PDA

View Full Version : Как да се науча да се бия?



spiritbooomb
12-18-2010, 19:46
Как да се науча да се бия по добре, като изключим вариантите да се записвам на карате, бокс, джудо, муай тай и прочие..

northernice
12-18-2010, 20:09
първо трябва да свикнеш да ядеш бой

Gamedzilla
12-18-2010, 20:11
първо трябва да свикнеш да ядеш бой
И да лекуваш раните си... :o

spiritbooomb
12-18-2010, 20:26
Така.. ако може от тук нататък без да се правите на интересни.. :)

firstdiesel
12-18-2010, 20:38
първо трябва да свикнеш да ядеш бой.

без да праиш тези работи, които си изброил ... този коментар е точно за теб

пък и боят се отдава на някои, на други - не ...

Ако решиш да се запишеш някъде ето моят съвет:
почни с Бокс, след това го развий в Муай тай (ако си висок и слаб)
или почни с борба свободен стил и след това го превърни в бразилско Жуи-житсу (ако си нисък и набит)

Аз почнах и двата спорта едновремено и ги развих до 2рата степен :)
И сега осъзнах, че това никъде не ми трябва ... В България охраните са зле платени, ММА битките не си струват, няма и казарма ... нищо. По-добре си седни на гъза, отвори тефтери-китапи и стани "човек".
Ако ли не ....
Трябва да свикнеш с болката, да контролираш гнева, да си силен физически и много по-здрав психически!

zlatit0o
12-18-2010, 20:46
Ми.. няма как сам да се научиш :?

firstdiesel
12-18-2010, 22:11
сам можеш да се научиш да удряш, но не и да се биеш ....

madaFAKA
12-19-2010, 08:13
nigi slu6ai tea si4ko e do psihika prosto se nastroi da ne neti puka i si4ko 6te e 6 na oniq deto pi6e 4e nemoji da sa nau4i6 sam da se bie6 e palen kreten samo edno 6te mu kaja momchence kvoto i da trenira6 6te razkasam kato me4ka grizli peika be sulioo

zlatit0o
12-19-2010, 09:29
nigi slu6ai tea si4ko e do psihika prosto se nastroi da ne neti puka i si4ko 6te e 6 na oniq deto pi6e 4e nemoji da sa nau4i6 sam da se bie6 e palen kreten samo edno 6te mu kaja momchence kvoto i da trenira6 6te razkasam kato me4ka grizli peika be sulioo
Пха.. 1во съм момиче и всичко е до психика така ли ? .. А като изядеш един тукат и ти изпопадат зъбите. Да видим тогава :lol:

ludiqtzubar96
12-19-2010, 09:43
От де ти хрумна,че трябва да се биеш.Ама иначе можеш да се запишеш на боен спорт,за да си тренираш психиката и не можеш да се научиш от нищотото-трябват тренировки,обаче ти предлагам да използваш боя като крайно средство за решаването на проблеми.

firstdiesel
12-19-2010, 09:50
nigi slu6ai tea si4ko e do psihika prosto se nastroi da ne neti puka i si4ko 6te e 6 na oniq deto pi6e 4e nemoji da sa nau4i6 sam da se bie6 e palen kreten samo edno 6te mu kaja momchence kvoto i da trenira6 6te razkasam kato me4ka grizli peika be sulioo

Добре бе Брус Ли ... яла да ме разкъсаш! Яла ми със всичката си "психика", такива селски пехливани съм ги пребивал много :-)

lubomirky
12-19-2010, 10:16
сам можеш да се научиш да удряш, но не и да се биеш ....

точно т'ва пък е най-голямата глупост.

firstdiesel
12-19-2010, 11:06
сам можеш да се научиш да удряш, но не и да се биеш ....

точно т'ва пък е най-голямата глупост.

добре бее .. щом ги разбираш, кажи КАК! Да знам и аз 8)

lubomirky
12-19-2010, 12:21
ако пък самичък можеш да се научиш да направиш правилен удар, трябва да си някъв природен талант. няма шанс самичък, трябва да отидеш при някой, който го може и той да те научи.

по темата: не се надявай сам да се научиш. ако толкова много искаш, запиши се на някое бойно изкуство или бокс, нещо което ти харесва. ако ли не, изобщо не се занимавай.

spiritbooomb
12-19-2010, 12:39
ако пък самичък можеш да се научиш да направиш правилен удар, трябва да си някъв природен талант. няма шанс самичък, трябва да отидеш при някой, който го може и той да те научи.

по темата: не се надявай сам да се научиш. ако толкова много искаш, запиши се на някое бойно изкуство или бокс, нещо което ти харесва. ако ли не, изобщо не се занимавай.Мисля на карате или айкидо...

VikitoRia
12-19-2010, 12:43
Гледай повече филми с Джет Ли и Джеки Чан :D

firstdiesel
12-19-2010, 12:55
ако пък самичък можеш да се научиш да направиш правилен удар, трябва да си някъв природен талант. няма шанс самичък, трябва да отидеш при някой, който го може и той да те научи.

по темата: не се надявай сам да се научиш. ако толкова много искаш, запиши се на някое бойно изкуство или бокс, нещо което ти харесва. ако ли не, изобщо не се занимавай.

сега те разбрах :)
Можеш да се научиш да удряш сам, гледам има некви туториали по интернет как се удря, но си е друго когато някой те обучава, той те следи как удряш, правилно или грешно...
По време на бой удариш ли го неправилно (свита китка, удар със слабото кокълче или пръстите, неправилно положение на палеца, да го улучиш в лакътя с крака ... и мн др.), това значи контузия/фрактура и в повечето случаи, че си изял боя :D

firstdiesel
12-19-2010, 13:02
Мисля на карате или айкидо...
каратето е надценявано ...
айкидото е по-нежен спорт, няма удари, прилича на жуи-житсуто, но техниката е съвсем различна :)

Prokaza
12-19-2010, 13:30
За да се научиш да се биеш не става само с гледане в интернет и упражнения на различни видове удари.
1. Почнете ли да се млатите с някой - никва паника никъв страх.
2. Трябва да мислиш как да отбегнеш удара на секундата. Постепено рефлексите ти стават по бързи и това се превръща в инстинкт.
3. Ако си мислиш че няма да теударят в боя... жестоко се лъжеш.
4.
4.1 Първо учиш гардове.
4.2 Правилното изпълнение на ударите с ръце.
4.3 Правилното изпълнение на ударите с крака.
4.4 Блокове с ръце.
4.5 Блокове с крака.
4.6 Рамено, поясно и други видове техники. ( при правилно прилагане противника е на земята за 2 секунди.
4.7 Различни видове ключове.
4.8 Точки по тялото ( внимавай дан го убиеш ;d )
5. Срещо всеки противник и всяка ситуяция се използват различни техники и комбинаци.

