PDA

View Full Version : Бърз растеж на косата



PrettyPrincess
12-21-2010, 17:54
Наскоро си наумих, че ще пускам дълга коса. Сега косата ми е средно дълга, под раменете. Горе-долу за колоко месеца или години ще ми стане дълга да таза? И с какъв продукт най-бързо ще ми порастне косата? :)

suNnykaty96
12-21-2010, 18:01
Хининова вода, кристали, не ползвай по възможност маши, преси и тн. и би трябвало да ти расте двойно по - бъзо от обикновенно.
И все пак - има хиляди такива теми, поразтърси се малко и ще намериш много полезни съвети :P

PrettyPrincess
12-21-2010, 18:09
А горе-долу с хининовата вода за четири да кажем месеца с колко см расте косата? :)

3oPuTy
12-21-2010, 18:16
В раздела е пълно с теми като твоята ... Толкова ли е трудно да потърсиш?!

Що се отнася до въпроса ти - при всеки е различно,а и нека не забравяме,че е за предпочитане всеки месец да се ходи на фризьор,което пък от своя страна забавя процеса.

ValLoveYa
12-22-2010, 08:11
Няма ди ти стане дълга до кръста за 1-2 месеца, трябва постоянство и воля за някаде от половин година, а и не забравяй че трябва да махаш връхчетата през това време. Тривитаминола помага (купува се от ветиринарните аптеки, струва около 6 лв. и не се плаши че е за овце):
1-2 с.л. тривитаминол
2 с.л. кисело мляко
1 с.л. зехтин или друго масло задължително понеже тривитаминола е мастноразтворим
1 с.л. мед
1 с.л. ракия
можеш да сложиш жълтък, хума, или 2-3 капки газ само ако не си изрусена

Тази маска я прави 2 пъти седмично и стой с нея 2-3 часа.
Както казаха по горе хининовата вода също е вариант. :)

danibebi
12-22-2010, 15:37
Аз също имам един въпрос. И аз като авторката искам да си пускам дълга коса и днес си купих хининова вода. Въпросът ми е, ако ползвам преса, но също така и хининова вода след измиване, горе-долу до лятото с колко сантима ще ми е пораснала? Мс предварително. :-) :-)

MegiBoOm
12-22-2010, 16:08
Не не не не не енеенененен ;((( Бях на фризьор и ме остригаха като овца! :( Тооолкова ми е къса косата сега, не мога да се гледам! Уж само връхчетата и кво!? :-x Моля вииии, кажете някакъв начин, нещо с което мога да си възвърна миналата дължина ( и също така дали има някакъв продукт освен травитаминола, понеже не искам да си го мацам на главата) :)

psych0
12-22-2010, 16:16
за няколко месеца косата ти няма да стане до кръста, казвам ти от личен опит. Имах дълга коса под кръста и минала зима се постригах и все още не съм достигнала същата дължина, каквато беше преди. Така, ако искаш да подсилиш растежа използвай хининова вода, хининов шампоан, и такива подхранващи продукти за косата си. Ограничи пресата ако ползваш до минимум. Пък и на всеки различно расте косата, трябва ти търпение :)

divacheee
12-22-2010, 16:44
Не не не не не енеенененен ;((( Бях на фризьор и ме остригаха като овца! :( Тооолкова ми е къса косата сега, не мога да се гледам! Уж само връхчетата и кво!? :-x Моля вииии, кажете някакъв начин, нещо с което мога да си възвърна миналата дължина ( и също така дали има някакъв продукт освен травитаминола, понеже не искам да си го мацам на главата) :)


Точно за това минах на варианта сама да си махам връхчетата :D :D

wasch0
12-22-2010, 18:36
Представи си как се поддържаш такава дълга коса..

letmetellyou
12-24-2010, 08:09
Не не не не не енеенененен ;((( Бях на фризьор и ме остригаха като овца! :( Тооолкова ми е къса косата сега, не мога да се гледам! Уж само връхчетата и кво!? :-x Моля вииии, кажете някакъв начин, нещо с което мога да си възвърна миналата дължина ( и също така дали има някакъв продукт освен травитаминола, понеже не искам да си го мацам на главата) :)

