтича как да го кажа.Попиването се води по интензимно.
+1 Само ще добавя за пояснение,че когато на кожата й е студено порите се свиват и така се просмуква чая :)

MegiBoOm
12-30-2010, 16:02
Хора, я погледнете за малко това клипче, дали ще ви помогне, защото наистина излгежда, че действа :)

http://www.youtube.com/watch?v=cVZ7Oz8uF_U

brokeninside13
12-30-2010, 16:13
Хора, я погледнете за малко това клипче, дали ще ви помогне, защото наистина излгежда, че действа :)

http://www.youtube.com/watch?v=cVZ7Oz8uF_U

Чуйте какво каза> never use ice cubes directly on the skin it can break blood vessels демек че вреди на кръвоносните съдове? Нали правилно съм разбрала? :D
Аааам тва розовото нещо някой да знае от къде мога да си го купя?! :-o
Определено имам гадни тъмни кръгове под очите и съм готова на всичко да ги махна! :-x

Shia
12-30-2010, 16:47
На очите лед не се задържа,кожата е прекалено тънка там,минаваш за части от секундата 8-)

anonymous708973
12-30-2010, 17:53
В новия брой на Glamour имаше статия за това. Преписвам ви го накратко:

1. МАЛКО очна линия - кара бялото на окото да изглежда още по-бяло. Кейти Пери пък слагала бял или светлобежов молив от вътрешната страна на долния клепач.

2. Сила на гравитацията - постой известно време с главата надолу, увеличава се притокът на кръв към главата.

3. 30-секунден фейслифт - вържи косата си на стегната конска опашка.

4. Доза кофеин - Неслучайно кафеният екстракт е основна съставка на много околоочни кремове. Елиминира торбичките и тъмните кръгове (УОУ!) като с магическа пръчица, свива кръвоносните съдове, следователно намаля червенината. Потопи два тампона за грим в студено кафе и ги дръж 3 минути под очите си. (Друг е въпросът откъде ще намериш студено кафе в 7 часа сутринта, освен ако не си го направил от вечерта.)

5. Хот енд колд - вземи си горещ душ и след това се облей със студена воса (брр, звучи неприятно) . Действа като електрошок.

6. Облечи и устните - криминална тактита, ако искаш да отклониш вниманието от очите си, заложи на на ярко червило.

7. Още малко спирала - сложи два слоя на горните мигли, но не слагай на долните.

8. Коректор - във вътрешното ъгълче на окото, просветляващ и чудотворен ефект (като при Кейти Пери от първия съвет) .

9. "Щастливи дрехи" - Не бързай да навлечеш пуловер и дънки. Сложи любимата си рокля, издухай косата си и обуй обувките си на ток. Ефектът е психологически, но действа.

10. Блясък и още блясък - но не грим, а бижута. Сложи едро бляскаво бижу на врата или закачливи обици.

Нещата в italic (наклоненото) са мои коментари, да не се чудите 8-)

darrie
12-30-2010, 19:16
Хора, я погледнете за малко това клипче, дали ще ви помогне, защото наистина излгежда, че действа :)

http://www.youtube.com/watch?v=cVZ7Oz8uF_U

Чуйте какво каза> never use ice cubes directly on the skin it can break blood vessels демек че вреди на кръвоносните съдове? Нали правилно съм разбрала? :D
Аааам тва розовото нещо някой да знае от къде мога да си го купя?! :-o
Определено имам гадни тъмни кръгове под очите и съм готова на всичко да ги махна! :-x

розовото е ледена близалка.. лятото имаше такива в магазина до нас .. 8-)
ще пробвам това с кърпичките и кубчета чай.