6. ПРАКТИКА МУ Е МАЙКАТА

firstdiesel
12-19-2010, 18:31
6. ПРАКТИКА МУ Е МАЙКАТА

autista88
12-19-2010, 19:11
ТУКА ФИЛМИТЕ ГИ ДАВАТ САМО НА HD!

fenastz
12-19-2010, 19:23
Запиши се някъде или животът ще те научи.

sToyAncHo
12-20-2010, 13:42
nigi slu6ai tea si4ko e do psihika prosto se nastroi da ne neti puka i si4ko 6te e 6 na oniq deto pi6e 4e nemoji da sa nau4i6 sam da se bie6 e palen kreten samo edno 6te mu kaja momchence kvoto i da trenira6 6te razkasam kato me4ka grizli peika be sulioo

Добре бе Брус Ли ... яла да ме разкъсаш! Яла ми със всичката си "психика", такива селски пехливани съм ги пребивал много :-)

И ако тва на снимката си ти просто оня ще го яде голям. Може ли скайп на ЛС да те питам за спортовете :)

JeanClaudeVanDamme
12-20-2010, 14:10
Как да се науча да се бия по добре, като изключим вариантите да се записвам на карате, бокс, джудо, муай тай и прочие..

как да се науча да се бия вика XAXAXAXAXAXAXAXAAXAXXA.... или можеш да се биеш или не,ако ще и най-добрия сенсей да те тренира а от тебе да не става нищо пак няма да можеш да се биеш!

iLovePussyJuice
12-20-2010, 22:49
Как да се науча да се бия по добре, като изключим вариантите да се записвам на карате, бокс, джудо, муай тай и прочие..

как да се науча да се бия вика XAXAXAXAXAXAXAXAAXAXXA.... или можеш да се биеш или не,ако ще и най-добрия сенсей да те тренира а от тебе да не става нищо пак няма да можеш да се биеш!така ли било? 8-)

нещото, което не можеш да назовеш се нарича талант.

та...ако имаш талант, но няма кой да ти помогне да го развиеш (защото иначе таланта можеш да си го чукаш у тиквата) нищо няма да стане

при обратното е по-специфично, но с много труд може да се постигне много

това важи и при футбола...и къде ли още не

а автора на темата не смятам, че иска да става световен шампион по бокс, ами просто да може да се защитава и да се чувства по-сигурен :-o

hotxxmess
12-21-2010, 16:27
Гледай клипове у вибоксо.

No5
12-21-2010, 18:27
Те някои и да ходят на тренировки, пак не се научават на нищо, пък ти си ми тръгнал сам да се учиш...
няма такъв вариант. А тея "уроци" в интернет са смешни до безкрайност, всеки идиот със камера тръгнал да става тренер :D

hecklerkoch
05-27-2011, 16:26
Priqtel,tova ne e urok da go nauchish... prosto vsichko e do praktika ,ako si yal chesto boi svikvash pretrupvash ot bolkata ,uzlobqvash se.Nai-vajnoto e da si hladnokruven .. strahuvash li se... i RAMBO da si strahut si e strah... nai-golemia strah e panikata... i nikoga ne misli sled boq kakvo shte stane znaesh lafa bitia si e bit ,e*ania si e e*an... ima ralizkA I KUDE ISKASH DA SE BIESH poznvam momcheta ,koito na sparing s rakavici i s pravila SA PULNI UTREPKI ,no 1v1 na ulichen boi .. :x nqmat ravni i ti govorq ,che sa po 50-60 kg... i nadvivat na nekakvi mechki 80-90 kg... mnogo e otnositelno za boq she ti dam nai-vajnia suvet ,IZBEGNI BOIA STIGNE LI SE DO TAM UDARI PRUV ,NO GO UDARI TAKA ,CHE DA NE POVTARQSH ... ILI GO PRAVISH ILI NE AKO NE GO SVALISH SHTE GO UZLOBISH I TOGAVA SHTE QDESH GOLQM BOI... USPEH S ''UCHENETO''

LoveChocolate
05-27-2011, 16:32
искаш да се научиш да се биеш , без да се записваш на карате , бокс и там подобни ... к .. излизаш вечер , ебаваш се с момчетата по ъглите , те ша те трепят само няколко пъти и вече ще знаеш как да се биеш :D

от друга страна , защо ти е да се биеш .. (звучиш ми като лапенце)
като се биеш какво ще докажеш .. или пред кого :D
лапешки истории ..

искал да се бие :D :D :D :D
като бях малка и аз исках да станa принцеса .. амааа :D

Chacho
05-27-2011, 16:35
Как да се науча да се бия по добре, като изключим вариантите да се записвам на карате, бокс, джудо, муай тай и прочие..

как да се науча да се бия вика XAXAXAXAXAXAXAXAAXAXXA.... или можеш да се биеш или не,ако ще и най-добрия сенсей да те тренира а от тебе да не става нищо пак няма да можеш да се биеш!така ли било? 8-)

нещото, което не можеш да назовеш се нарича талант.