Колко жалко, че не искаш да си го "мацаш" на главата. Това е най- действащото нещо за растеж на косата, тъй като са само витамини :) Има го и на водна основа- Виалитон. Можеш да използваш хининова вода, шампоан /пак хининов/. Пий повече витамини, можеш да използваш стимуланта за коса на Икаров, Бадемово масло.. вариантите са много. И както ти казаха- най- важното е да имаш търпение, защото косата не расте от днес за утре :) процеса си е наистина бавничък :)

darka1
12-24-2010, 19:46
Мале и аз съм на същата вълна точно сегааа ... мислех да си взимам хининова вода и крисали имам .. и моята коса е с такава дължина (до раменете) и искам да порастне с около 20 см. , не ползвам много преса, даже рядко, и не я тормозя с лакове и пяна ... иии щях да питам хининовата вода как точно се нанася, на каква цена е и най-важното - има ли някакви странични ефекти ??

Мерси предварително иии весели празници на всички :-)

vagarious
12-24-2010, 20:09
Ампулите за растеж, също са доста добър вариант.Има добри попадения.Просто попитай в някоя аптека. :-o

LipSy
12-24-2010, 20:34
Ако не я третираш ще порастне по-бързо. За време обаче не мога да кажа, защото всяка коса расте различно! И трябва да се подстригваш редовно.

musiic
12-26-2010, 09:45
А да ви питам, на мокра коса ли се нанася тривитаминола и как го използвате, колко пъти седмично?? :-s :?:

titinkaa
12-26-2010, 13:31
Тривитаминола се нанася на суха коса,а хининовата вода на мокра или влажна след баня.

PrettyPrincess
12-26-2010, 15:52
Аз нанасям хининовата вода на суха коса.Ще има ли ефект ? :o

titinkaa
12-26-2010, 16:34
^Нз,най-добре я нанасяй на влажна.

michaelasos
12-27-2010, 21:19
значи... аз от преди 2-3 седмици почнах с хининовата вода и косопада ми поспря... много хора ми казват, че действа, пък и 1,50 е шишенцето, кво губя :D иначе да, постригвай си връхчетата, защото една приятелка направи тая грешка - не ходеше на фризьор към половин година, за да ѝ порасне косата и накрая толкова и беше цъфнала, че я отрязаха по-къса и от преди. Варианта сама да си режеш връхчетата е добър - изпробван метод :D Не е голяма филисофия, изисква време и дори не се забелязва като го правиш 1-2 пъти в месеца да речем... определено помага. (: иначе за изправянето не знам как действа, но има логика да е антидот на процеса за удължаване :D ако си твърдо решена, че искаш дълга коса, гледай да не я изправяш много

danibebi
12-28-2010, 16:26
Тривитаминола се нанася на суха коса,а хининовата вода на мокра или влажна след баня.

Как точно се използва хининовата вода? Защото аз слагам на едно памуче и разтривам в корените и по темето на косата.

suNnykaty96
12-28-2010, 17:05
Тривитаминола се нанася на суха коса,а хининовата вода на мокра или влажна след баня.

Как точно се използва хининовата вода? Защото аз слагам на едно памуче и разтривам в корените и по темето на косата.
Ми да, така се ползва. Иначе може да си купиш шишенце хининова вода с пулверизатор и направо да си я впръскваш в корените - http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://beautycosmetic.biz/images/milvahininovavodaspray.jpg&imgrefurl=http://beautycosmetic.biz/grija-kosata-maski-c-87_90.html%3Fpage%3D1%26sort%3D3a%26currency%3DEUR&usg=__nM1RANuam6iwspxE-DJch8fWOhA=&h=528&w=357&sz=20&hl=bg&start=0&zoom=1&tbnid=YLkjnS-zUZA8BM:&tbnh=161&tbnw=104&prev=/images%3Fq%3D%25D1%2585%25D0%25B8%25D0%25BD%25D0%2 5B8%25D0%25BD%25D0%25BE%25D0%25B2%25D0%25B0%2B%25D 0%25B2%25D0%25BE%25D0%25B4%25D0%25B0%26hl%3Dbg%26g bv%3D2%26biw%3D1680%26bih%3D802%26tbs%3Disch:1&itbs=1&iact=rc&dur=327&ei=2SYaTa-OLdC38gOnobiEBw&oei=2SYaTa-OLdC38gOnobiEBw&esq=1&page=1&ndsp=39&ved=1t:429,r:1,s:0&tx=56&ty=23

titinkaa
12-28-2010, 19:31
Тривитаминола се нанася на суха коса,а хининовата вода на мокра или влажна след баня.

