PDA

View Full Version : Вагинална кандидоза



Gabriellchetyy
12-20-2010, 16:03
Миналата седмица боледувах и лекарката ми предписа антибиотици и от тогава имам проблеми. Искам да попитам тези, които са имали така наречените вагинални гъбички какви симптоми са имали в началото. Имам бяло течение, по-голяма чувствителност на това място, слаб сърбеж и бели полипи около вагината. Възможно ли е да е кандидоза и понеже ще е трудно да взема направление за генеколог скоро, ще се влоши ли ако не започна лечението възможно най-бързо?

marin4itu
12-20-2010, 16:23
Е ти не си ли ги разбрала тези работи от гениколог? Следователно имаш някакво назначено лечение, следователно колкото по-бързо започнеш лечението, толкова по-бързо ще ти мине..

Gabriellchetyy
12-20-2010, 16:46
Ами не, там е проблема, че още не съм ходила на генеколог, просто исках да знам, дали не е нормално и дали това са симптомите, за да не се окаже, че съм се притеснявала напразно...

scanadal
12-21-2010, 07:34
Гъбите са упорити гадове,така че колкото по-скоро започнеш лечение,толкова по-добре за теб.И ако имаш сексуален партньор,нека и той да започне да се лекува.
Не нам дали това са симптомите за гъбична инфекция,това лекар ще ти го каже.Здравето е на първо място.

mArMaLaDkA
12-22-2010, 21:57
Най-вероятно са гъбички, предвид симптомите и фактът, че те са се проявили след приема на антибиотици. Абсолютно нормална реакция, ако често боледуваш или антибиотиците са били по-силни.

Под влошаване разбирай да се обострят симптомите до нетърпимост.
Хубаво е възможно най-скоро да отидеш на гИнЕколог, за да получиш адекватно лечение и да се оттървеш от дискомфорта възможно най-бързо. Частния преглед е около 20 лв., ако парите в момента са ти проблем - опитай да поискаш от личния си лекар, обясни му за какво става въпрос, не мисля, че би ти отказал.

И другата гадна страна на гъбите е, че появят ли е веднъж, се появяват и втори път.

ihateyou
12-25-2010, 18:40
Здравей! Аз съм с candida albicans!! Знам, че се получават от антибиотици, но не само!! Ако не си била на лекар до сега бягай не е хубаво да се бавиш - мойте симптоми бяха същите - болка след уриниране, ууууууууужасен сърбеж, неприятно чувство при полов контакт и бяло течение с вид на пресечено мляко!! Ако е Кандидоза не те виждам как ще се оправяш с гадните лекарства хем са ужасно скъпи хем са неприятни.. Дано съм била полезна ;рр :)

Gabriellchetyy
12-27-2010, 17:37
Ами аз отидох на лекар, обаче се оказа, че гинеколожката ще е свободна чак след два дена, а тогава ще съм в цикъл и незнам дали е възможен прегледа и лечението по време на цикъл.. направо се побърквам.. Освен това идва Нова година, ще съм с гаджето, а с тия гъбички... ужас ! :(

mArMaLaDkA
12-27-2010, 18:06
Върви при друг гинеколог, толкова ли е сложно?

Прегледът по време на цикъл е невъзможен, а лечението ще е по-трудно осъществимо, понеже рядко се състои само в оралното приемане на медикаменти. Често изписват и глобули и/или мехлеми, които ще ти е невъзможно да прилагаш, щом си в такова време от месеца.

Колкото до гаджето - ще го преживее. Никъде не пише, че изрично на Нова година трябва да правите секс.

Gabriellchetyy
12-27-2010, 18:13
Ще говоря с нея,пък каквото тя реши. А можете ли да ми кажете лечението колко време горе-долу продължава?

TheTeen
12-27-2010, 18:15
Зависи,по предписание на гинеколога е,той е човекът който трябва да прецени колко време ти трябва да се възстановиш напълно :)

Serendipitys
12-28-2010, 09:59
Някои лекарства се приемат точно по време на менструацията.
Зависи изцяло от гинеколога колко време ще продължи лечението.