та...ако имаш талант, но няма кой да ти помогне да го развиеш (защото иначе таланта можеш да си го чукаш у тиквата) нищо няма да стане

при обратното е по-специфично, но с много труд може да се постигне много

това важи и при футбола...и къде ли още не

а автора на темата не смятам, че иска да става световен шампион по бокс, ами просто да може да се защитава и да се чувства по-сигурен :-o

Заеби таланта! Зависи от усилията, които полагаш. Хората, станали шампиони в бойните спортове и оставили следа в историята, са съвсем обикновени, не по различни от нас. Просто са си сцепили гъза от тренировки и съм сигурен, че би им било адски обидно, да умаловажим волята им, като оправдаем постиженията им с "талант".

fenaNiki
05-27-2011, 16:52
искаш да се научиш да се биеш , без да се записваш на карате , бокс и там подобни ... к .. излизаш вечер , ебаваш се с момчетата по ъглите , те ша те трепят само няколко пъти и вече ще знаеш как да се биеш :D

от друга страна , защо ти е да се биеш .. (звучиш ми като лапенце)
като се биеш какво ще докажеш .. или пред кого :D
лапешки истории ..

искал да се бие :D :D :D :D
като бях малка и аз исках да станa принцеса .. амааа :D



Миличка, замисли се съвсем мъничко, не използвай главата си само за детински изказвания и красота.

stefko1996
05-27-2011, 17:00
За какво ще се биеш това е долно само тези които не могат да си борават с думи се бият .По темата помоли някои по-голям да те научи но това трябва да е последния вариант.Защо не поговорите?

stefko1996
05-27-2011, 17:02
гледай фюми с бои например "Rocky"

slicky
05-27-2011, 18:05
Седни на гъза си и учи,щото от бой в България пари трудно се правят.

l0verch0y
05-27-2011, 20:10
Ако си от Варна ще ти покажа един безплатен клуб при Ивайло Маринов.

galet0
05-27-2011, 20:13
Ми.. няма как сам да се научиш :?

Така е.
Трябва някой да те набие
Или поне да почне
И просто се самоотбранявай
И + това звучи леко тъъъпичко това "Как да се науча да се бия"

Chacho
05-27-2011, 21:51
Ми.. няма как сам да се научиш :?

Така е.
Трябва някой да те набие
Или поне да почне
И просто се самоотбранявай
И + това звучи леко тъъъпичко това "Как да се науча да се бия"

Абе, че без да са ти хвърлили бой, няма как. Но ако опираше само до това, нямаше да съществуват зали по бойни изкуства и спортове.

SpirituallyAbused
05-28-2011, 10:30
Ако те е страх да не те ударят или те е страх ти да удариш някого .. просто няма смисъл ! На мен не ми пука от това .. ходя на Кик Бокс и първо трябва ,да се научиш да ядеш бои .. не е важно колко пъти ще удариш ,а колко удари ще понесеш! Купи си една боксова круша и си я ' вържи ' някаде на двора [ако имаш двор ] и си тренирай удара ..

gogo1751
08-23-2011, 21:14
парво трябва да ти заякнат кокалите на ръката за6тото аз имам един проблем като ударя ръката или 6те ми се изкал4и или 6те ми се напука коста . аз като се ядосам и не помня какво е станало и като се бия не усе6там болка но после много боли :lol:

reich
08-23-2011, 21:58
Изливай си гнева върху цигани.Хем няма да ти пречи да причиняваш болка на някого,хем няма да си напушен... :D
Иначе едно от най-великите бойни изкуства според мен е Крав Мага,еврейско е,уличен бой,подготвя те за всичко.
ПП
НЕ ходи на карате и на други състезателни спортове,там си има правила,а не знаеш какво ще изкара врага на улицата.От личен опит го знам-едно момче ме подгони с паве в ръка.

someonerandom
08-23-2011, 22:38
гледай фюми с бои например "Rocky"
!!!! Тва е коментара 8-)
Запиши се на някакъв боен спорт,тренирай сериозно.Може би едно от осовните неща в боя е да можеш да носиш,а не да отнесеш един в брадата и да стоиш и да гледаш сякаш оня ти е взел кифличката.Тренировките ще ти донесат както това,така и по-бързи рефлекси,бързина и сила на удара.И в общи линии това е,другото е практика.

ccdesigns
08-24-2011, 00:38
Така.. ако може от тук нататък без да се правите на интересни.. :)

Никой не се е правил на интересен. Трябва като те ударят да можеш веднага да отвърнеш. Много е важно да държиш на бой :) Дори да са го казали на шега, то това си е много вярно. Научи се да ядеш бой и тогава почни да се биеш :)

iLocker
08-24-2011, 00:44
Така.. ако може от тук нататък без да се правите на интересни.. :)

Никой не се е правил на интересен. Трябва като те ударят да можеш веднага да отвърнеш. Много е важно да държиш на бой :) Дори да са го казали на шега, то това си е много вярно. Научи се да ядеш бой и тогава почни да се биеш :)

Понякога и това да държиш на бой не помага. Познавам много хора, които когато бяхме 3-4-5ти клас постоянно се ебаваха с тях (ако мога така да се изразя) и сега са си същите, не могат да вдигнат ръка срещу друг човек.

Личното ми менение е боя е безсмислено нещо, и прибягвам към това само в краен случай когато не ми остава нищо освен да се разправям със сила.

Препоръчвам на тези, който искат да бъдат "големите биячи" да осъзнаят и разберат, че по-добре да отстъпиш, защото накрая може да се забъркате в голяма каша :)

Chacho
08-24-2011, 03:51
Къде я изровихте тая декемврийска тема?