Как точно се използва хининовата вода? Защото аз слагам на едно памуче и разтривам в корените и по темето на косата.

С памуче,но с пулвенизатор е по лесно.Имам същата хининова вода,каквато е показала suNnykaty96 и съм доволна.А и е българска(Хасково). :)

danibebi
12-28-2010, 21:32
Тривитаминола се нанася на суха коса,а хининовата вода на мокра или влажна след баня.

Как точно се използва хининовата вода? Защото аз слагам на едно памуче и разтривам в корените и по темето на косата.

С памуче,но с пулвенизатор е по лесно.Имам същата хининова вода,каквато е показала suNnykaty96 и съм доволна.А и е българска(Хасково). :)

Благодаря, а само още един въпрос. :) Ако използвам с пулвенизатор по-бързо ли ще ми порасне косата, отколкото с другата хининова вода, дето се слага на памучето, или е все тая?

suNnykaty96
12-28-2010, 21:44
Тривитаминола се нанася на суха коса,а хининовата вода на мокра или влажна след баня.

Как точно се използва хининовата вода? Защото аз слагам на едно памуче и разтривам в корените и по темето на косата.

С памуче,но с пулвенизатор е по лесно.Имам същата хининова вода,каквато е показала suNnykaty96 и съм доволна.А и е българска(Хасково). :)

Благодаря, а само още един въпрос. :) Ако използвам с пулвенизатор по-бързо ли ще ми порасне косата, отколкото с другата хининова вода, дето се слага на памучето, или е все тая?
Все тая е, просто шишенцето е различно, водата вътре си е същата и има същия ефект

irena.we
07-22-2013, 20:19
Kolko gore dolu strywa tazi woda ?

BlackWings
07-22-2013, 20:28
Хининовата вода за 200ml струва около 2-3лв.
А по въпроса с подстригването , явно цялата фризьорска гилдия има една и съща мания , да реже , да скъсява и пак да скъсява без капка милост. Професионално изкривяване ли , що ли. За това като ходите да се подстригвате , и много държите да ви скъсят примерно 10 см , но не повече , казвате , че искате да ви махнат най-много 5. И така евентуално ще получите 10. Разделяте сантиметрите на половина , и казвате толкова. Няма друго решение , до този извод съм стигнала 8-)

otka4enata
07-23-2013, 08:26
аз ползвах зеленият шампоан на шаума и порасна, но трябва да го ползваш редовно

missf
07-23-2013, 11:23
На мен лично хининовата вода не ми помогна,даже напротив..имаше обратен ефект като косата ми падаше супер много докато я използвах,спрях я и в момента не мога да кажа,че не пада,но определено не в такова количество..:х Ако искате дъгла и здрава коса трябва да забравите за всякакви уреди (преси,маши,сешуари).. Аз лично слагам чист зехтин с масажни движения по скалпа и след това по дължината,като обръщам голямо внимание на цъфтящите и сухи краища(когато ми се занимава,понеже поне 2 часа трябва да стоя така)..Без преса не мога и затова слагам спрей за защита (професионален е) и след миене я подхранвам с кристали "Сери" и масло на Ейвън "Moroccan Argan Oil" (много съм доволна от тях),но редувам тази процедура с друго масло,което също е професионално и е доста по-скъпо. Косата ми е много мека и жизнена,много съм доволна! Естествено си цъфти,понеже с преса ако не вс ден то през ден я третирам.. Но пък имам една приятелка,която не пипа преса и също и цъфти,така че..:Д Ако се итнересувате ще напиша и имената на професионалните продукти,които използвам :))

Anastasiq5910
07-23-2013, 11:40
Не не не не не енеенененен ;((( Бях на фризьор и ме остригаха като овца! :( Тооолкова ми е къса косата сега, не мога да се гледам! Уж само връхчетата и кво!? :-x Моля вииии, кажете някакъв начин, нещо с което мога да си възвърна миналата дължина ( и също така дали има някакъв продукт освен травитаминола, понеже не искам да си го мацам на главата) :)

и моята направи така :(