PDA

View Full Version : Колко според вас са не-физическите светове/вселени/паралели?



Nam3less3
12-21-2010, 17:41
Различни духовни учения говорят за различен брой тънки светове.
Най-често срещаната цифра е 7:
1 - физически, или този в който сме в момента
2 - астрален, свят на чувствата
3 - ментален, свят на ума
4 - душевен, свят на въображението
5 - духовен, свят на волята
6 - божествен, свят на любовта
7 - светът на Бог
Има голямо объркване и смесване на имената и броя им. Примерно според някой физическия свят се дели на други 7 нива - вода, земя, въздух(агрегатните състояния) и 4 нива огън(етер, светлина и т.н.). Общото между всички източници, е че повечето твърдят, че всяко следващо ниво от тези светове е изградено от по-фини частици, т.е. всяко едно ниво се намира в другото, като матрьошка 8-)
Ние сме най-накрая, на най-ниското ниво, което е и най-доброто училище за духовна еволюция, защото животът тук е кратък, труден и многообразен, и няма как физически, чрез научни методи да изследваме някое по-горно ниво.
Какво мислите за броя, структурата и организацията на по-висшите светове на Вселената ни?

stoteen4o
12-21-2010, 18:09
две, шест или нула...не съм сигурен, ама със сигурност е едно от трите :grin:

Nam3less3
12-21-2010, 18:48
две, шест или нула...не съм сигурен, ама със сигурност е едно от трите :grin:За две и нула е ясно, но шест от къде идва :D

Nam3less3
12-21-2010, 19:19
Съществува и една другия теория на матрицата.
Според нея, за всеки жив човек, Бог генерира паралелна Вселена, и в моята паралелна вселена всичко освен мен е нереално, т.е. всичките нещастия по света са просто един филм, който Бог режисира, за да придаде на света реалност. И от моя гледна точка значи всички вие сте "програмирани" да се държите така и реално не сте живи и нямате душа. Това обяснява всичко :D
Ако някой от вас случайно е истински, значи паралелните ни Вселени са се срещнали, и ние сме единствените одухотворени същества в тази 8-)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-21-2010, 20:08
Човек, по тази тема може да се пише и разсъждава адски много.
Само физичната страна е толкова разнообразна и многобройна.Паралелни вселени(нямам в предвид това което каза само за 2те, те са хиляди,милиони,милярди, а най-вероятно много повече), времена и така нататък.
Втория който си написал е измислица на разни литературни писатели(ниско интелигентни в някои случаи),които не знаят на кои хора са.
Свят на ума....По скоро на разума.
Въображението,любовта,изку вството - Това е като чуствата...
А света на Бог...Но коммент...

Nam3less3
12-21-2010, 20:11
Човек, по тази тема може да се пише и разсъждава адски много.
Само физичната страна е толкова разнообразна и многобройна.Паралелни вселени(нямам в предвид това което каза само за 2те, те са хиляди,милиони,милярди, а най-вероятно много повече), времена и така нататък.
Втория който си написал е измислица на разни литературни писатели(ниско интелигентни в някои случаи),които не знаят на кои хора са.
Свят на ума....По скоро на разума.
Въображението,любовта,изку вството - Това е като чуствата...
А света на Бог...Но коммент...Говоря за световете отвъд нашата материална Вселена.
А под втория ако имаш предвид астралния - ами трябва да знаеш, че е по-реален и от нашия. Ако можеше да пътуваш из него, щеше да се гръмнеш, задето си написал че е измислица. А тия, които са го описали, са толкова просветлени, че нито 1 човек може да им стъпи на нивото.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-21-2010, 20:15
Ако трябва да говорим това колко светове има това са два - матерялния(които е многолик както казах) и този на разума.

Nam3less3
12-21-2010, 20:16
Ако трябва да говорим това колко светове има това са два - матерялния(които е многолик както казах) и този на разума.А какъв според теб е този на разума?