За Крав Мага: по принцип съм толерантен към други бойни изкуства, но това е голяма простотия. Атака с автомат, бъркане в очи, бъркане в задници. Въпроса не е да знаеш 100 мръсни тенхики

Опитът е най-полезното нещо на улицата. Опитът в залата може много да помогне. Ако искате да се биете, запишете се на някое нормално бойно изкуство.

reich
08-24-2011, 07:30
Според мен проблема в някои бойни изкуства има определени правила и ти ги спазваш докато тренираш или си на състезания.Докато на улицата ти ще спазваш някакви правила обаче този срещу теб дали ще прави така.Ще ти изкара един камънак,стъкло,пистолет и ако е по-свестен тип ще направи нещо с тях,ако е по-недъгав ще се самоуние сигурно...
В уличен бой,където няма определен ход на действията,според мен ти трябва всякакви изненади и мръсни номерца.Така е в войната,вие какво си мислите.
Иначе към пусналия темата-виж дали можеш да се запишеш на муай тай.

tman
08-24-2011, 07:34
За какво ще се биеш това е долно само тези които не могат да си борават с думи се бият .По темата помоли някои по-голям да те научи но това трябва да е последния вариант.Защо не поговорите?
:razz: Говори му докато те смилва от бой. Ако момчето искаше такъв съвет щеше да пита мама. :razz:

LeprikonA
08-24-2011, 11:33
насилието не е начин за разрешаване на даден проблем.

someonerandom
08-24-2011, 13:03
насилието не е начин за разрешаване на даден проблем.
Такива изказвания винаги са ми били супер кухи(в смисъла на безсмислени и безпочвени,а не на тъпи,въпреки че те реално са и такива ).Много ми е интересно какво ще направиш ти,велики пацифисте,ако примерно както си вървиш по улицата някой олигофрен реши, че не му харесва как дишаш и иска да те понарита профилактично да види дали ще почнеш да го правиш по-различно, или пък някой започне да ти прави проблеми, докато вървиш с приятелката си? Не живееш в Райската градина, слез малко на земята.

reich
08-25-2011, 09:26
Трябва да избягваме ненужния бой обаче понякога на другия пред теб не му се говори...малко тъпо би било да му говориш докато той теб те бие.

ameli
08-25-2011, 19:04
Трябва да ти идва отвътре..

Sarafina
08-25-2011, 20:16
Аз се научих от братовчедка ми :D Като малки много сме се били :razz:
Иначе сериозно - запиши се на самоотбрана нещо... или май това е само за жени... на джудо може или на бокс?? :)

reich
08-25-2011, 21:22
Само не мога да разбера защо не искаш да се запишеш на някво бойно изкуство,да не се срамуваш от нещо???

LeprikonA
08-25-2011, 21:51
насилието не е начин за разрешаване на даден проблем.
Такива изказвания винаги са ми били супер кухи(в смисъла на безсмислени и безпочвени,а не на тъпи,въпреки че те реално са и такива ).Много ми е интересно какво ще направиш ти,велики пацифисте,ако примерно както си вървиш по улицата някой олигофрен реши, че не му харесва как дишаш и иска да те понарита профилактично да види дали ще почнеш да го правиш по-различно, или пък някой започне да ти прави проблеми, докато вървиш с приятелката си? Не живееш в Райската градина, слез малко на земята.

нека ме понарита, нали съм женско, като голям мъж ще се покаже! и все пак си мисля, че авторът не пита за такъв случай, по-скоро си мисля, че има нещо, което спестява и въпросът му е свързан с решението.

Cybershot
08-25-2011, 21:53
Купи си оръжие... За начало газов пистолет?

Chacho
08-25-2011, 21:56
Така или иначе ситуации за бой под път и над път. Особено ако си момче и искаш да си защитиш мнението задължително в даден момент ще се стигне до това.

Както каза reich, не винаги на човека срещу теб му се приказва.

reich
08-26-2011, 00:22
http://www.youtube.com/watch?v=S_n2Finp0z0
Надъхвай се човече! :D

Hayashi
08-26-2011, 12:14
Запиши се на айкидо. Дано поне ти се падне свестен учител и те научи кога има за какво да се биеш.

Chacho
08-26-2011, 12:32
Запиши се на айкидо. Дано поне ти се падне свестен учител и те научи кога има за какво да се биеш.

То и на карате или джудо да се запише, пак ще стане номера. Стига да слуша треньора (обикновено го слушат).

zero
08-26-2011, 15:18
Как да се науча да се бия по добре, като изключим вариантите да се записвам на карате, бокс, джудо, муай тай и прочие..
Мии трябва да ядеш повече бой, за да разбереш как !
Мисля го наистина между другото. за да се научиш да се биеш, първо трябва да се научиш да ядеш бой :) Докато те е страх от евентуален бой - няма как да се научиш да се биеш ^^

ADMIRALKA14
08-26-2011, 15:29
Мии трябва да ядеш повече бой, за да разбереш как !
Мисля го наистина между другото. за да се научиш да се биеш, първо трябва да се научиш да ядеш бой :) Докато те е страх от евентуален бой - няма как да се научиш да се биеш ^^
+1
Бий си шамари, като за начало. :D

Chacho
08-26-2011, 15:36
Мии трябва да ядеш повече бой, за да разбереш как !
Мисля го наистина между другото. за да се научиш да се биеш, първо трябва да се научиш да ядеш бой :) Докато те е страх от евентуален бой - няма как да се научиш да се биеш ^^
+1
Бий си шамари, като за начало. :D

Да можеш да ядеш бой физически е много малка част. Да имаш психиката да се биеш и да не се предаваш е вече нещо съвсем различно. Fight or flight instinct - повечето са на принципа на бягането.

someonerandom
08-26-2011, 19:40
насилието не е начин за разрешаване на даден проблем.
Такива изказвания винаги са ми били супер кухи(в смисъла на безсмислени и безпочвени,а не на тъпи,въпреки че те реално са и такива ).Много ми е интересно какво ще направиш ти,велики пацифисте,ако примерно както си вървиш по улицата някой олигофрен реши, че не му харесва как дишаш и иска да те понарита профилактично да види дали ще почнеш да го правиш по-различно, или пък някой започне да ти прави проблеми, докато вървиш с приятелката си? Не живееш в Райската градина, слез малко на земята.

нека ме понарита, нали съм женско, като голям мъж ще се покаже! и все пак си мисля, че авторът не пита за такъв случай, по-скоро си мисля, че има нещо, което спестява и въпросът му е свързан с решението.
Аа извинявай, мислех че си мъжко 8-)

reich
08-26-2011, 21:16
Човек трябва да може да общува с всички,с един циганин(те заслужават газови камери,ама айде...),с един идиот и с един умен човек.Ще се научиш като отидеш и сриташ някой,намери си претекст и си готов. :D :D :D

XinZhao
08-28-2011, 10:23
Как да се науча да се бия по добре, като изключим вариантите да се записвам на карате, бокс, джудо, муай тай и прочие..
"Първо се научи да ходиш, после да бягаш"
Първо се научи да мислиш(да се научиш да разбираш другите хора) и няма да ти се налага да се биеш.

