PDA

View Full Version : Лека атлетика въпроси



ElItoOoO
12-19-2010, 08:38
Здравейте, от лятото много се зарибих по бягането и се замислям да се запиша на лека атлетика. Въпросът ми е, тъй като съм вече на 16г., късно ли е да започна да тренирам този спорт? От Варна съм и ще съм много благодарна, ако някой сподели опит със клубовете тук, доволен ли е, как минава една тренировка, колко време и всичко, което се сетите. Благодаря! (=

LifeFitness0
12-19-2010, 09:24
Не знам за клубовете във Варна,но ако имаш някаква форма и можеш да бягаш(не си с наднормено тегло и др.) не е късно.Даже е добре да се запишеш. :)

ElItoOoO
12-19-2010, 10:04
Не съм с наднормено тегло или нещо такова, лятото започнах да бягам и много ми хареса. Тренирала съм тенис на корт 2-3 години, имам известна физическа издръжливост. :)

LifeFitness0
12-19-2010, 13:16
Значи по-добре се ориенриай към някой клуб,но сега е зима и не знам какво бихте могли да правите. :)
Ако са почивка зимата,отиваш на фитнес или започваш у вас упражнения,защото за да напреднеш,трябва да имаш обща физическа подготовка.

ElItoOoO
12-19-2010, 17:12
Благодаря ти много за отговора. :) Иначе аз почти всеки ден правя упражнения вкъщи, на фитнес старая се да ходя всяка седмица.

LifeFitness0
12-19-2010, 17:17
Няма проблем! :)
Стига да си постоянна,всичко ще е ок.И аз по едно време мислех да се запиша,но щеше да ми дойде в повечко,а не искам да се отказвам от другите неща. :D

sweetsunshine
12-19-2010, 21:28
Потърси си клуб а и зимата се тренира :)
има закрити писти :)

FlipY
12-20-2010, 18:35
Страшна забава е като се пуснеш на 100м със съотборниците , ех спомени. Тренирал съм този спорт около 5 години и имам няколко републикански състезания.
Уникално изживяване , но много стресиращо за хората , които ходят по състезания.
Не е късно да започнеш да поддържаш форма , аз съм ЗА и успех в начинанията млада девойко ; )

ElItoOoO
12-20-2010, 18:39
Къде си тренирал, как г/д ти протича една тренировка, колко време? Съжалявам за многото въпроси, но винаги преди да започна нещо обичам да съм максимално информирана. :) За клубове потърсих, но никъде нямаше точна и ясна информация какво и как по точно и затова съм малко неориентирана кой клуб да избера, кой ще е по-добрия и тн. :)

FlipY
12-21-2010, 15:43
Тренирах в едно провинциално градче с население около десет пъти по-малко от твоя град , т.е 100 000 души. Та в моя малък град имаше 2-3 школи.
До 14годишна възраст съм тренирал , после прекъснах поради травма ,от която така и не се възстанових.
Тренировката протичаше в правене на обиколки на пистата, 3 или 4 , за загрявка . След това отиваме да разтягаме някъде около 10-15мин , след което се заемаме с бегови упражнение 10-20мин.
Всяка тренировка си имаше своята насоченост - някои подобряваха скока на дължина , а аз бързината и поемане / предаване на щафета , тъй като бях бегач на къси разстояния.
Тренировките с преобличането/обличането отнемаха около час- час и половина.
Съумявал съм да ходя сутрин на тренировка , да се прибера, да се изкъпя и да ида на у-ще при положение , че като малък учех доста повече от сега .
Успех ; ) Дано се получат нещата и да останеш доволна .
П.С Това , че задаваш въпроси е хубаво нещо , тъй като някои се записват на нещо , после я нямат време , я ги мързи и се отказват .