PDA

View Full Version : Казано накратко >>



YoUcANNOtiMaGiNe
12-18-2010, 20:00
Какъв е смисълът на любовта?
едва ли някой си задава тоз въпрос сега
Защо ли никой днес не се замисля?
А има ли за повечето смисъл?

В днешно време хората не мислят,
не е необходимо никому да го прави,
каква е ползата от нещо, което не се нрави,
светът е розов, но едва ли.

Какви са отношенията между нас
и на какво се основават,
хващам бас, че повечето не знаят
за какво говоря, но няма как очите им да отворя.

По-точно става дума за това,
че никой, нигоко не оценява,
приема другия като даденост
и без дори да се надява,
обрекъл се е на нещастие,
защото щастието само умният познава.

Какво се крие в нашите души
какво остава неразбрано,
да се каже е твърде рано.
Не искам много, нито малко,
а просто някой да споделя мойте чувства,
да чувства той това, което чувствам,
но уви, не е така определено, твърде жалко.

** Исках да напиша нещо, което да бъде прочетено и да кажа това, което мисля, просто споделям. Не искам съвети или нещо подобно.

MedSestrata
12-18-2010, 23:30
Ако е твое творение- поклон! :)

Rofl123
12-19-2010, 00:02
Ахам, мерси, че ни информира :) . Не разбрах само, защо трябваше да е в стихотворна форма, щеше да звучи по-добре ако беше просто текст. "защото щастието само умният познава" - не си ли се замислял, че именно най-простите и невежите или пък малките дечица, неосъзнаващи все още какво ги очаква, са най-щастливи? Мислите ти са разхвърляни, структурата- липсваща, краят - печално неадекватен. Съвет от мен - не си блъскай главицата с ненужни разсъждения относно това, защо нещата са точно така, а не иначе.

modjodjodjo
12-19-2010, 03:08
Какъв е смисълът на любовта?
едва ли някой си задава тоз въпрос сега
Защо ли никой днес не се замисля?
А има ли за повечето смисъл?
Смисълът на любовта е да се възпроизвеждаме :-D

uFko
12-19-2010, 12:41
Какъв е смисълът на любовта?
едва ли някой си задава тоз въпрос сега
Защо ли никой днес не се замисля?
А има ли за повечето смисъл?
Смисълът на любовта е да се възпроизвеждаме :-D

Според мен, смисълът на любовта е в това, че човека е социално животно, и неможе да живее сам... а тва дето се възпроизвеждаме не е любов, ми физическа нужда :D

ScarletBite
12-19-2010, 12:49
Ахам, мерси, че ни информира :) . Не разбрах само, защо трябваше да е в стихотворна форма, щеше да звучи по-добре ако беше просто текст. "защото щастието само умният познава" - не си ли се замислял, че именно най-простите и невежите или пък малките дечица, неосъзнаващи все още какво ги очаква, са най-щастливи? Мислите ти са разхвърляни, структурата- липсваща, краят - печално неадекватен. Съвет от мен - не си блъскай главицата с ненужни разсъждения относно това, защо нещата са точно така, а не иначе.
Защо в стихотворна форма ли? Нима любовта не е най-поетичното чувство? И нима обикновени думи и изречения могат да предадат и частица от нея?
Вярно е, че стихотворението е аматьорско и написано без особен стил. Но аз смятам, че стилът е снобарщина - той никога не присъства в главите ни, когато поезията се излива в нас; ние го създаваме изкуствено, за да подчиним произведенията си на правилата на общоприетото за "хубаво" и "стойностно".
Не обезсърачавай авторът\ката. Това са първите й\му стъпки. Жестоко е.