Madara1233
08-28-2011, 10:44
Абе както казаха по-горе, първо се научи да държиш. Като те наритат 5 пъти и дет се вика от небето ще ти падне.

За тези, които казват боя да е най-най-най-краен случай:
Помнете, че на улицата хората не са като по филмчетата: Ей ти така и така си много лош, вземи малко стани добър, не помниш ли детските години?

Нищо лично.

XinZhao
08-28-2011, 10:54
Абе както казаха по-горе, първо се научи да държиш. Като те наритат 5 пъти и дет се вика от небето ще ти падне.

За тези, които казват боя да е най-най-най-краен случай:
Помнете, че на улицата хората не са като по филмчетата: Ей ти така и така си много лош, вземи малко стани добър, не помниш ли детските години?

Нищо лично.
Ама нали знаеш кво става като се биеш много и мислиш малко... дават те по телевизията с разплакано семейство. Пък и да не коментираме, че ако не можеш да се контролираш, можеш да се изложиш много яко пред момичето, което си искал да впечатлиш. (да не давам примери)
Нищо лично.

spiritbooomb, ако имаш проблем със съученик, е най-добре да кажеш на класната, директора или поне да споделиш с вашите. Защото ако оня се окаже малко по-тарикат си загубен.

Chacho
08-28-2011, 11:38
XinZhao, понякога не си ти инициатора и без вина можеш да си го отнесеш. Имал съм си проблеми, защото сме си засекли погледите с някой, защото сме били в едно и също заведение, защото приятелката ти е симпатична.

Покрай бала ми имаха бал друго училище и се засекохме в дискотеката. Дойдоха 10 момчета и се сбутаха в нас. За да си нямаме проблеми се върнахме на масите ни, а компанията им ни последва и взеха да се разправят. Хванах единия за рамото и питам "има ли някакви проблеми", а той просто ми бутна ръката от рамото си. Въобще не сме разговаряли, просто търсеха да се сбият с някого.

По-добре бъди агресивен пръв, удари пръв и като цяло обезвреждай ситуацията навреме и с мярка, отколкото да чакаш да отмине.

XinZhao
08-28-2011, 11:50
XinZhao, понякога не си ти инициатора и без вина можеш да си го отнесеш. Имал съм си проблеми, защото сме си засекли погледите с някой, защото сме били в едно и също заведение, защото приятелката ти е симпатична.

Покрай бала ми имаха бал друго училище и се засекохме в дискотеката. Дойдоха 10 момчета и се сбутаха в нас. За да си нямаме проблеми се върнахме на масите ни, а компанията им ни последва и взеха да се разправят. Хванах единия за рамото и питам "има ли някакви проблеми", а той просто ми бутна ръката от рамото си. Въобще не сме разговаряли, просто търсеха да се сбият с някого.

По-добре бъди агресивен пръв, удари пръв и като цяло обезвреждай ситуацията навреме и с мярка, отколкото да чакаш да отмине.
Напълно съм съгласен, но мисля че spiritbooomb е ученик, просто понеже не очаквам такъв въпрос от по-възрастен. Знач, че понякога неприятностите сами търсят теб, а и аз не ходя на такива места. Но, пък съм чувал по други форуми че stun gun(електрошок) върши доста добра работа за защита, без да нанася някакви трайни щети.

drago0
08-28-2011, 11:53
Абе какво я дъвчите тая тема?
Ако иска да се научи да се бие - да се запише на бокс. На карате и айкидо не се записвай, в България има много малко учители, които реално ще те научат на нещо.

XinZhao
08-28-2011, 12:03
Абе какво я дъвчите тая тема?
Ако иска да се научи да се бие - да се запише на бокс. На карате и айкидо не се записвай, в България има много малко учители, които реално ще те научат на нещо.
За айкидото съм що-годе съгласен, но защо всички толкова хвалят бокса, да не се е превърнал в нещо като тинейджърска фикс идея. Знам, че е по-добре да търсиш учител, а не изкуство, но... Някак, просто не разбирам как бокса конкретно ще му помогне да се оправя в живота. Вярно спорт е, учи малко или много на дисциплина (зависи и от ученика де), но просто не мога да му гледам като на изкуство.
Ако мислиш, че тук се дъвче, виж в други форуми к'во правят. :D

Madara1233
08-28-2011, 12:09
Обръщате темата на: Трябва ли да се бия или не?

Вярно е, че с мускули и пилешки мозък до никъде няма да я докараш, ама с мозък и пилешки мускули същото. Дето вика Chacho, има и такива дето търсят повод за побой. Така че най-добре като видиш такива се омети. (Това не е бягство, а тактическо отстъпление)

gummybear
08-28-2011, 12:18
Ми.. няма как сам да се научиш :?

Chacho
08-28-2011, 12:56
Обръщате темата на: Трябва ли да се бия или не?

Вярно е, че с мускули и пилешки мозък до никъде няма да я докараш, ама с мозък и пилешки мускули същото. Дето вика Chacho, има и такива дето търсят повод за побой. Така че най-добре като видиш такива се омети. (Това не е бягство, а тактическо отстъпление)

И аз съм на това мнение, но хайде да се обединим около това, че понякога, ама наистина няма как да избегнеш боя. Дали ще си с приятелка, дали ще те пресрещнат, дали ще те догонят, все може да се случи.


Боксът е много хубав спорт за самозащита, защото е сравнително по-прост от много други бойни изкуства (няма нунча-со-сон-кал-нопунде-йоп-териги). Това ти позволява да взимаш бързи и правилни решения.


Аз съм на принципа, че всеки сам трябва да си избере изкуството, защото почти винаги опира до треньор и трениращ (тай-чи например е изключение). Понеже казахте, че няма добри сенсеи по карате, проверете кой е Джоси. (не съм каратист, таекуондист съм..)

prostobog
08-28-2011, 16:14
Няма значение дали си висок, нисък, слаб или дебел !

