PDA

View Full Version : Голямото предложение.



Greennight
12-22-2010, 12:57
Такам,здравейте екип.Предлагам ви да направите възможност в сайта да може да се избира език.Лично според мен сайтът е много добре направен и,ако можеше,когато чужденците влизат в него,да могат да четат какво пише бихте могли да пожънете големи успехи.

LadyDi
12-22-2010, 13:30
Ти наемаш ли се да си пишеш мнението на български, английски, немски, френски, руски, унгарски, полски и патагонски (примерно)? 8-)

Това в кръга на шегата. Как предлагаш да се случи това, че целият сайт и всичко в него да може да се преведе на друг език, че да могат да го четат чужденците?
В крайна сметка, това е български сайт и е насочен към българските младежи.

Greennight
12-22-2010, 18:24
Еми не знам.Не е нужно да се превежда на патагонски/китайски/японски,но като за начало може да се направи само с английския.Не знам как точно трябва да стане,защото не се занимавам с това,но съм виждал много сайтове с такава опция.

someonerandom
12-22-2010, 18:42
Може да си виждал сайтове с опция да се смени езикът на самия сайт.А мненията,които са 99% от този сайт,защото това реално е ФОРУМ,как да се преведат?Трябва или да има екип от модератори-превoдачи,или всеки да си пише мнението на Х езика.

amk933
12-22-2010, 18:50
Няма форум, в който нещо да ти превежда мнението на друг език.

А и идеята е форумът да помага на БЪЛГАРСКАТА младеж... ;)

Nakadah
12-24-2010, 06:10
Английски... Всичката простотия ходи към Английския... Не стига че си имате(имаме) собствен език, но НЕ! Ние(вие) искате да говорите на друг език...

Моля някой да ми даде смислено обяснение защо се опитвате да говорите на Английски след като живеете в не англо-говоряша държава!

8)

Lucho
12-24-2010, 07:41
Няма форум, в който нещо да ти превежда мнението на друг език.


Да, ама не. Вижте форумът на GSC Game World -> http://www.gsc-game.com/russian/index.php?t=community&s=forums&lang=ru

Когато пишеш дадено мнение, то се превежда автоматично на другите два езика, които поддържат. И не че не може дадено нещо, просто няма желание.

machoka
12-24-2010, 08:11
Английски... Всичката простотия ходи към Английския... Не стига че си имате(имаме) собствен език, но НЕ! Ние(вие) искате да говорите на друг език...

Моля някой да ми даде смислено обяснение защо се опитвате да говорите на Английски след като живеете в не англо-говоряша държава!

8)

Защото например вършим бизнес с англоговорящи или други националности, като общоприет световен език е английският?

Отговарям ти така, защото разбрах, че се питаш защо аджеба се мъчим да спийкваме ИЗВЪН форума..

3oPuTy
12-24-2010, 14:04
Няма форум, в който нещо да ти превежда мнението на друг език.


Да, ама не. Вижте форумът на GSC Game World -> http://www.gsc-game.com/russian/index.php?t=community&s=forums&lang=ru

Когато пишеш дадено мнение, то се превежда автоматично на другите два езика, които поддържат. И не че не може дадено нещо, просто няма желание.
Предполагам мислиш така,защото в дясно има да си избираш езици?!
Е ако беше малко по-наблюдателен щеше да видиш,че при смяната на езика и броя на мненията и темите във форума се променят ...

Nakadah
12-26-2010, 03:10
Английски... Всичката простотия ходи към Английския... Не стига че си имате(имаме) собствен език, но НЕ! Ние(вие) искате да говорите на друг език...

Моля някой да ми даде смислено обяснение защо се опитвате да говорите на Английски след като живеете в не англо-говоряша държава!

8)

Защото например вършим бизнес с англоговорящи или други националности, като общоприет световен език е английският?

Отговарям ти така, защото разбрах, че се питаш защо аджеба се мъчим да спийкваме ИЗВЪН форума..

