PDA

View Full Version : Малко мнение ще е от полза :-/



Akimoto
12-19-2010, 01:34
Здравейте, незнам как стигнах до този форум ... или как въобще се навих да се регна или да пиша в него, но може би просто имам нужда да споделя емоциите и мислите си с повече хора – без да се притеснявам за това какво ще мислят за мен в последствие или да мисля че ще ме „сочат“ с пръст защото съм „леко“ сранен. :) И тъй като в мен се тълпят сумати мисли от всякакво естество, смятам да излея поне част от тях тук ... и нека се извиня предварително ако ви се натрапвам с количеството им или лошата им подредба и граматическо изписване ...
Като начало смятам да започна с едно представяне от моя страна ... след което да ви запозная с проблема си, а от там да ви помоля и за някакво мнение (което поне по някакъв начин да ми помогне да сложа ред в супата от хаос която съм си забъркал )
И така ... на 22 години съм, почти 23, живея в София но родом съм от друг град в северна България.
На визия ... не се смятам за красавец, нито за някои „бит с мотика в челото“. Висок съм почти 2 метра ... което е неудобство на моменти, с пъстро зелени очи, черна къса права коса, с повече спортна от колкото „набита“ фигура :) . Нямам никакви физически недъзи ... не ми липсва нито крак, нито око от войната – разполагам само с арсенал от малко странен хумор на база самоирония .... Като цяло: не близвам алкохол (по никакъв повод – ако ще джак-пота да ударя ...думите „аре да се напия“ няма да присъстват в речника ми ), цигари мразя, не консумирам никакви опияняващи „емулгатори“ или прахови „стабилизатори“, не се интересувам от коли, не се интересувам от футбол, не прахосвам парите си, пред компютъра стоя само по работа или за леки развлечения по вечерно време, не обичам шумните купони (многото хора нагъчкани на едно място, където с усилвател да говоря няма да се чуе от „яката музика“ .... да не говорим за дискотеки), предпочитам спокойните разходки в приятна компания на приятно място – и както се казва „иде ми да се просна на тревата под слънцето и да си захъркам“, слушам всякаква музика – дори японска ... но за чалгата ще ме прощавате :) , тих съм по природа – но когато се наложи мога и да опиянявам с приказките си, трудно се намира човек който да ме изнерви, „имам изключително голям праг на търпимост“ – извадено по думи на познати и приятели, трудно се засягам от непознати, не се влиая от чуждото мнение, мразя да ме лъжат – просто не прощавам и не го забравям (породено от факта, че никога не лъжа ! ), обичам чистотата и реда (сам се пера, чистя , щия и потдържам жив), умея да готвя и то в голям диапазон от различни видове ястия – поради факта, че ям като сумист ... а нищо не се лепи :D , романтик съм до мозъка на костите си ... във всеки един момент съм готов да се отдам на тази си „зараза“, намирам всички жени за красиви – като част от тях са способни доста да ми разхлопат сърцето ...
Основни мотиви в живота:
„Всичко прекалено е вредно – номера е да разбереш какво?“
„Дори и ако всички останали – аз НЕ“
„Докато се интересуваш от това какво говорят другите за теб – твоя ум е на роб“
„Единственото което мъжете не могат да извършат като работа в живота си, е да кърмят от цица“
От лоша страна: трудно се концентрирам, обичам да се хваля – но това си е мъжка черта, не изпитвам никаква форма на срам – нито от действията, нито от мислите които изказвам, нито от тялото си ..., не се задоволявам с малко – но често се спирам от мотото, мразя парите ! – винаги ти трябват, никога не стигат ... но са нещо без което неможем, мразя да умаловажават постъпките или жертвите които правя заради даден човек – както и да се павят, че ме ги забелязват или да ги смятата за даденост или мое задължение ?
Малко история ?
Като малък изкарах изключително трудно детство, породено от редица проблеми и то като се мине през няколкото дребни моменти които ми излизат наяве:
От честата смяна на местоживеене, системния тормоз от съоченици – само заради повода, че бях по-умен от тях, който тормоз често преминавава в масова тупалка на мой гръб :) , безкрайното незадоволство от страна на родителите ми които ме смятат за пълна отрепка и провал в живота подкрепени с леките подмятания :„Ще ровиш по кофите като умрем.., Искаше ми се да не те бях раждала ... и, Пропилях си живота заради теб ..., Как може поне малко да не си като нас ...“ постоянните забрани от всякакво естество, в добавка с няколко критични моменти свързани със загуба на единствените хора на които държах : най-добрия ми приятел – ексрадиран в чужиба (защото е нелегално прибиваващ), заминаването на първата ми любов на другата половина на света безвразвратно ... и всичко това обилно залято с липсата на каквито и да било приятели в близките километри от дома и подкрепено с нежеланието на родителите ми да контактуват с мен в собствената ни къща и всичко това става за 1 лято а последиците от мълчанието се мотаха в продължение на 2 години ... ... стоях и зяпах крушката на лампата по цял ден и нощ – докато дойде време за училище и „забавата там“
И така ... наложи ми се от рано да се захвана с работа и да си изкарвам прехраната – да ви кажа истината ... денем ядеш квото ти падне, а за вечеря само с 1 чипс – 10 кила за 1 месец се свалят :D /изпробвано – работи/
Ами да ... всякакви неща съм преживял – като се почне от хвалбите на работа за това колко съм „свестен“, и се мине през заканите за това как щели да ме застрелят ако ме видят на улицата ... и това защо ? ... защото работата беше да уволнявам неспособни хора.
Но стига траурни церемонии ... оптимизма в мен за толкова време никои не успя да го пречупи – и няма и да успее ! Заради преживяното досега съм способен да извлеча положителна емоция дори ако ме срешне човек на улицата и ми подари листо на дърво ... малко хора вярвам са способни да се зарадват от такова нещо ...
И моля не съдете лошо за никой – родителите ми не са някакви злостери (баща ми не ме е удрял нито веднаж през живота си ... той просто те удря в сурцето с намеците си!), майка ми и сега ми звъни поне веднъж седмично да разбере как съм – и всичко това което съм преживял, колкото и да е било тежко е било с цел. А целта е била да бъда безупречен във всяко едно отношение!
Аз да си призная обичам родителите си, и не им се сърдя за нищо което са казали или направили – всичко е било „малко странен начин“ за моето възпитание :)
В последно време нещата се завихриха малко в положителна насока.
Тук съм в София, студент вече втора година, влизайки с леко забавяне поради факта, че реших да поработя малко преди да продължа да уча ... защото и уроците си стрват пари, които аз трябваше да си изработя.