YoUcANNOtiMaGiNe
12-19-2010, 17:47
Абе хора, целта не беше да напиша нещо стилово издържано, а просто да вникнат хората в основната идея. Виждам, че някои като Rofl123 не са разбрали за какво говоря както става ясно от прибързаното и яростно хейтърско, но безмислено мненийце. Когато се опитвате да се правите на готини и различни, поне не излагайте на показ малоумието си. Но както се казва, колкото по-малко е умът, толкова по-трудно е да бъде скрит. Ползата от осмислянето на всеки един ред за разбралите ще я има, за глупавия остава само пренебрежението. :)

ScarletBite
12-19-2010, 17:58
Абе хора, целта не беше да напиша нещо стилово издържано, а просто да вникнат хората в основната идея. Виждам, че някои като Rofl123 не са разбрали за какво говоря както става ясно от прибързаното и яростно хейтърско, но безмислено мненийце. Когато се опитвате да се правите на готини и различни, поне не излагайте на показ малоумието си. Но както се казва, колкото по-малко е умът, толкова по-трудно е да бъде скрит. Ползата от осмислянето на всеки един ред за разбралите ще я има, за глупавия остава само пренебрежението. :)
Ти пък си баси гордото същество. Сума ти помия изсипа върху Rofl123, а той\тя не ти каза нищо лошо - просто ти даде по-остра критика.

YoUcANNOtiMaGiNe
12-19-2010, 19:17
И откога защитаването от нападка стана признак на гордост :lol: + нямаше нищо общо написаното с теб, ама така като гледам май и за теб се отнася. Хората са го казали: този, който защитава глупакът, също е глупак. Мисля, че се изразих достатъчно ясно

ScarletBite
12-19-2010, 19:25
И откога защитаването от нападка стана признак на гордост :lol: + нямаше нищо общо написаното с теб, ама така като гледам май и за теб се отнася. Хората са го казали: този, който защитава глупакът, също е глупак. Мисля, че се изразих достатъчно ясно
Не знам защо, но, докато ти чета мненията, в главата ми излиза образа на онези отвратителни, джавкащи, оранжеви, плюшени кученца, които се продават в луна-парковете. Втората асоциация е бесен гъсок.
Кротни се малко!

vesito13
12-19-2010, 19:55
Това, което каза Rofl123, според мен е доста вярно. Може би малко остро. Но и аз съм на същото мнение. Научи се да приемаш негативни мнения. Не можеш да определяш някой като глупак, само защото не е харесал стихотворението ти. :?

YoUcANNOtiMaGiNe
12-19-2010, 20:19
Хаха Scarlet Bite трябва да получиш нобелова награда за най-абсурдно мнение. Или като нямаш какво да кажеш почваш да оприличаваш хората на някакви животни... доста тъпо от твоя страна, то си личи кой гледа много филми. Ако се мислиш за оригинална, е не си, запази си детинските разсъждения за себе си 8)

RoSKo0o0
12-20-2010, 11:22
В днешно време хората са егоисти, затова няма любов. Точка по върпоса.

YoUcANNOtiMaGiNe
12-20-2010, 11:47
В днешно време хората са егоисти, затова няма любов. Точка по върпоса.
От една страна си прав затова, че човекът е най-егоистичното същество. Истинската любов я има и винаги я е имало, но въпросът е, че някои (повечето) хора нямат очи за нея. Все пак за какво ни е да си усложняваме живота - винаги избираме лесния начин. Но струва ли си това страдание, защото любовта в главната си част е страдание и мъка и отделни проблясъци на радост. Всички, които обичаш те карат да страдаш - по този начин всички, изпитващи това чувство са мазохисти. Кой ще бъде повече, кой по-малко зависи от всеки един от нас.

gLypChenCee
12-20-2010, 11:49
Има рима... ама смислово.. губим му смисъла към 2-3 строфа 8-) Нищо лично.. но не ми харесва :-| Да го беше пуснаала в раздел "Лично творчество" ..

NomNomNom
12-20-2010, 11:55
Смисълът на любовта е да се възпроизвеждаме :-D
^^

Няма любов, всичко е егоизъм(имаме нужда от някого , който да ни кара да се чувстваме задоволени (или щастливи , както го наричате, спокойни, сигурни , бла бла)) + нагон .

И аз съм била на вашето "дередже" .
Ама не мога да повярвам как се превъзнасяте , как замаскирате факта, че това да се нуждаете от някого е чиста проба егоизъм.
Създавате си една илюзия и си дълбаете в нея.
Лошото/Хубавото е , че всички си вярвате. То ако не си вярвахте нямаше да има живот тук .