PDA

View Full Version : Има ли начин?



sweetyytweety
12-21-2010, 03:42
Възможно ли е да го обичамм а дори да не сме заедно? (в др тема казах,че от много време харесвам едно момче) И какво чувствате когато сте влюбени илии обичате някого ? :)

CR0W
12-21-2010, 05:52
за първият въпрос немога да отговора :(
а за втория-би трябвало да чустваш досадни пеперудки в томбачето :P

kindergarden
12-21-2010, 07:29
не бих казала,че е нормално и често срещано явление да обичаш някого без да сте заедно...
а за второто не съм обичала....не мога да ти кажа :D

scanadal
12-21-2010, 07:43
Не е въможно да обичаш някой,ако не сте заедно и изобщо не сте били.Нали трябва да го опознаеш,за да го заобичаш.А за да го опознаеш трябва да сте често заедно.Сега обичаш може би някаква твоя представа за него.Хлътнала си до уши,това е :) :-D
А когато някой ден заобичаш с цялото си същество някой младеж,ще усетиш какво е усещането ;).Трудно е да се опише с думички,трябва да го изживееш.

MedSestrata
12-21-2010, 10:42
Просто те привлича много и си се повлюбила ( симптоми- мислиш за него постоянно, когато ще се виждате получаваш сърцебиене и те присвива коремчето, не може да си представиш живота си без този човек и т.н. - това е при мен, но при всеки е различно), но НЕ го обичаш. Обичта идва в по-късен етап, когато с човека сте се сближили на доста високо ниво. Обичта накратко казано е себеотдаване, придружено с безкрайни компромиси, когато започнеш да мислиш вече "ние" , а не "аз и ти", не подлагаш на съмнение чувствата си и прочие и прочие. Може да се изпише цял роман по въпроса, а и все още никой не е дал точно и ясно определение за това. Всеки човек по различен начин си го изживява,но едно е сигурно -когато го изживееш, ще си сигурна вътрешно, че това, което чувстваш, е любов.

GossipGirl89
12-21-2010, 11:00
Да го обичаш едва ли е възможно, защото както казаха вече - за да обичаш някой трябва да сте много близки и да си го опознала :) Може би просто си влюбена.

А самото чувство да обичаш някого не може да се опише с думи - трябва да се усети :)

tanch3t093
12-21-2010, 12:46
Да обичаш някой означава да искаш да си постоанно с него.. Да бъдете заедно във всичко да сте едно цяло! Всеки път когато го няма или е далеч да усещаш липсата му по болезнен начин ... Когато го видиш да тръпнеш! Когато говориш с него - да се изчервяваш! А когато сте заедно забравяш всичко около теб само това, че си там с него е достатъчно ... Да даваш всичко от себе си той да е щастлив! Когато той е щастлив го чувстваш заедно с него .. А когато страда усещаш болката му! Любовта е щастие! Любовта е смисълът за живот. Любовта е всичко!

Infection
12-21-2010, 14:10
Да обичаш някой означава да искаш да си постоанно с него.. Да бъдете заедно във всичко да сте едно цяло! Всеки път когато го няма или е далеч да усещаш липсата му по болезнен начин ... Когато го видиш да тръпнеш! Когато говориш с него - да се изчервяваш! А когато сте заедно забравяш всичко около теб само това, че си там с него е достатъчно ... Да даваш всичко от себе си той да е щастлив! Когато той е щастлив го чувстваш заедно с него .. А когато страда усещаш болката му! Любовта е щастие! Любовта е смисълът за живот. Любовта е всичко!

Много добре казано!!!
+1

sweetyytweety
12-22-2010, 00:33
Мерси много за отговорите и за това,че не ме нападнахте и не казахте "кви тъпи въпроси задаваш" или нещо подобно :) :) :)

Scouser
12-22-2010, 07:31
В една песен се пееше: "Оо, това не е любов, скъпи. Това е една илюзия". :) Ама ако се вземете, опознаете се, направите дълга връзка може и да го заобичаш. Не знам, карай да върви. Успехи, мацко. :P

Sometimes
12-22-2010, 08:25
nemoga da pisha na kirilica.. no shte si izkaja mnenieto.
Ako si bil s daden chovek i veche ne si.. moje da go obichash.
A kogato si vluiben.. ne spirash da mislish za daden chovek i korema ti se sviva neprekysnato s misylta za nego... vlubvaneto ne se opisva, to se useshta.
Az sym imala seriozna vryzka .. i izmina godina ot kakto ne sym s bivshiq mi priqtel,no nikoga nqma da doide denq v koito da kaja.. ne mi puka za nego, ne mislq za nego..
Taka che pomisli dobre,kakvo 4uvstvash.. i iskash li taka da produlji : )
A ponqkoga ima i drugo.. ako iskash da si s daden chovek .. a toi ne go znae, ili te otbluskva .. se usilva vse poveche jelanieto ti da si s nego i da go iskash nooo kogato razberesh,4e mojesh da go imash.. jelanieto iz4ezva ; )

indigo0lady
12-22-2010, 15:44
Възможно ли е да го обичамм а дори да не сме заедно? (в др тема казах,че от много време харесвам едно момче) И какво чувствате когато сте влюбени илии обичате някого ? :)
Защо да не е възможно?! Любовта не е нещо, което се подчинява на някакви правила и предписания от сорта на "Ако не го познаваш или не сте заедно, значи още не го обичаш." ... А какво чувстваш - ще разбереш сама (ако вече не си разбрала, де) Всеки опит да се опише нещо неописуемо с думи, би бил безуспешен. Поне според мен ;)