1. Направи си самооценка какво искаш да можеш - да удряш или да хващаш !
2. След като прецениш се запиши или на бокс/кик-бос или на борба/джудо/самбо.
3. На карете няма кой да те научи, а този който ще те учи след като спреш, година по-късно няма да можеш да си вдигнеш крака, за да изпълниш удара !

Сам не можеш да се научиш да се биеш, трябва да свикнеш да ядеш и бой ! Психика няма всеки, тя се ДОРАЗВИВА, но само чрез спорт.

Madara1233
08-28-2011, 16:32
Обръщате темата на: Трябва ли да се бия или не?

Вярно е, че с мускули и пилешки мозък до никъде няма да я докараш, ама с мозък и пилешки мускули същото. Дето вика Chacho, има и такива дето търсят повод за побой. Така че най-добре като видиш такива се омети. (Това не е бягство, а тактическо отстъпление)

И аз съм на това мнение, но хайде да се обединим около това, че понякога, ама наистина няма как да избегнеш боя. Дали ще си с приятелка, дали ще те пресрещнат, дали ще те догонят, все може да се случи.


Боксът е много хубав спорт за самозащита, защото е сравнително по-прост от много други бойни изкуства (няма нунча-со-сон-кал-нопунде-йоп-териги). Това ти позволява да взимаш бързи и правилни решения.


Аз съм на принципа, че всеки сам трябва да си избере изкуството, защото почти винаги опира до треньор и трениращ (тай-чи например е изключение). Понеже казахте, че няма добри сенсеи по карате, проверете кой е Джоси. (не съм каратист, таекуондист съм..)

Не дай Боже и това става. И тогава вече ни бяг ни нищо може да те спаси, освен ако нямаш нещо в ръкава, щото тея по улиците нощем не им пука дали ще си умреш или не един вид.

Chacho
08-28-2011, 16:34
Мда. Тя темата си е за Спорт и Здраве според мен и там SolomonIceberg си го написа, най-добре потренирай малко ФСФ и си имай нещо под ръка.

righteous
08-28-2011, 23:18
Препоръчвам на тези, който искат да бъдат "големите биячи" да осъзнаят и разберат, че по-добре да отстъпиш, защото накрая може да се забъркате в голяма каша :)

И какво , да оцелявам винаги на всяка цена но като мишка ли ? :)

gugenceto2
08-29-2011, 07:09
Брат ми се записа на карате преди доста време.Трябва да тренираш нещо.Всеки може да удря но не и да се бие.Трябва да знаеш къде да удариш и всъщност кого :D за да няма после разбит нос.ТРЕНИРАЙ и тогава ще можеш да се биеш.Е все пак на някой не им се отдава.

stteLii
09-01-2011, 15:54
Само 1 удар в *** стига .. ;д

Chacho
09-01-2011, 16:06
Само 1 удар в *** стига .. ;д

По принцип да, ама трябва да можеш да уцелиш там..

N0pe
09-01-2011, 17:21
Гледай Юри Бойка сутрин, обед, вечер и ще ги късаш ! :grin: :lol:

Chacho
09-01-2011, 18:14
Гледай Юри Бойка сутрин, обед, вечер и ще ги късаш ! :grin: :lol:


Хахахахахах :D Мани бъзика, ама рита като кон:

http://www.youtube.com/watch?v=pTGtTy0mxlM

N0pe
09-01-2011, 20:47
ДО АВТОРА ! Виж ся. Мани ги тия дето ти викат, че ти трябват тренировки, психика и други такива глупости. Целия трик е преди боя да се филмираш максимално. Да си повярваш, че си нинджа и ще ги избиваш с по 1 шут в главата с превъртане стил Чък Норис. Давай боецо! Бог те е изпратил да раздаваш правосъдие! А иначе Юри верно рита много :D 3ма да му се наредят и тримата ще изпопадат :)

AngliskiqtKostumar
09-03-2011, 11:45
Пич тренировка му е майката не искаш бойно изкуство тогава поне тренираи във фитнеса , кво очакваш без тренировки и бойно изкуство не може не ги гледай уния отворените селяни щот те ядат най-много бой. Най-добре ходи на карате не очаквай обаче да станеш Чък Норис .

joanittka
09-12-2011, 10:41
Според мен темата е супер глупава ! 8-) 8-)

majesty1
02-12-2012, 10:43
kato stava duma za praktika az nishto ne sum treniral do sega prosto mnogo ticham pravq strashnomnogo licevi mnogo nabiraniq i klqkaniq sviknal sum da se mlatq na ulicata i ne ma ebe ot nishto nomnogo mi se otdava da ritam zadnici makar che men lichno mnogo me bieha dokato ne stanah na 18-19 nqkade prosto v ein moment mi pisna i zapochnah da gledam klipove mma box i taka malko po malko razbrah che vsichko e psihika burzina sila i mnogo burza misal . Predpolagam che ako pochna da treniram box zashtoto tova e nai qkiq sport ot boinite spored mene shte imam i tehnika i togava mnogo shte gi ritam :)

majesty1
02-12-2012, 10:45
kogato gledash opredeleno uchish mnogo kakto i ako se biesh sreshto ogledaloto mani bazika da

Thexsunshine
02-12-2012, 10:46
Ми...в нета има клипчета за самоотбрана и бой... :Д

lude7ina
02-19-2012, 17:50
Не удряй с юмрук щото и тебе те боли. Удряй с изпъкналата част на дланта. Така удрят израелските спец части. Най-ефективният удар с ръка. Има и друг вариант. Качи 50 кила и приказвай как си пребил някого като си бил на село или някъде другаде. Едавай се с по-малките и никой няма да те закача. С две думи прави се на ГЪЗЕ. По-лесно е отколкото да се учиш. Лично мен ме научиха брат ми и баща ми.