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-21-2010, 20:20
Попринцип без матерялния свят друг свят не може да има.И върху него се гради друг(демек този на разума).А света на разума...Това е всичко останало извън материята(включително душата.Тя е част от разума).

Nam3less3
12-21-2010, 20:24
Попринцип без матерялния свят друг свят не може да има.И върху него се гради друг(демек този на разума).А света на разума...Това е всичко останало извън материята(включително душата.Тя е част от разума).Е то и на разума и на всичко останало светът пак е материален, но не е изграден от атоми и молекули, ами от по-фини частици, които и с най-големият ускорител не могат да бъдат засечени :D В тези светове няма време и пространство, и се "пътува" със скоростта на мисълта, така казват ония, които са извършвали "астрално пътуване", потвърждавам го от личен опит. Това не е нито сън, нито осъзнат сън, нито халюцинация, нито някакво пътуване из подсъзнанието. Реалният свят е сън в сравнение с него.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-21-2010, 20:35
Ей..пак неа се наспа...Но както и да е.
Не си представяй разума като синоним на мозъка.Разума съм сигурен, че хич си нямаш на представа какво е(не искам да те убиждам).А тези психо дрънканици(извинявай че ги иронизирам) няма нищо общо с друг свят.
п.п. Айде утре ще гледам какво си писал, че заспах 8)

Nam3less3
12-21-2010, 20:38
Ей..пак неа се наспа...Но както и да е.
Не си представяй разума като синоним на мозъка.Разума съм сигурен, че хич си нямаш на представа какво е(не искам да те убиждам).А тези психо дрънканици(извинявай че ги иронизирам) няма нищо общо с друг свят.
п.п. Айде утре ще гледам какво си писал, че заспах 8)Какво да пиша, освен това, че тия психо дрънканици са си самата истина. Но как да разбереш за какво ти говоря.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-22-2010, 06:50
Тези психо дрънканици които са просто един сън и са също част от тези 2 свята които казах че съществуват.

gandalfepi4
12-22-2010, 15:26
http://i244.photobucket.com/albums/gg36/gsreg6ftw/208x228_Capezz1-SHIT-JUST-GOT-REAL.jpg

sashinka95
12-22-2010, 17:59
Интересен въпрос. Единственото което знам по темата е, че не е само света, които познаваме (материален), според мен сэществува и астралния свят. За други не знам,сроред различни книги броят им е различен. За едно обаче съм ситурна: съществуват и други светове.

npp
12-22-2010, 18:03
Колко според вас са не-физическите светове/вселени/паралели?

То въобще за какво ти е да знаеш такива неща, след като такива знания могат само да бъдат съблазън и нищо полезно? Никъде в Библията няма никаква метафизика, всичко там е само Правда, т.е. както някои го определят като: вяра и нравственост.

Nam3less3
12-22-2010, 18:10
Колко според вас са не-физическите светове/вселени/паралели?

То въобще за какво ти е да знаеш такива неща, след като такива знания могат само да бъдат съблазън и нищо полезно? Никъде в Библията няма никаква метафизика, всичко там е само Правда, т.е. както някои го определят като: вяра и нравственост.Така е, но съм любознателен, особено на тема физика и метафизика. Твърде е интересно. А и е в духа на хората да се интересуват от неизвестното и мистичното.

WaterLilly
12-22-2010, 18:35
Нула. 8-)

gandalfepi4
12-22-2010, 18:35
http://media.comicvine.com/uploads/3/33118/662814-simpsons_homer_eating_popcorn_large.jpg

This is gonna get good

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-22-2010, 18:38
Колко според вас са не-физическите светове/вселени/паралели?

То въобще за какво ти е да знаеш такива неща, след като такива знания могат само да бъдат съблазън и нищо полезно? Никъде в Библията няма никаква метафизика, всичко там е само Правда, т.е. както някои го определят като: вяра и нравственост.