Sisito941
12-22-2010, 16:58
В такава ситуация съм аз.
Обичам го,макар че не съм била с него,вече нямам шанс,дори минимален..това са подробности.
Харесвам го от 1 година и почти 7 месеца/не питай защо гии броя.. :-D имам една линийка в Космополитън/..
Така че мисля,че може..много е гадно обаче.По едно време исках да го забравя,защото тази обич ми носи само болка,много се измъчвам,че не можем да сме заедно.Всеки ден се виждаме,в един клас сме.Предполагам че при теб не е такава ситуацията..
Когато приказваме ми е много приятно,абе изобщо като е наблизо ми е приятно..обичам да го виждам наоколо.Лятната ваканция/2010/ беше нещо..ужасно..Не издържах,ама милите ми приятелки ми отвличаха вниманието от мисли за него и така неусетно мина лятото почти го бях забравила..и на училище на 15.09 като го видях ми стана едно такова..приятно.. :oops: :P

sweetyytweety
12-22-2010, 23:52
В такава ситуация съм аз.
Обичам го,макар че не съм била с него,вече нямам шанс,дори минимален..това са подробности.
Харесвам го от 1 година и почти 7 месеца/не питай защо гии броя.. :-D имам една линийка в Космополитън/..
Така че мисля,че може..много е гадно обаче.По едно време исках да го забравя,защото тази обич ми носи само болка,много се измъчвам,че не можем да сме заедно.Всеки ден се виждаме,в един клас сме.Предполагам че при теб не е такава ситуацията..
Когато приказваме ми е много приятно,абе изобщо като е наблизо ми е приятно..обичам да го виждам наоколо.Лятната ваканция/2010/ беше нещо..ужасно..Не издържах,ама милите ми приятелки ми отвличаха вниманието от мисли за него и така неусетно мина лятото почти го бях забравила..и на училище на 15.09 като го видях ми стана едно такова..приятно.. :oops: :P

Офф и на мен така преобръща ми се всичко като го видя дори и при мисълта за него :( .. то и аз ги броя че и са много годинките :oops: :-D и макар че ми тежи не мога да го забравя всички ми казват колко други момчета имало ми то има и хубави ама той си ми е най-хубавв :(

Sisito941
12-23-2010, 10:31
В такава ситуация съм аз.
Обичам го,макар че не съм била с него,вече нямам шанс,дори минимален..това са подробности.
Харесвам го от 1 година и почти 7 месеца/не питай защо гии броя.. :-D имам една линийка в Космополитън/..
Така че мисля,че може..много е гадно обаче.По едно време исках да го забравя,защото тази обич ми носи само болка,много се измъчвам,че не можем да сме заедно.Всеки ден се виждаме,в един клас сме.Предполагам че при теб не е такава ситуацията..
Когато приказваме ми е много приятно,абе изобщо като е наблизо ми е приятно..обичам да го виждам наоколо.Лятната ваканция/2010/ беше нещо..ужасно..Не издържах,ама милите ми приятелки ми отвличаха вниманието от мисли за него и така неусетно мина лятото почти го бях забравила..и на училище на 15.09 като го видях ми стана едно такова..приятно.. :oops: :P

Офф и на мен така преобръща ми се всичко като го видя дори и при мисълта за него :( .. то и аз ги броя че и са много годинките :oops: :-D и макар че ми тежи не мога да го забравя всички ми казват колко други момчета имало ми то има и хубави ама той си ми е най-хубавв :(

Най-хубавия,ами.естествено..мно го ревнувам като започне някаква закачка с някоя съученичка,ама какво да се прави.. :oops: :oops:

flyingmonkey
12-23-2010, 13:24
Хормони в ранна тинейджърска възраст, когато пораснеш, такива неща няма да съществуват в живота ти 8-)

sweetyytweety
12-23-2010, 21:19
ранна ? аз съм на 15 вече и какво искаш да кажеш,че по големите нямат хормони и чувства? :?

Saphire
12-24-2010, 07:39
Замисли се какво би направила за него и ще разбереш какво изпитваш...
И още, ревнуваш ли го когато общува с други момичета или излиза с такива и т.н. ?
пп. Трудна работа да го обичаш ...

sweetyytweety
12-24-2010, 21:54
ми да постоянноо и сега разбрах че и някво др момиче го харесва и съм направо не знам........ ядосана, ревнуваща и не знам си още каква

RoSKo0o0
12-25-2010, 08:55
Смятам, че не можеш да обичаш, ако не сте заедно. Естествено, ако сте били, но той/тя те е скъсал/а - може. :)

sweetyytweety
12-26-2010, 02:58
Благодаря ви за отговорите :-)

britzy
12-26-2010, 06:39
Виж ако не направиш нещо и стоиш и се самосъжаляваш естествено той ще види интереса у другото момиче и ако и той прояви ще тръгнат и тогава какво? :?