Chacho
02-20-2012, 07:41
kato stava duma za praktika az nishto ne sum treniral do sega prosto mnogo ticham pravq strashnomnogo licevi mnogo nabiraniq i klqkaniq sviknal sum da se mlatq na ulicata i ne ma ebe ot nishto nomnogo mi se otdava da ritam zadnici makar che men lichno mnogo me bieha dokato ne stanah na 18-19 nqkade prosto v ein moment mi pisna i zapochnah da gledam klipove mma box i taka malko po malko razbrah che vsichko e psihika burzina sila i mnogo burza misal . Predpolagam che ako pochna da treniram box zashtoto tova e nai qkiq sport ot boinite spored mene shte imam i tehnika i togava mnogo shte gi ritam :)

Няма да е лошо да се запишеш. Първо, има много практика с по-опитни бойци и второ, тренираш едни и същи удари ден, след ден, след ден и на улицата/ в ринга ги изпълняваш по рефлекс, без да се замисляш (бързата мисъл, за която говориш). А и техниката ти очиства излишните движения и ползваш пълния потенциал на бързината и силата си (да замахнеш директно напред е по-добре, отколкото да се изсилиш от зад тялото ти).

Боксът е много добър спорт, но е добре да се комбинира с нещо.

Chacho
02-20-2012, 07:42
Не удряй с юмрук щото и тебе те боли. Удряй с изпъкналата част на дланта. Така удрят израелските спец части. Най-ефективният удар с ръка. Има и друг вариант. Качи 50 кила и приказвай как си пребил някого като си бил на село или някъде другаде. Едавай се с по-малките и никой няма да те закача. С две думи прави се на ГЪЗЕ. По-лесно е отколкото да се учиш. Лично мен ме научиха брат ми и баща ми.

Другия вариант е да тренираш юмруците. Познай кого ще го боли, ако чупиш 4 цигли с юмрук?

Xray551
02-20-2012, 08:37
Може да си мислите, че бойните изкуства, които се предлагат като тренировки, са безсмислени, но грешите. От тренировките се придобиват невероятни рефлекси, което е много полезно в боя. От тренировките се добиват и мускули, защото преди и след началото на тренировката има загрявки и помпане. ОТ опит го знам.

BrainlessROCKBABY
02-20-2012, 09:06
и защо трябва да се биете?

Chacho
02-20-2012, 09:22
и защо трябва да се биете?

Не знаеш кога ще ти се наложи.

@Xray551 е чак пък да се трупат мускули, силно казано. Друг е въпроса, че разбираш нуждата от трупането на мускулна маса (или по-скоро тренирането за сила, но двете не са напълно независими) и се мотивираш да тренираш самостоятелно в тая насока.

HolyShit
02-20-2012, 10:18
Умните хора не се бият.Като стана на 18 год с пищова в джоба и който каратист/мма-ец етц се опита се прави на големия бияч,знаеш ли как бързо изгаря? :)

someonerandom
02-20-2012, 13:07
И някой път като обърнеш няколко чаши и гръмнеш към някого с тоя пищов знаеш ли ти колко бързо ще изгориш?
До автора:Ако си мислиш,че като гледаш Рамбо и кеча по GTV и си вявваш,че си големия нинджа,ще изкараш кой знае колко време,без да ти направят безплатна пластична интервенция някъде,много грешиш.Ако искаш да можеш да се биеш-тренирай.Развиват се инстинкти,рефлески и в някаква степен физика.Сега вече ти си решаваш.Писнало ми е да споря с хора,които си мислят,че като се бият по автобусите и градинките ще станат по-добри от някой,който тренира сериозно(СЕРИОЗНО-тези,които са отишли на 5 тренировки,за да се водят "тренирали кикбокс/муай-тай" не се броят) така че едва ли ще коментирам повече...

Chacho
02-20-2012, 13:59
Между другото, темата е от миналата година :D

HolyShit
02-20-2012, 15:45
И някой път като обърнеш няколко чаши и гръмнеш към някого с тоя пищов знаеш ли ти колко бързо ще изгориш?
.

Хич не ме ебе.Ти нека го видиш па после ще говорим.Зад монитора винаги лесно....

Blitzcrank
02-20-2012, 16:41
Пред компютъра няма да се научиш. Ходи на лостове тренирай с собствени килограми тичане тренирай врата тренирай удара си научи гардa.Eто една истина за бокса, ЩЕ TE УДАРЯТ!!!можеш единствено да намалява шанса да бъдеш ударен.Едно нещо е да научиш техника съвсем друго е да я тренираш..Възможността да направиш нещо е лесно, но за да го направиш добре в точния момент изисква постоянни и ефективни тренировки. В бокса тренировката с партньор увеличава времето и точността, и други Ваши показатели.Като те ударят движи се игнорирай болката.

Chacho
02-20-2012, 16:43
Темата е от март миналата година

Blitzcrank
02-20-2012, 18:13
Аз да си напиша ако някой потърси да види :D

Muaythaifighter
02-20-2012, 19:39
ami bate az treniram ot 13 godishen v nachaloto bqh 50 kg i bqh kat durvo nemojex da si dvijq krakata svobodno , sega veche 5-ta godina treniram shto gode redovno , i imam shto gore prilichni postijeniq ot sustezaniq . Vsichko stava s trenirovka i da machkash mishkarite

Savage14
02-21-2012, 09:08
Във ВИП РИНГ ли тренираш муай тай

Maria6330
07-06-2012, 18:54
Moje6 da se nau4i6 da se bie6 i sam az ne sum hodila na uroci .Ba6ta mi znae kak da se bie no ne iska6e da me u4i .No nakraq go obedih da mi pokaje nqkakvi hvatki . Toj mi pokaza nqkolko prosti udara kato : kam6ichen udar kolqno lakut i t.n i mi kaza da gi ottreniram dobre .Burzinata,silata,kak da prikove6 udara to4no kakto trqbva. Sega az moga da se biq no ne e tolkova lesno pravqt se mnogo licevi opori ne 4ak do zemqta no vse pak da napravi6 ne6to,koremni presi i uprajneniq. Moq suvet e da izvadi6 nqkolko udara ot internet da gi usuvur6enstva6 i malko po malko 6te se nau4i6 da se bie6!

