PDA

View Full Version : Истина или лъжа??? Шифарът на леонардо!!!



DKgirl
12-19-2010, 14:23
Според мен всичко е истина.Ако се замислим за всички тези знаци и символи в картините на Леонардо ,с които той ни оставя послания, ще разберем,че поне част от книгата е истина като може да има и малоко измислица като например Мария Магдалена да е погребана под Лувара.Но важното е че всичко е доказано и няма нещо за което да се хванеш и дакажеш ,че е лъжа.И дори Исус да е съществувал никои не може да докаже че Бог съществува???: :) :)
Гледали ли сте филма (чели ли сте книгата)???
Според вас истина ли е или лъжа?? :) :) :) :-o :-o

Archeology
12-19-2010, 17:18
Здравей!Намирам за готино,че се интересуваш.Тук съм затрупан с книги и нямам време да прочета Шифърът,но за щастие намерих време да изгледам филма!Там,става въпрос за Светия Граал,които накрая намират ,че е Гроба на Мария Магдалена под Лувара нали така?Всъщност това е една от многото легенди.Според друга легенда,която мисля,че е официална и бях чел някъде,е че Граала е чашата от която Исус Христос е пил на тайната вечеря!Според други легенди,мисля че се говореше ,че Светия Граал всъщност е съдът в който е била събирана кръвта на Господ когато е бил разпънат от римляните.Казвало се че след смъртта на Исус Христос Светия Граал е бил пренесен във Великобритания,а човека,който го намери,Господ лично ще се яви за да му подаде съдът,и ако човек отпие от него ще стане безсмъртен.Това са само легенди,и то по мой спомен :)Ако се интересуваш,отиди в библиотеката или в някоя книжарница за предпочитане,и си вземи има различни книги от които да се поинтересуваш.Скоро четох Светата Кръв и Светият Граал.Малко се унесох в приказки,така става като почна да дрънкам за историята.Надявам се да съм ти бил полезен :) Ако нещо пиши на лично :)