А тук се крие и естеството на проблема ми – станал съм: „асоциален“ и неуверен в себе си ...
Липсата на жени в "глезения" ми живот ми влияе и то на 22 години ! Факта, че смятам повечето жени за твърде красиви – и дебилната мисъл „Боже к‘во се бутам дори да говоря с тази –като нямам шанс“ ме поставя в неудобното положение дори да се разхождам по улиците с „колежките от университета“. Чувствам се НЕ на място, неудобно ми е да гледам жена в очите за дълго време ... абе изобщо – супер ламе :) А дори и да се напъна да направя нещо което е нормално за други – изисква доста инат и усилия от моя страна (да се опитам да се впиша в обстановката)
Да ... знам, че това може да ви се струва доста нереално – но си е така. Липсата на контакти с хора на моя възраст в продължение на 2 години доста ми повлия, а шибаното ми възпитание което са ми изградили нашите се простира дори и в интимна насока ... Аз с жена не съм бил досега в интимен план, просто мисълта да правя секс без чувства от другата страна ме отвращава. И не ме разбирайте погрешно, не съм някакъв гей ... просто се „пазя“ за жената която да ме заслужава. Но всичката тази неизживяна страст която съм си натрупал ... допълнително ми пречи в контактите ми с жените – лично да си призная (незнам коя ще е тази която да ми смогне ...) сигорно ще ме мисли за някакъв перверзник, който да си пада по това да го изнасили някоя жена без предупреждение, навсякъде и по всяко време – [ и ще е права !] Но бих си позволил тези емоции евентуално само ако виждам „пламъка в очите й“.
Бих ви помолил за някакви съвети които да са по-интелектуални от „Вари на курва да те опраи...“ защото не плюя на думите и мотивите си :)