Човек, ще ти го кажа аз за да не го чуеш от близък и да не се разочароваш по напред в живота...Ти си адски ограничен...Стига с тази муниполативна Библия и християнство.Но ето че мисията е успешна.Ти си пример...Заблуден шаран...Но както и да е...
Какво ще кажеш за Будизма - най-истинската религия(не че сам будист).Поразмишлявай малко!

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-22-2010, 18:41
Колко според вас са не-физическите светове/вселени/паралели?

То въобще за какво ти е да знаеш такива неща, след като такива знания могат само да бъдат съблазън и нищо полезно? Никъде в Библията няма никаква метафизика, всичко там е само Правда, т.е. както някои го определят като: вяра и нравственост.Така е, но съм любознателен, особено на тема физика и метафизика. Твърде е интересно. А и е в духа на хората да се интересуват от неизвестното и мистичното.

Не е напулно вярно...Човек е най-глупавото същество на планетата Земя...Така че не съм съгласен с това че винаги търси...За някои е така, но не и за основната маса.

Nam3less3
12-22-2010, 18:49
Колко според вас са не-физическите светове/вселени/паралели?

То въобще за какво ти е да знаеш такива неща, след като такива знания могат само да бъдат съблазън и нищо полезно? Никъде в Библията няма никаква метафизика, всичко там е само Правда, т.е. както някои го определят като: вяра и нравственост.

Човек, ще ти го кажа аз за да не го чуеш от близък и да не се разочароваш по напред в живота...Ти си адски ограничен...Стига с тази муниполативна Библия и християнство.Но ето че мисията е успешна.Ти си пример...Заблуден шаран...Но както и да е...
Какво ще кажеш за Будизма - най-истинската религия(не че сам будист).Поразмишлявай малко!Аз съм адски неограничен, защото съм проучил всички духовни въпроси, религии и учения(е, не всички, но най-главните), и то не съм сам в това(лично аз знам само най-общите неща, с много празноти). Ти просто не знаеш за какво става въпрос, не работим на същото ниво. Ако ми видиш библиотеката, бележките по духовните въпроси и таблиците и инструментите ми, ще си промениш мнението. И както казах, това не съм го правил само аз, даже малка част от това познание ми е известна, но по цял ден съм разглеждал с друг начетен човек християнството, другите религии и окултизма. И както казах, един друг човек от семейството пък ги е чел всичките десетки книги и анализирал(от библията, през святи тълкувания, до агни йога, херметизъм и т.н.), ако решим можем да си основем духовна школа 8-)
Аз може и грешни работи да пиша, защото не знам всичко това, а и обикновено питам за повечето неща, но ги пиша по мой си начин. Така че квото и да пиша, най-малкото съм ограничен по светоглед(и съм видял всички гледни точки) и ресурси.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-22-2010, 19:01
Колко според вас са не-физическите светове/вселени/паралели?

То въобще за какво ти е да знаеш такива неща, след като такива знания могат само да бъдат съблазън и нищо полезно? Никъде в Библията няма никаква метафизика, всичко там е само Правда, т.е. както някои го определят като: вяра и нравственост.

Човек, ще ти го кажа аз за да не го чуеш от близък и да не се разочароваш по напред в живота...Ти си адски ограничен...Стига с тази муниполативна Библия и християнство.Но ето че мисията е успешна.Ти си пример...Заблуден шаран...Но както и да е...
Какво ще кажеш за Будизма - най-истинската религия(не че сам будист).Поразмишлявай малко!Аз съм адски неограничен, защото съм проучил всички духовни въпроси, религии и учения(е, не всички, но най-главните), и то не съм сам в това(лично аз знам само най-общите неща, с много празноти). Ти просто не знаеш за какво става въпрос, не работим на същото ниво. Ако ми видиш библиотеката, бележките по духовните въпроси и таблиците и инструментите ми, ще си промениш мнението. И както казах, това не съм го правил само аз, даже малка част от това познание ми е известна, но по цял ден съм разглеждал с друг начетен човек християнството, другите религии и окултизма. И както казах, един друг човек от семейството пък ги е чел всичките десетки книги и анализирал(от библията, през святи тълкувания, до агни йога, херметизъм и т.н.), ако решим можем да си основем духовна школа 8-)
Аз може и грешни работи да пиша, защото не знам всичко това, а и обикновено питам за повечето неща, но ги пиша по мой си начин. Така че квото и да пиша, най-малкото съм ограничен по светоглед(и съм видял всички гледни точки) и ресурси.

