PDA

View Full Version : Много съм объркана ...



crazybebe
12-23-2010, 06:43
Здравейте !
Аз съм на 15 и има едно момче , което много харесвам . С него се познаваме от многооо отдавна и се познаваме добре . Учим в един клас .
Той е много , ама много срамежлив . Неговият най-добър приятел,който също е от нашия клас непрекъснато ни намеква , че сме хубава двойка и всякви такива . Та,момчето което харесвам ме е обарвал (което е мн нетипично за него) , закача ме и доста пъти ме е защитавал . Но идва един голям проблем . Най-добрата ми приятелка е бившо гадже на момчето,което харесвам (тя също е от моя клас ) ии тя все още го харесва и непрекъснато го закача и съответно той нея също . На мен ми става адски кофти , когато двамата се закачат , а аз само гледам . Другото което е,веднъж някой го беше питал дали ме харесва и той е казал ,че не ме . Обаче го бяха питали в фейсбук (във една негова публикация ) , така че не се знае дали е казал истината . А след като го бяха питали , той започна да се държи малко по-хладно с мен . А аз , от ревност , попитах момчето,което харесвам дали си харесва най-добрата ми приятелка и той каза , че не я (но го питах по скайп) .
Сега ми е много объркано . Моля ви да ми кажете как мислите :
1. Дали ме харесва или само си въобразявам ?
2. Дали харесва най-добрата ми приятелка ?
3. Имам ли шанс с него и да си давам ли надежди ?

Благодаря предварително , за тези които ми помогнат . Знам,че не сте в главата му и не знаете какво мисли той , но ви моля , според това което съм написала , да ми помогнете . :-) :-)

CR0W
12-23-2010, 07:02
1.Попитай го директно.И аз се държа така с една приятелка,но не я харесвам,нито тя мен.Постоянно ни казват че сме хубава двойка,че си допадаме и т.н.,но сме само приятели.
2.Само той си знае
3.Както казах и при 1. Попитай го,или кажи на някой той приятел да го разпита.

П.С. имах дежавю с тази тема :-D

crazybebe
12-23-2010, 07:18
CR0W -- > Да , става . Но въпроса е там ,че той е адски срамежлив и не се знае дали ще каже истината . :? :?

DeVilTerroR
12-23-2010, 07:39
Срамежлив пък се закача с теб и с бившата си(която едно много срамежливо момче трудно може да има) ..... !?!?

Най-добрият вариант е да го попиташ директно ! Но в никакъв случай по скайп,фейсбук и т.н.. Може да го поканиш на кафе или нещо от сорта и там да го направиш !

crazybebe
12-23-2010, 07:48
Ние с него щяхме да ходиме на разходка (там пак от една негова публикация) , ама не знам .. няма начин просто да отида и да му кажа " аве ***** ние няма ли да ходиме на разходка и т.н " ... просто ще изгл сякаш му се моля ... :? :? :?

indigo0lady
12-23-2010, 08:51
Моето мнение - бившата си е бивша, тя никога няма да му бъде безразлична. (Тук е моментът да попитам преди колко време са скъсали и горе-долу колко време са ходили) Щом се закача и с теб, значи най-вероятно му харесваш поне малко. Имаш шанс, но нещата зависят от теб. Ти си тази, която трябва да действа, ако наистина искаш да си с него.

А относно това, че ако тръгнете, ще си развалите отношенията с най-добрата ти приятелка, според мен ако наистина тя държи на теб, това не би трябвало да й е пречка. Ако пък - не, значи просто не ти е била достатъчно добра приятелка.

krissy7
12-23-2010, 09:06
Моето мнение - бившата си е бивша, тя никога няма да му бъде безразлична. (Тук е моментът да попитам преди колко време са скъсали и горе-долу колко време са ходили) Щом се закача и с теб, значи най-вероятно му харесваш поне малко. Имаш шанс, но нещата зависят от теб. Ти си тази, която трябва да действа, ако наистина искаш да си с него.

А относно това, че ако тръгнете, ще си развалите отношенията с най-добрата ти приятелка, според мен ако наистина тя държи на теб, това не би трябвало да й е пречка. Ако пък - не, значи просто не ти е била достатъчно добра приятелка.


+ много точно казано

LadyDi
12-23-2010, 09:09
^ и обърнатото.

Ако ти все още харесваш едно момче, ходили сте дори заедно и твоята "най-добра" приятелка тръгне с него. Ти не си толкова добра приятелка, а? :)
Какво е приятелството наистина...

indigo0lady
12-23-2010, 09:14
^ и обърнатото.