Не точно... Но карай... Значи всеки 1 човек в България става некъв "бизнесмен" и му трябва изключително много английския на 15-16 годишна възраст че да прави бизнес... :lol: Нищо че за малък бизнес не ти трябва въобще да знаеш английски... Все пак всеки Българин става от тея големите босове...

Нека си загубиме езика! За какво ни е ? Та ние можеме да говориме на английски по между си! Някой от нас по го говорят, други само се опитват(като тези господа дето превеждат филмите на Български от Ангийски), но всички ще се научиме... :lol:

Българина е единствения човек който не иска да си говори на собствения език! :(

machoka
12-26-2010, 06:51
'Начи, нещо много си се объркал, но не ми се обяснява сега..в тийн форум пък точно ; )

Lucho
12-26-2010, 08:16
Няма форум, в който нещо да ти превежда мнението на друг език.


Да, ама не. Вижте форумът на GSC Game World -> http://www.gsc-game.com/russian/index.php?t=community&s=forums&lang=ru

Когато пишеш дадено мнение, то се превежда автоматично на другите два езика, които поддържат. И не че не може дадено нещо, просто няма желание.
Предполагам мислиш така,защото в дясно има да си избираш езици?!
Е ако беше малко по-наблюдателен щеше да видиш,че при смяната на езика и броя на мненията и темите във форума се променят ...
Ако беше още по-наблюдателна да се регистрираш и да пуснеш мнение, щеше да видиш разликата вместо праволинейно да хейтваш форума.

Stela94
12-26-2010, 09:36
Според мен няма нужда от чужд език в сайта!Все пак ,който чужденец иска да влиза тук,да научи български!България е на българите.
И тук се сетих за една поговорка:

"Човек,дето знае много езици - полиглот.
Човек дето знае няколко езика - умен човек.
Човек дето знае един език - англичанин."

Greennight
12-29-2010, 07:33
Според мен няма особено да засегне националното достойнство,ако се въведе английски тука,при положение,че в 95% от българските училища се учи!Нищо не пречи да обменяме знания и с чужденците.Иначе не знам как точно трябва да стане,защото не съм голям специалист в тази област,но да речем при фейсбук как става да си промениш настройките и всичко ти излиза на какъвто език избереш ?

LadyDi
12-29-2010, 07:46
Да, може основните неща да излизат на английски. Но нали по-голямата част от сайта е именно форумът. Как да превеждаме хиляди съобщения и теми на ден на английски?
Това не съм сигурна дали и как изобщо може да стане. Което обезсмисля цялото упражнение.

Hopegiver
12-29-2010, 23:33
А споко .. чужденците само да ни видят как общуваме и няма да стъпят тук :D

Hopegiver
12-29-2010, 23:35
Няма форум, в който нещо да ти превежда мнението на друг език.


Да, ама не. Вижте форумът на GSC Game World -> http://www.gsc-game.com/russian/index.php?t=community&s=forums&lang=ru

Когато пишеш дадено мнение, то се превежда автоматично на другите два езика, които поддържат. И не че не може дадено нещо, просто няма желание.

Да .. и като си напишеме мението с всички възможни правописни грешки, жаргонни думи и подобни... преводът ще е страшен :d

Hopegiver
12-29-2010, 23:38
Според мен няма особено да засегне националното достойнство,ако се въведе английски тука,при положение,че в 95% от българските училища се учи!Нищо не пречи да обменяме знания и с чужденците.Иначе не знам как точно трябва да стане,защото не съм голям специалист в тази област,но да речем при фейсбук как става да си промениш настройките и всичко ти излиза на какъвто език избереш ?

e чудесно, защо просто не се напраят теми или раздел в който да се говори на чужд език.

machoka
12-30-2010, 13:39
Защото за момента таргет групата ни са българските тийнове и тези, независимо дали живеят тук или не.

Paramour
12-30-2010, 14:00
Абе тука половината не могат на български да пишат, вие искате и друг език да вкарвате...