Човек...Не си видял вскички гледни точки..Бъди сигурен!Примерно ако гледните точки са 300, хората виждат максимум 50(примерно).Човека е ограничен от всякъде.Като започнем от тялото до душата и най-важното - разума...Така че не ми гълчи, че си видял всичките гледни точки...моляте.Не казвам че си глупав...Но просто си в...Да речем в 1 затвор и четеш по стените какво са писали миналите затворници...А навън какво още имааа...

Nam3less3
12-22-2010, 19:06
Човек...Не си видял вскички гледни точки..Бъди сигурен!Примерно ако гледните точки са 300, хората виждат максимум 50(примерно).Човека е ограничен от всякъде.Като започнем от тялото до душата и най-важното - разума...Така че не ми гълчи, че си видял всичките гледни точки...моляте.Не казвам че си глупав...Но просто си в...Да речем в 1 затвор и четеш по стените какво са писали миналите затворници...А навън какво още имааа...В крайна сметка те се свеждат само до 2.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-22-2010, 19:09
Човек...Не си видял вскички гледни точки..Бъди сигурен!Примерно ако гледните точки са 300, хората виждат максимум 50(примерно).Човека е ограничен от всякъде.Като започнем от тялото до душата и най-важното - разума...Така че не ми гълчи, че си видял всичките гледни точки...моляте.Не казвам че си глупав...Но просто си в...Да речем в 1 затвор и четеш по стените какво са писали миналите затворници...А навън какво още имааа...В крайна сметка те се свеждат само до 2.

Ти виждаш 2...

Nam3less3
12-22-2010, 19:16
Ти виждаш 2...Не случайно съм стигнал до това виждане.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-22-2010, 19:27
Ти виждаш 2...Не случайно съм стигнал до това виждане.

Имам в предвид, че са нищожни в сравнение с всичките(като цяло, не спрямо едикои си).

Nam3less3
12-22-2010, 20:02
Ти виждаш 2...Не случайно съм стигнал до това виждане.

Имам в предвид, че са нищожни в сравнение с всичките(като цяло, не спрямо едикои си).Абе забаламосах са с тия гледни точки, а и не ме бива в такива крайно философски спорове. Друго имам в предвид, но едвам си го обяснявам в ума, пък кво остава и с думи да го опиша. Крайното ми мнение е, че съм разгледал в общ план всички гледни точки, които успях да намеря по темите, които ме интересуват, а те не са безкрайно много, защото това е в момент, в който възможностите и алтернативите са малко.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-23-2010, 11:14
Ти виждаш 2...Не случайно съм стигнал до това виждане.

Имам в предвид, че са нищожни в сравнение с всичките(като цяло, не спрямо едикои си).Абе забаламосах са с тия гледни точки, а и не ме бива в такива крайно философски спорове. Друго имам в предвид, но едвам си го обяснявам в ума, пък кво остава и с думи да го опиша. Крайното ми мнение е, че съм разгледал в общ план всички гледни точки, които успях да намеря по темите, които ме интересуват, а те не са безкрайно много, защото това е в момент, в който възможностите и алтернативите са малко.

Явно напразно сам писал...НЕ си ме разбрал като гледам...ама се тая.
Ааа и това не са дървени филосовии и разсъждения, аз ти казвам как е(демек истината).Надявам се да прочетеш още веднъж и да разереш написаното...

