PDA

View Full Version : Гел за нокти



titinkaa
12-19-2010, 16:51
Здравейте!
Искам да попитам за гела върху нокти,който се слага от маникюристка,дали е сполучлив за ноктите(полезен) или колкото в полезен толкова и вреден.Изчетох много и искам да знам,тези от вас които са си слагали,дали ноктите ви се заздравяват и въобще всичко свързано с тоя гел и ноктите.И колко пари струва нанасянето,след колко време се ходи за попълване на израсналата част,и колко пари взимат за попълването.Също така и може ли да нанасям лак отгоре и да си го трия сама,или не е препоръчително аз да го слагам и трия?!
Моля ви обяснете ми всичко,дори д съм пропуснала нещо ме допълнете.

vagarious
12-19-2010, 17:30
Ми една приятелка почти нямаше нокти, защото ги гризеше.Беше ужааасно грозна гледка.
Но отиде на маникюрист и й сложиха гел.Сега ноктите й са невероятно здрави и с много красива форма.Въобще не можеш да кажеш, че някога ги е гризяла.Ходи всеки месец да й ги оправят и дава по 30лв.Понякога и тя си трие лака и сама си се лакирва.Но като заговорим за гела, тя не ни го препоручва, защото ще съсипе ноктите малко или много, та е по-добре без него.Ако си имаме дълги нокти, не е препоръчително да се мацаме с гел, за да са здрави.Това ни казва тя.И това е, което знам.А и цената навсякъде е различно.Просто трябва да обиколиш на много места, :)

Cucko0
12-19-2010, 19:15
виж зависи кой ще ти направи гела и дали ще ти го направи качествено....бих казала ,че въобще не е полезен за естествените нокти :)) доколкото знам се ходи през седмица-две ..една позната има ,но аз лично не съм очарована не ми харесва как и го прави маникюристката и аз не бих си сложила гел при положение ,че знам ,че е си съсипя ноктите ще дам 30лв. да ми го сложат 15 лв. за поддръжка (мисля ,че толкова беше )и след време ако реша да го махна ноктите ми ще са ужасни

LipSy
12-19-2010, 20:11
Полезен ще е ако се направи цялата процедура както трябва. В смисъл човекът трябва да си разбира от работата. Навсякъде цените са различни и ако ноктите ти са все пак здрави и хубави, по-добре не прави това нещо!

marin4itu
12-20-2010, 10:49
Подходящ е за меки и огъващи се нокти. Стават по-здрави и по-трудно се чупят. Обаче това колко ще се задържи гелът е индивидуално и зависи от омасляването на плочката.

Lyubeto
12-20-2010, 17:49
Гела е полезен ако е качествен. Ако се работи с по - качествени материали и марки толкова по - добре. Може да ти излезе по - скъпо, но ти си преценяш.

krisito9212
12-21-2010, 10:17
Аз съм с гел от 2 години.Зависи от ноктите,маникюристката и материалите с които работи.За щастие моята комбинация е най-добрата,ноктите са ми хубави,маникюристката истински професионалист.Резултатъ е здрави нокти,дори и след толкова пилене и третиране и естетичен вид :)

Mareto9400
03-31-2013, 13:02
Zdravei, iskam da te popitam ne6to?
Ot edna sedmica sum s gel na noktite manikuristkata mi napravi dekoraciq no tq zapo4na da ne mi haresva i iskam da si se lakiram az.
6te ima li problem ako re6a da si iztriq noktite s lako4istitel i 6te im stane li ne6to.
Blagodarq ti za otgovora predvaritelno.

Addicted__
03-31-2013, 17:06
^Не б и трябвало да има проблем.

marin4itu
04-01-2013, 09:01
Лакочистителят трябва да е без ацетон, иначе ще увредиш гела.