modjodjodjo
12-19-2010, 02:53
Чоеко първо вземи си намери приятели и си прави кефа, а недей да си втълпяваш колко си зле, защото на мене така ми се струва.
Всеки сега ще ти каже, че трябва да си по решителен с момичетата и че няма от какво да се притесняваш като излезеш с някоя..ама то си е така де, все пак момичето насреща няма да те изяде. Не си мисли, че ако на тая възраст не намериш любовта на живота си, ще останеш завинаги сам, а се концентрирай върху нещо друго, което ти е приятно да вършиш, и което ще ти придаде малко самочувствие и ще видиш как любовта ненадейно те е чукнала по главата без да си усетил.
Ако се притесняваш, че само ти си така, споко и аз нямам приятелка в момента (малко суша :cry: ) ама какво да се прави, има добри и лоши моменти в живта на човек.
И един съвет ако приемаш, дръж се по-мъжки, най - вече пред себе си.

DiabolicalSoul
12-19-2010, 09:24
първо, брат ти водолей ли си 8)

второ, вс жени са курви - вервай ми, ако питаш 10 подред дали ще спят с теб една щи каже - да

абе, като видиш неква мацка, дето ти продава в кварталния магазин, просто я питай дали и се излиза (вероятно първите 3-4 ще ти откажат, ама ако не спреш, следващата ще ти каже да. после още няколко, после ше намериш неква, дето да те кефи, а междувременно ще разбиеш сърцето на някоя от предишните - което не се очаква от добро момче като теб 8) )

SuperBadSuperFresh
12-19-2010, 09:29
Честно казано,нито едно от личностните ти качества не намирам за лошо.Аз също обичам по-тихите места,ненавиждам блъсканиците в дискотеките.Разходки из природата добре дошло-имам си хора с които да си прекарам добре.Животът ти е бил и все още е тежък.Като на 70% от младите хора в България за съжаление.Самоиронията се усеща дори в написаното от теб.В това няма нищо лошо,много от познатите ми (включително мен) също използват това,и го намирам за доста забавно на моменти.Чувството ти за самостоятелност,също е похвално.
Както и да е,хората са го казали-"Разни хора,разни идеали".Върни си увереността и се замисли че си постигнал нещо,което в 21 век е почти невъзможно-Ти си себе си,а не част от тълпата. :)

ScarletBite
12-19-2010, 09:38
първо, брат ти водолей ли си 8) Мда, и на мен ми е интересно. Водолей ли си? 8-)

Иначе - баси пича. Развеселих се, докато четях темата.
За жените не се притеснявай. Не хапем. И повечето искаме мъж като този, който си описал (не мога да кажа "като теб", защото е възможно самооценката ти да не е съвсем точна). Как да привлечеш жена? Ами, предложи й силно рамо, към което да се нагоди. Въведи я в твоя свят.

Проблемът ти е в мисленето "аз съм смотаняк, нямам шанс с тази жена". Знаеш, че това, което е в главите и сърцата ни, предизвиква резонанс в околните.