Nam3less3
12-23-2010, 15:30
Да.
А сега да се върнем на началната тема. Някой друг има ли досег или идея за нематериалните реалности? :-D

Destroyer89
12-23-2010, 18:33
Никой не може да каже, колко са точно или дори приблизително. Поне, не и на този етап. Факт е, само че съществуват. Какво точно представляват, вече незнам.

Nam3less3
12-23-2010, 18:37
Никой не може да каже, колко са точно или дори приблизително. Поне, не и на този етап. Факт е, само че съществуват. Какво точно представляват, вече незнам.Поне признаваш съществуването им :idea:

Destroyer89
12-23-2010, 18:48
Не става въпрос, какво признаваш и, какво не. Аз например не признавам Бог, но други хора го признават. Това дали аз не го признавам ще попречи ли на съществуването му, ако има такова или това, че някой хора го признават ще промени ли нещо, ако той не съществува ?
Чисто и просто се оповавам на фактите. Паралелни вселени е доказано, че има и затова ги признавам. Господ не е доказан и за това не го признавам, но и какъв е смисълът от него, ако се докаже, че има такъв ?!(почвам да се отклонявам от темата)Но както вече казах, няма значение, дали нещо е доказано и дали хората вярват в нещо, ако то наистина съществува или евентуално не съществува. Например: преди 1000 години хората не са вярвали, че планетата е кълбовидна, но това не и е пречело да си бъде такава....

Nam3less3
12-23-2010, 18:50
Не става въпрос, какво признаваш и, какво не. Аз например не признавам Бог, но други хора го признават. Това дали аз не го признавам ще попречи ли на съществуването му, ако има такова или това, че някой хора го признават ще промени ли нещо, ако той не съществува ?
Чисто и просто се оповавам на фактите. Паралелни вселени е доказано, че има и затова ги признавам. Господ не е доказан и за това не го признавам, но и какъв е смисълът от него, ако се докаже, че има такъв ?!(почвам да се отклонявам от темата)Но както вече казах, няма значение, дали нещо е доказано и дали хората вярват в нещо, ако то наистина съществува или евентуално не съществува. Например: преди 1000 години хората не са вярвали, че планетата е кълбовидна, но това не и е пречело да си бъде такава....Да, но ти май говориш за паралелни вселени на нашата(т.е. подобни на нашата), тука става въпрос за "отвъдното".

Destroyer89
12-23-2010, 18:56
" Колко според вас са не-физическите светове/вселени/паралели? "
Това ти е заглавието ! Отговарям по него. Може би си искал да кажеш това с отвъдното под "не-физични", но физиката е общо взето навсякъде. Дори и в "отвъдното", което за мен е пълна простотия трябва да действат някакви закони.

Nam3less3
12-23-2010, 18:58
" Колко според вас са не-физическите светове/вселени/паралели? "
Това ти е заглавието ! Отговарям по него. Може би си искал да кажеш това с отвъдното под "не-физични", но физиката е общо взето навсякъде. Дори и в "отвъдното", което за мен е пълна простотия трябва да действат някакви закони.Да. Но там няма пространство и време така, както го разбираме ние, и е изградена от по-фини частици.

Destroyer89
12-23-2010, 19:04
Ти па отде знаеш, бе ! Да не би да си ходил или, някой да се е върнал от там, че да каже ?!

Nam3less3
12-23-2010, 19:16
Ти па отде знаеш, бе ! Да не би да си ходил или, някой да се е върнал от там, че да каже ?!Ходиш, че даже се и върнах. Иначе защо да пускам тая тема.

Destroyer89
12-23-2010, 19:19
Под това трябва да разбирам, че нямаш аргумент ли ?

Nam3less3
12-23-2010, 19:21
Под това трябва да разбирам, че нямаш аргумент ли ?Е, не мога да ти докажа научно. А и в тая тема описах в предишните постове какво става там. :D

Destroyer89
12-23-2010, 19:25
whatever...

