PDA

View Full Version : Девет години "Под Индигото"



semantics
12-21-2010, 07:16
Днес се навършват девет години от трагедията в дискотека "Индиго". При инцидента загинаха 7 деца, а 12 пострадаха, след като бяха стъпкани и задушени. Всяка година на мястото на бившата дискотека /на стадион "Юнак"/ се събират оцелелите от трагедията деца и родители на жертвите, за да си спомнят за загиналите Виктория Миркова, Димитър Андреев, Елена Спандониева, Кристина Кабакчиева, Любомира Захариева, Мадлен Николова и Цветелина Ралчовска. БГНЕС припомня, че осъдени за трагедията пред дискотека "Индиго" на глоба от по 800 лева бяха охранителите Георги Василев и Анри Силаги. Бившият председател на Държавната агенция за младежта и спорта Цвятко Барчовски получи 3 месеца затвор с тригодишен изпитателен срок и глоба от 1500 лева, а управителят на дискотеката Ангел Николов - глоба от 3000 лева. Делото беше връщано и започваше отначало няколко пъти. На 20 декември 2002 година Софийският апелативен съд прекрати делото и го върна на Софийска градска прокуратура за отстраняване на допуснати съществени нарушения. Последва и второ връщане на делото. Процесът бе насрочен за трети път на 30 март 2006 година. Ден преди това прокуратурата внесе за трети път обвинителния акт. /БГНЕС /

И за който може и иска:
http://www.facebook.com/event.php?eid=140111189375445&index=1

LadyDi
12-21-2010, 07:36
Да, едни такива трагедии "отварят очите" на хората.
Да почиват в мир децата.

Но на мен една мисъл не ми дава мира. Как ще си пуснеш 10-годишното дете на дискотека, пък била тя и в 18:30...

Lestat357
12-21-2010, 12:46
Нека почиват в мир!

Някога и аз трябваше да бъда там, щатсливо стечение на обстоятелствата за мен, че отложихме и не бяхме отидохме точно тази вечер с един приятел.

Водеше се детска дискотека, някога единствена такава. Не помня "Double Vision" дали я откриха по същото време или малко по-късно, за други, поне аз не съм чувал преди това. Тоест, не са виновни хората, че са си пуснали децата. Не са виновни и охранителите също. Управителят е виновен, както и собственикът. При подобен оборот, отдавна можеха да вземат по-адекватни мерки за осигуряване безопасността! Оттук и друго - липсата на контрол. Е, сега вече пътища много.. Както и да е, мое мнение, не желая да ангажирам никого с него и няма да го аргументирам повече тук. Дано не се повтаря никога. Уж вече няма как.

P.S.: И дано не приеме отново свински уклон темата, както е ставало предни години тук. Ако " грам не Ви дреме какво се е случило с някакви непознати (от друг град) преди много време', просто я пропуснете.


Lestat357[, дори и детска дискотека... нормално ли е на 10 години да ходиш на детска дискотека, която стартира в 18:30 през зимата, когато... вече си е доста тъмно.

@LadyDi, аз бях на 15 тогава. Под четиринайсет официално не пускаха в обикновени дни. На дискотека съм ходил и на десет обаче, не детска. [Покрай абитурентските балове някога, тъй като леля ми беше директор на ПМГ, а след това и „сам” с нейни бивши ученици, през годините.] Не ставам за пример относно „родителски контрол” обаче. През 2001-ва, не се сещам за мои съученици, които да са искали да отидат на подобно място и да не са ги пускали родителите им. Добре, може би имаше двама-трима само. Когато бях на десет, беше много различно.. Тези най-малките не са били сами, били са заедно с по-големи деца. Беше доста студено онзи ден, имаше и лед, това го помня. Сигурно доста други като тях са си останали вкъщи, сърдити. Въпреки това, вината най-малко е на родителите им.

IWannaBeSedated
12-21-2010, 12:59
Нека почиват в мир!

LadyDi
12-21-2010, 13:02
Lestat357, дори и детска дискотека... нормално ли е на 10 години да ходиш на детска дискотека, която стартира в 18:30 през зимата, когато... вече си е доста тъмно.

[B]a[N]D[i]T[k]a
12-22-2010, 03:38
не мисля че тези глоби са достатъчни... все едно слагат някаква цена на това което е станало с тях :(
.... да почиват в мир децата

strave
12-22-2010, 09:24
Lestat357, дори и детска дискотека... нормално ли е на 10 години да ходиш на детска дискотека, която стартира в 18:30 през зимата, когато... вече си е доста тъмно.Това е най-логичният зададен въпрос относно този случай,но покрай цялата суматоха и шум не стигна до това.До ден днешен стане ли дума за този случай повечето медии повтарят все едно и също,че децата са били с добро поведение и успех в училище,което все повече ме навежда на мисълта,че май не е било баш така.

realantisocial
12-23-2010, 10:48
9 години по-късно..

Аз, обаче, имам един въпрос. Ще почиват ли в мир децата, които загинаха в онази мразовита нощ пред "Индиго", ако за това бъдат осъдени хора, които ако имат вина, то тя е косвена ?

semantics
12-23-2010, 11:13
Децата са деца. Моята надежда е децата да нямат нужда от такова правосъдие (мъст). Подобна нужда имат възрастните и те вече опитваха.

Мотивите за това правосъдие трябва да са други.