MedSestrata
12-19-2010, 10:58
Малее какъв ферман си изписал :)) Но да ти кажа беше ми доста интересно докато го четох.
Така, първо да ти кажа , че си ми почти набор, но леко съм ти кака :)
Според мен, всичко идва от родителите ти. Не ги познавам хората и не мога да кажа лоши неща за тях, но от това което прочетох, единствено ми направи впечтление какви изречения са ти правили. Може да не си им обръщал много внимание, но подсъзнателно ти се отразяват. НЕ мисля , че си асоциален. Доста от нещата, които изписа за себе си са добри и положителни качества и някой ден ще направиш щастлива някоя жена. 100% сигурна съм, тъй като няма нищо по-хубаво за една жена да е с мъж, който мисли трезво за живота, подхожда внимателно към нея и може да се грижи сам за себе си.
Относно жените- проблема ти одва от това, че в пубертета си мислил повече за учение и това да се харесаш на родителите си, отколкото за секс - като повечето днешни младежи. Няма от какво да се срамуваш и притесняваш от жените. Вярно , че масата са доста повърхностни и не оценяват важното в живота, но има и такива каквито мислят като теб. Целта ти е да си намериш точно такова момиче. За да го направиш излизай повече с приятели. Първоначално, за да избегнеш притеснението си от жените, подхождай към тях като към мъже приятели. Говорете си за различни неща и в последствие след време ще се отпуснеш. Все има някоя момиче, което си си харесал повече от другите и тъй като съдаваш впечатлението за умен човек, то това момиче няма да е някаква недорасла пикла. Не се тревожи, всичко идва от нагласата! Бъди оптимист, в живота има и хубави неща. За съжаление идват при всеки по различно време! :)

Akimoto
12-19-2010, 10:59
Мда ... чист водолей, ако се прочете описанието на зодията предлагана в нета като първи линк за думата "Водолей" - еми няма дума която да е написана там и да не отговаря на характера ми :-/
Но все пак някои от нещата се опитвам да ги променя - защото стремежа за съвършенство си е вроден от "разни" хора ... :)

До MedSestrata:
Само една отметка да направя.
Не съм от най-ученолюбивите ... нито пък съм лягал над учебниците някога през живота си - аз просто слушам и се оправям по интуиция.
Дори влизането ми в Университета беше с цел да се докажа пред родителите си ...
А относно времето което прекарвах удома - то беше в безкрайната строителна работа. От 4-ти клас до завършването ми на 13-ти, къщата ни смени фасон от 1 етаж със срутено таванче - до 3 етажна къщичка със зеленото дворче с дръвчета, малкото басейнче в двора ... и рошавото кученце което лае зад оградата - да ме пази от зли хуни :)

MedSestrata
12-19-2010, 11:08
Водолей- една от най-хубавите зодии

MedSestrata
12-19-2010, 11:12
Мда ... чист водолей, ако се прочете описанието на зодията предлагана в нета като първи линк за думата "Водолей" - еми няма дума която да е написана там и да не отговаря на характера ми :-/
Но все пак някои от нещата се опитвам да ги променя - защото стремежа за съвършенство си е вроден от "разни" хора ... :)

До MedSestrata:
Само една отметка да направя.
Не съм от най-ученолюбивите ... нито пък съм лягал над учебниците някога през живота си - аз просто слушам и се оправям по интуиция.
Дори влизането ми в Университета беше с цел да се докажа пред родителите си ...
А отностно времето което прекарвах удома - до беше в безкрайната строителна работа. От 4-ти клас до завършването ми на 13-ти къщата ни смени фасон от 1 етаж с срутено таванче - до 3 етажна къщичка с зеленото дворче с дървета, малкото басейнче в двора ... и рошавото кученце което лае зад оградата - да ме пази от зли хуни :)
Добре, няма нищо лошо. Просто имах вредвид, че си бил зает с други неща и не си бил детето на мама и тати, на което всичко му угаждат и се 4уди от 14 годишно как да си запълни времето и а, еди кой си си легнал с еди коя си, ахаа дай и аз, че ми е скучно ... просто както казах в последното си изречение, щастието идва по различно време при всеки. За съжаление при теб по-късно ще се прояви, но това не значи че си по-малко от всички останали. От написаното ти съдя, че си доста над масата.
Горещ съвет - Моля те , спри се да се подценяваш!