Nam3less3
12-23-2010, 19:26
whatever...Е, научни доказателства ли ти трябват?
Приеми като аксиома съществуването му :D

Destroyer89
12-23-2010, 19:28
По-горе описа какво представлява "отвъдното", което ми се вижда практически невъзможно, освен ако си зомби, а в това силно се съмнявам. Просто исках да подкрепиш по някакъв начин теорията си.

Nam3less3
12-23-2010, 19:32
По-горе описа какво представлява "отвъдното", което ми се вижда практически невъзможно, освен ако си зомби, а в това силно се съмнявам. Просто исках да подкрепиш по някакъв начин теорията си."Отвъдното" и тези нематериални светове напомнят на сън - също като в съня, физическите закони на нашия свят не важат. Само че това място е много по-реално от нашата реалност.

Destroyer89
12-23-2010, 19:34
Гледай Inception

Nam3less3
12-23-2010, 19:37
Гледай InceptionГледал съм го. Но това, за което ти говоря, не е нито сън, нито сън в сън в сън, нито халюцинация, хипноза и прочие състояния. За жалост няма как да ти докажа. Но и други хора са го правили.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-23-2010, 22:08
Гледай InceptionГледал съм го. Но това, за което ти говоря, не е нито сън, нито сън в сън в сън, нито халюцинация, хипноза и прочие състояния. За жалост няма как да ти докажа. Но и други хора са го правили.

Нарича се въображение или сън.

Nam3less3
12-23-2010, 22:09
Гледай InceptionГледал съм го. Но това, за което ти говоря, не е нито сън, нито сън в сън в сън, нито халюцинация, хипноза и прочие състояния. За жалост няма как да ти докажа. Но и други хора са го правили.

Нарича се въображение или сън.Вече споменах, че не става въпрос за тези явления.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-23-2010, 22:14
Гледай InceptionГледал съм го. Но това, за което ти говоря, не е нито сън, нито сън в сън в сън, нито халюцинация, хипноза и прочие състояния. За жалост няма как да ти докажа. Но и други хора са го правили.

Нарича се въображение или сън.Вече споменах, че не става въпрос за тези явления.

Или незнаеш какво точно са тези явления?

Nam3less3
12-23-2010, 22:15
Гледай InceptionГледал съм го. Но това, за което ти говоря, не е нито сън, нито сън в сън в сън, нито халюцинация, хипноза и прочие състояния. За жалост няма как да ти докажа. Но и други хора са го правили.

Нарича се въображение или сън.Вече споменах, че не става въпрос за тези явления.

Или незнаеш какво точно са тези явления?Знам, че нито едно от тези явления, не е такова явление, за което явление аз говоря.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-23-2010, 22:18
Гледай InceptionГледал съм го. Но това, за което ти говоря, не е нито сън, нито сън в сън в сън, нито халюцинация, хипноза и прочие състояния. За жалост няма как да ти докажа. Но и други хора са го правили.

Нарича се въображение или сън.Вече споменах, че не става въпрос за тези явления.

Или незнаеш какво точно са тези явления?Знам, че нито едно от тези явления, не е такова явление, за което явление аз говоря.

Това не оборва нещата които казах.

Nam3less3
12-23-2010, 22:25
Това не оборва нещата които казах.Ами няма как да ти докажа. Това мога да го знам само аз. Все едно да се опитваш да ми докажеш какъв сън си сънувал(макар че тука не става въпрос за сън).

Destroyer89
12-23-2010, 22:26
Пич, ти да ни новият месия !?
Ебати, надявах се тази тема да бъде за паралелни вселени, а то се оказа за някаква глупост.

Nam3less3
12-23-2010, 22:31
Пич, ти да ни новият месия !?
Ебати, надявах се тази тема да бъде за паралелни вселени, а то се оказа за някаква глупост.Не, аз съм просто давам духовно инфо(не гарантирам, че е правилно) и водя духовни дискусии.
И да, темата е за паралелните вселени, но не паралелните хоризонтално(тия, примерно от експреримента "котката на Шрьодингер"), а паралелните вертикално(астрален и т.н.).