smsmen
11-06-2012, 06:28
може ли да питам нещо?
аз съм 55 кила и 182см висок не много корав, но дигам 50кг от лежанка(не зимам хапове и такива простотии) какво ще ми препоръчате да тренирам за да изградя долу/горе добро тяло пък и да се науча да се бия?
прегледах всички постове и видях че има коментар: Филмирай се максимално- за мен т'ва е пълна простотия!
мисля че има хора които наистина са тренирали и знаят, и искам съвети от тях, а не от: "Филмирай се максимално" или "Остави ги да те пребият, да ти изпокапят зъбите и ще си научиш да се биеш"

Благодаря на всеки който ще се отзове! скайпа ми е pokerboy97 можете да ми пишете и в него (само като искате пълномощно пишете: "Съвети за тренировки"

sexy15
11-06-2012, 12:18
Боя не е за всеки. Повечко Джеки Чан и Брус лий хахах

Big Jo reaper
11-07-2012, 14:36
Така.. ако може от тук нататък без да се правите на интересни.. :)

първо започни да правиш така ](*,) тва научава ка да биеш глави :cool:

Самуил
08-21-2013, 17:32
Няма значение как се биеш стига да го надвиеш.Но аз ти предлагам почни нинджицу след това иди в Япония кандидаствай за нинджа училището и после стани нинджа ем ще си разплащаш за злото което са ти сторили ем ще си искарваш и пари това се нарича наемна нинджа...Но ако е прекалено сложно...и са много иди и помоли твой приятел да ти помогне.Но ако е един се бий по твой избор.Трябва да умееш да се биеш всичко зависи от теб.Аз никога не се предавам дори и да ме набият дори и да са 10 човека скачаш на бой който ти падне удряш дори и да те набият все пак си се пробвал.Мен много се ме били и почти съм свикнал на болка...

Vladislav Hellsing
08-21-2013, 17:36
Носете си по едно ак-47, една японска катана и един патлак и няма да имате грижи

Best Riven NA
04-13-2014, 00:48
Xin zhao purvo se nauchi da igraesh league of legends i togava komentirai :D

dozeraa
05-10-2014, 09:59
значи аз съм симпатичен не съм заядлив забавен съм но има и такива които се правят биячи а - у за мене си е тормоз и аз ги тарпя и после се спуквам от нерви . гледам коментарите почвай да се биеш и ядеш не ядеш бой свиквай и така да има респект към мене нямам възможноста да се запиша някаде на муай тай тъй като сам 180 - 65 кг. и най-подходящо ми е това . и искам да знам като ми кажат нещо скачам и или бия или те мене защото после откачам от нерви и не да се крия като мишка от някои а да не ми пука . та въпроса ми е защо ми е да продължавам да ги тарпя да се заяждат с мене или да почвам да им отвръщам .. след като някои ми се направи толкова нервен ставам че мога да убия някого но си мисля че не ми стига куража ..

NeCr0sSs xDD
08-13-2016, 23:05
Тренирай. Просто тренирай. С време и желание всичко се постига .. било то сам в къщи или ще се запишеш някъде. Дори да удряш грешно в един момент ще ти прищрака,ще се усетиш и ще промениш това ;)

NeCr0sSs xDD
08-13-2016, 23:12
може ли да питам нещо?
аз съм 55 кила и 182см висок не много корав, но дигам 50кг от лежанка(не зимам хапове и такива простотии) какво ще ми препоръчате да тренирам за да изградя долу/горе добро тяло пък и да се науча да се бия?
прегледах всички постове и видях че има коментар: Филмирай се максимално- за мен т'ва е пълна простотия!
мисля че има хора които наистина са тренирали и знаят, и искам съвети от тях, а не от: "Филмирай се максимално" или "Остави ги да те пребият, да ти изпокапят зъбите и ще си научиш да се биеш"

Благодаря на всеки който ще се отзове! скайпа ми е pokerboy97 можете да ми пишете и в него (само като искате пълномощно пишете: "Съвети за тренировки"

Като бях някъде на твоите килограми започнах да тренирам кик-бокс,но след известно време спрях и започнах да тренирам силово.1 Година по-късно съм 74 кг,185см висок и мога да кажа,че се усеща разлика във удари и във всичко когато си станал "по-голям" все пак колкото по-голям си толкова по-трудно ще се движиш.В бой не е важно колко силно удряш а колко си "пъргав" винаги можеш да му пускаш по 1 jab и да спазваш дистанция.След известно време или ще му писне и ще ти се нахвърли разярен което е по-лошо за него,или просто ще добавиш още някой удар/ритник и всичко ще свърши ;)

В крайна сметка това което искам да кажа е - колкото по-голям ставаш,толкова по-тропав ще бъдеш,самите ти ръце няма да могат да се "сгъват нормално" или поне при мен е така заради бицепсите и когато замахнеш ако пропуснеш понеже ръката ти е по-тежка ще се пречупиш и може да отнесеш много заради това.

prosto_chovek
08-14-2016, 08:55
Без да имаш някой, с когото да тренираш, няма да се научиш. Колкото и да биеш по чувал и прочее, като ти влезе някой, който също иска да те бие, както ти него, няма да си подготвен ако ще колкото ще здрав да си. Освен това е доста желателно да си здрав (не грамаден, излезнал от фитнеса задължително), тренирай със собствено тегло и повечето ти силови упражнени е хубаво да имитират движенията при боя (лицеви опори и прочее), тренирай много за бързина и издържливост краката, защото от краката ти идва силата на удара и възможността бързо да се пазиш без да се дисбалансираш и прочее. Speed kills.

Terminator009
08-14-2016, 11:32
Хвани ни Кобрата за приятел и той ще те научи.

szantye
08-20-2016, 02:04
боя в истинския живот няма нищо общо с филмите и спортовете. един уличен бой е не по дълъг от 15сек. всеки ще те атакува по раличен начин и няма да има правила няма начало на рунда и няма точки и няма да си подготвен. ако мислиш че като тренираш карате ше станеш по добър в боя се лъжеш.