StopTheViolence
12-20-2010, 20:44
мисля, че се влюбих .. :shock:

Sensless
12-20-2010, 21:39
Човека прочетох ти темата ДВА пъти за да запомня всичко и да мога да си напиа мнението. Аз съм около 80% същия човек като теб. Разликата е че съм по-малък от теб, пуша "не от газария" пия САМО в компания в МАЛКИ количества, от коли несе интересувам много, колата на която обръщам най-много и може би единствено внимания си е нашата семейна колица. Друга разлика е че не мога да готвя , просто защото не ми се е налагало до сега да го правя, същото се отнася до "прането и шиенето"

Честно казано когато ти прочетох темата все едно се гледах в огледало в което съм с 6 години по-голям. Аз също не обичам "няма да казвам че мразя" купони с голяма врява, незнам хората които слушат музика на макс със някакви тонколони за по 500 лева кое по-точно им доставя удоволствие, че са глухи или че си ползват скупите придобивки. Друга прилика е че аз също предпочитам да отида някаде на тихичко "в гората,планината т.н." на разходка , отколкото да тръгна по кафенета и всякакви от този тип. Таа няма да пиша много защото на хората ще им втръсне да четат.

Както казах все едно се гледам в огледалото в което съм с 6 години по-голям. Не вярвах че има друг такъв човек. :]

lipsvashh_mi
12-21-2010, 05:16
такаа...отдавна не бях чела нещо толкова дълго и въпреки това изложено по такъв начин,че да ме накара да го прочета докрай и камо ли да се реша да пиша-поздравления за което :)
първо смятам,че си един наистина рядко срещаш се екземпляр в днешно време-и то не в отрицателния смисъл....има доста,черти в характера ти достойни за адмирирация- въпреки,че си станал такъв като следствие от малко по-странното възпитание на вашите....
Хубаво е,че си оптимист и се радваш на малкото,а това ,че не очакваш много е в твой плюс.Често хората с големи очаквания падат от високо и по гръб и бая боли...
Ти вече учиш ако съм разбрала правилно-тогава си в среда с мноо млади хора на твоята възраст предполагам.Защо първо не намериш някаква компания ,която ти харесва и се чувстваш удобно в нея-не говоря от раз за момичетата....ами например да намери 1-2 момчета,които да са ти приятни и да имате общи теми за разговор...въпреки,че в днешно време повечето са фаливи позьори все ще се намери един- двама свестни,не мислиш ли...просто излез от черупката и се огледай-ще останеш наистина приятно изненадан :)
оттам нещата постепенно ще се подредят.Истината,е че като имаш някои приятел с теб ставаш по-самоуверен,пък и тамън ще възродиш дето се вика позакърнелите си социални контакти...
Ако има още нещо,което те интересува-питай спокойно....всеки от нас е малко или повече аутсайдер дълбоко в себе си...малко са хората,които си го признават.
ПП Евалата за японското-малко са хората ценители на хубавата музика :)

Akimoto
12-21-2010, 11:48
Благодаря ви за милите думи ... с всеки следващ ваш коментар все повече се замислям каква "стратегия" да си изработя с идеите които ми вмъквате :) Главната идея кото се прокрадава е да се събара с групичка от колеги, които не отговарят на сравнението "бушмен" ... което да си призная ще е доста трудно да се "пресеят" :D

До lipsvashh_mi:
Мерси :)
А отностно японския ... доста интересно се развиха нещата в това направление - за 1 година от както съм тук ... седнах и сам го научих писмено и говоримо :) Вече даже си гася субтитрите когато гледам някои от шантавите им филми :P , а музиката им доста ми допада :)

lipsvashh_mi
12-21-2010, 12:32
същност камо ли ще е чак толкова трудно да се намерят такива колеги....все пак не търсиш сред 10 ,а над 50ма човека и повече....така,че шансът е по-голям.
А относно японския-евала за мотивацията...понеже съм обградена от маниаци на тема Япония,музика и филми и аз потоянно се занимавам въпреки,че не мога да кажа,че изобщо го владея-но много много искам....но то ученето на езици на едни хора им се отдава,а на други пънове като мене-по-трудно :D или не съм се мотивирала достатъчно...по-скоро ми допада корейския,понеже с него си имам повече работа-пък и е по-малодичен от японския ако трябва да сме честни :)
между другото как си се научил-речник или от слушане на музика и гледане на филми с английски субтитри

