PDA

View Full Version : Игри с лист и химикал - идеи ?



vladinkaa
12-18-2010, 21:38
моля Ви някои да ми каже някоя игра за която са нужни само листче и химикалка моля ви ... всички по-известни вече сме си играли кажете някоя и как се играе моля ви ! говорим за игри за двама

cherinka
12-18-2010, 21:58
свържи точките


. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . .



а онова с танковете кво беше и как се играеше, че не помня? :D

vladinkaa
12-18-2010, 22:02
знам го това, аз имам предвид нещо от сорта на море и орех
:o :o :oops:

shadow4e
12-18-2010, 22:02
Освен с танковете, кораби и лодки, бикове и крави, Бинго, Дотс, Въшки, Бабек - пишеш число и другият трябва да го познае по начина, по който изписваш буквата, гледа само върха на химикалката. Mного от игрите тиб не се сърди човече, дама и тн, могат да бъдат пригодени. :)

vladinkaa
12-18-2010, 22:05
това е ясно ама как се играят ?

shadow4e
12-18-2010, 22:09
Кои по-точно?

vladinkaa
12-18-2010, 22:10
танкове ? кораби? лодки ?

stayh1gh
12-18-2010, 22:53
Пишеш на един лист някаква дума. Казваш асоциации на думата и другия се опитва да познае. Доста е забавно, стига да се намери начин да не се извърта думата (т.е. да лъже)

Infinity
12-19-2010, 11:49
Сещам се за доста.
Първата - разграфяваш един лист , но разположен хоризонтално на няколко графи - държава - град - село - животно - растение - предмет -име - точки .
Избирате си буква и започвате да пишете бързо , акто първия приключил казва стоп и писането веднага спира!
После си проверявате отговорите и на двамата , като еднаквите се задраскват. И така , не е нужно да пишеше със всички букви. 8-)
Втората - Морски шах , но сигурно ви е писнала , щото е доста известна. 8-)
Третата - Бесеница , тя и без това вече е спомената.
Сляпа баба - пишеш на един лист числата от 1 до 9 и човека само по начина на изписване трябва да познае , кое число изписваш.
Тая с точките ви е предложена.

Аааа, сетих се за една много яка !
На един лист си чертаеш ръката и в нея пишеш много числа - да кажем от 1 до 100 , ситно и сбутано трябва да се получи. 8-)
Казваш на опонента да търси примерно 33 , а ти през това време пишеш чертички. Колкото повече чертички напишеш , толкова по-добре. Броят се чертичките след всяко търсене , накрая и двамата си смятате и се разбира кой е победил. 8-)
Колкото повече цифри , толкова по-добре.

[B]a[N]D[i]T[k]a
12-19-2010, 21:36
- сделка или не xD ..
iii се сещам за една друга на която не и знам името...
правиш една квадратна таблица (абе ... каквото ще да е .. квадрат, правоъгълник.. ) подобна като на тази която правиш за морски шах но по голяма! и ти слагаш кр1кчета другия човек слага кръстчета.. идеята е такава че примерно ако ти слагаш първия знак и е кръстче не можеш да го сложиш наииии отгоре в таблицата. трябва да е най отдоло... един приятел ми го обясни като \"гравитация\" в общи линии tr да го слагаш или най отдоло или върху друго кръстче или кръгче... печели този който направи 5 от неговите си значи или хоризонтално или вертикално или по диагонал... нз дали успях да го обясня добре но дано съм успяла да го обясня :D

galq.nikolova.9400
07-06-2014, 08:57
кажете някоя игра

galq.nikolova.9400
07-06-2014, 08:58
ще ми кажете ли някоя игра

vikAy
07-10-2014, 15:25
Тази игра с танковете се играе така:
Рисувате няколко танка, на върха на оръдието слагате химикалката и с 1 показалеца държите върха на химикалката. След това бутате химикалката, демек стреляте. Мастилото на химикалката прави линия и постепенно се заличава. Слагате точка на края и на другия ви ход стреляте оттам пак. Победител е човекът, на който изстрелът пресече изстрелите на другия.