Ако ти все още харесваш едно момче, ходили сте дори заедно и твоята "най-добра" приятелка тръгне с него. Ти не си толкова добра приятелка, а? :)
Ако това, че тя го харесва, ми пречи да гледам на нея, както преди, значи да - изобщо никаква приятелка не съм й явно. Човек не избира кого да обича, колкото и парадоксално и леко егоистично да звучи... Тук обаче се сещам да попитам crazybebe, след като са най-добри приятелки с бившата му, дали въпросната бивша знае за чувствата й към момчето и ако да, какво й е казала въз основа на опита си с него. Има и още подробности, които са важни - като например защо са скъсали. :smt011

LadyDi
12-23-2010, 09:14
Не мога да се настроя на тази "женска" вълна на мислене. Бившите на приятелките ми са забранена територия за мен. Дори да ми допада някой от тях, никога не ми е и минавало през ума дори да има нещо между нас.

Сигурно за това се разбирам по-добре с мъжете.

indigo0lady
12-23-2010, 09:26
Няма условности - ти предаваш човек, който си имал смелостта да наречеш "най-добър приятел" (колко е тъпо това определение е друг въпрос, ама няма да го разисквам сега).

Защо пък да я предава - ходили са, скъсали са. Тя е имала шанса си и го е загубила. Той вече не е нейна собственост. Още повече - ако наистина още го обича, тя би трябвало да иска той да е щастлив и ако не е чак такъв егоист, би трябвало да може да допусне, че друга би могла да го направи по-щастлив от нея. Не е лесно, не отричам, но кой е казал, че любовта е нещо просто?!

crazybebe
12-23-2010, 09:26
Да , бившата му (най-добрата ми приятелка) знае какво чувствам към него . Говорих с нея , като й казах , ако може да не се закача много с него (щот повечето пъти тя започва да го закача) , за да мога да задвижа нещата и тя вика" е , аз няма кво да напраа , сори " ..
Иначе те бяха заедно предии 2 години(някъде средата на 2008) и ходеха 1 месец . Скъсаха,защото той не правеше нищо за нея и не я зачиташе много много ии тя реши да го зареже . Тва определено ме е карало да се замисля дали наистина го искам , и отговорът още не ми е много ясен и на самата мен . Мисля,че след 2 години той се е променил , но не знам ...

WrongLife
12-23-2010, 09:50
ЕБаси драматичната и оплетена история, а се развива в рамките на един клас...

Хем е много срамежлив, хем вече е имал гадже, хем и теб те е обарвал - евала на толкова срамежливи хора.

И какво се питате по фейсбук, скайп (добре, че се срина, че да можете нещо и на четири очи да си кажете).

Истината е такава - сигурно имаш шансове, ама ако тръгнеш с него - няма да имаш най-добра приятелка. За другите неща - няма как да знаем ние. ;)
Пичага, мислим по еднакъв начин!
П.С. Голям филм, голямо нещо!

Missmarch
12-23-2010, 21:18
Значи... хора и аз имам същия проблем... той ми прати покана за приятелство във фейсбук, а аз нне знаех кой е... попитах дали се познаваме, той отрече... така се запознахме на здравей здрасти, ама той е адски срамежлив не съм му чула гласчето :) 8-) .... Таа... като ми призна кой е аз само зяпнах монитора 5-10 минути.. като вцепенена :дд ... Обаче тва стана преди месец, нали, и аз преди няколко дни му признах че го харесвам ама със страшно много заобиколки и не знам си какво, както само аз го мога :дд ... Таа... аз във фейсбукка си имах папчица с рисунчици /НЕ се изхвърлям ама наистина рисувам добре/ Той ми писа коментар че е яка в смисъл папката :дд аззз хипер мноу се изкефих, а преди няколко дни е питал мой ФР от неговия клас далии това съм аз, с рисунките :дд ...ии че съм рисувала много хубаво а и можел да ме помоли да му нарисувам някой път :дд .... ЪЪъъмм... Наистина като го видя ми се размекват краката изчервявам се ...и подобни симптоми... но са ми казвали, че той понякога се обръщал да ме види, че чат-пат /постоянно е силна дума/ ме гледал.... и такова... :дд на 12 съм даа и ще ви се сторя малка... той е на 14.... обаче е супер срамежлив.. а най-гадното е че на съобщението с моето ```признание за любов``` зная че го е видял но не ми писа... :-o :( какво да правя? Да го забравя ли /макар и трудно/ или да се боря за него... макар че тази битка май е изгубена? :( :(

crazybebe
12-27-2010, 08:37
Вече всичко свърши .. или поне с мен . Мисля си ,че той харесва нея , а не мен . Толкова ми е объркано ии гадно .... не знам .. много ме боли .. нищо не може да ме оправи :smt089 :smt089 :smt089 :smt089 :smt089 :-# :-#