spopi
12-21-2010, 15:40
Защо мислиш че си странен не си единствения с такъв проблем и най-обикновено момиче с такива качества ще те хареса на мен примерно някой от тези положителни качества. Не се притеснявай това е враг който носи отрицателни емоции. :)

zority7
12-21-2010, 15:55
Спри да мислиш,че си не достоен за някое момиче,и тъй си мислех и не сам спечелила от това ни най-малко.Освободи се, ти си също като другите,имаш си всичко мечти,надежди.Не се затваряй в себе си и не изолираи света,като се отпуснеш всичко ще си дойде на мястото.Забрави за проблемите и за миналите моменти и гледай само напред там ще намериш каквото търсиш :) Пожелавам ти успех

umri
12-21-2010, 17:19
Тряа хоа на кръчма, затова ше съм кратък.

Всичко си ти е наред, с изключение на 2 неща:
- неувереностт,срам и това, че се подценяваш
- че не можеш да бъдеш с жена само заради секса

Тия неща ти вредят винаги. Толкова много неща умееш, даже в някои аспекти повече и от мен... Защо трябва да се подценяваш? Една съвременна кифла не може да ти предложи почти НИЩО освен сливата си. Щом можеш да правиш всичко сам, жената има нужда от теб, не ти от нея. Замисли се хубаво колко ценен си. Липсват ти опит, тарикатлък и други съблазнителни качества, но те с времето и опита се научават. Тряа да си, ама много, не много, ами, МНОГО нахакан. Да можеш да, кажеш на който искаш, каквото искаш, без значение от пола му. Трудно е за обяснение... тряа го усетиш. Ай, крачмо ме зове.

Sometimes
12-22-2010, 10:10
Zdravei..na kirilica nemoga da pisha. Taka,che ne me oprekvaite.
Prochetoh vsichko i reshih da si izkaja mnenieto.
Mislq,che bi trqbvalo da se gordeesh sys sebe si,zatova che si razlichen.
Moga da kaja,che i az sym kato teb..
Prosto bydi sebe si,napravi neshto impulsivno,otidi nqkyde ..raztypchi se.
Pochni da jiveesh.Mislq che ako go napravish,shte sreshtnesh vsichko
ot koeto se nujdaesh. Ostavi detstvoto ti,minaloto ti.. i moeto ne e
cvete za mirisane i to vinagi shte ni presledva.
Chestno kazano,jalko che si tolkova dalech..no bih se navila da te izkarvam ot vas vseki boji den i da te vodq kyde li ne. Naprimer skok s bydji ?
hehe ..Tova ti trqbva na teb,povechko emocii. Ne obichash tova,
ne obichash onova. Ne mislq 4e tova e pri4ina.Chovek trqbva purvo da opita ot vsichko,za da razbere kakvo obicha i kakvo ne.
Ne vsichki momcheta sa kato teb za SYJELENIE!
Nito pak momichetata sa neshto poveche,tova che chakash pravilnoto momiche e ot edna strana mnogo hubavo..
Napylno te razbiram,zashtoto vidqh mnogo obshti neshta..i to4no kato teb predi 3,4 godini se sybudih edna sutrin i reshih da byde den na promeni.
Kato si predstavish,che sam napravila kakvi li ne otkacheni neshta.. smenih si stila na oblichane,cveta na kosata,ska4ah s bundji i kakvo li ne...
i godina dve po kusno..si namerih seriozen priqtel, s koito bqh 3 godini..no v posledstvie ne mi e lubima tema razdelihme se. Imam si priqteli,hodq im redovno na gosti v Sofia i shte praznuvam s tqh nova godina. Ako ne sa te..sym sama za praznicite zashtoto bashta nqmam a maika mi e v chujbina. Kakto i da e za men:) !!! Gledai napred, ne se podcenqvai.. tozi koito se podcenqva pritejava strashno mnogo kachestva.
Bydi sebe si i nameri neshto s koeto da se zabavlqvash,opitai ...nishto ne gubish : )