PDA

View Full Version : Скайп баталяса.



Remixa92
12-22-2010, 19:12
Как се чувствате сега. :lol:
http://www.kaldata.com/images/news/logos/skype.gif

Кошмарна сряда за Skype – от няколко часа потребители от Европа, Америка и Азия не могат да използват популярната програма за чат и телефония, съобщава news.bg.

Възможно е някои от вас да имат проблеми с влизането си в Skype – разследваме случая и съжаляваме за прекъсването на разговорите, обявиха сътрудници на компанията в Twitter.

Множество потребители в България също срещат проблеми с влизането си в Skype от сряда привечер.

Десктоп и мобилните клиенти на голям брой потребители по цял свят не могат да свържат с централния сървър или връзката им е силно нарушена.

Форумът на Skype също е офлайн, както и някои елементи от официалната страница (и по-специално блогът, показващ моментното състояние на системата).

От Skype коментираха, че няколко от „супервъзлите", които изграждат гръбнака на мрежата им, са извън строя заради „проблем, свързан с някои версии на клиентската програма".

В момента от компанията работят по пускането на „мегасупервъзли", чрез които нормалната работа на базовите функции (чат и пренос на глас) да бъдат възстановени в близките часове.

Някои от останалите услуги, изискващи по-големи ресурси (като новата функция за групов видеочат) вероятно ще се завърнат чак след няколко дни.

По информация на сайта ReadWriteWeb броят на провалени обаждания заради днешния технически проблем е около 8 милиона.

Представители на техническия екип на компанията работят без прекъсване за нормализиране на ситуацията, съобщава Fox News.

http://www.kaldata.com/comments.php?catid=3&id=58537

chemist9009
12-22-2010, 19:17
аз съм в скайп :D :D :D

KaPrIzZcHeTo
12-22-2010, 19:18
Периодично потребителите успяват да се включат, след което отново Skype-клиентът преминава в режим "Извън линия". Представители на Скайп прогнозират, че проблемът ще бъде решен за 12-24 часа.

В същото време този следобед към 16:37 от наш източник се разбра че зад тази "повреда" е замесен руски хакер използващ много лесен и прост експлойт, който можете да го намерите в Exploits секцията! :o

zviar7539
12-22-2010, 19:22
Оф,тва ли било?А Аз се чуда защо не може да ме впише,мисла че пак някой ми е откраднал паролата

amk933
12-22-2010, 19:29
Има поне 3 такива теми.

Не е нужно във всеки раздел.

Ключ.

ПС: Има във ВТН и Кофата.