PDA

View Full Version : На 16 г. как да изляза в чужбина?



dava
12-23-2010, 10:59
Привет.
Моля Ви, не ме укорявайте!
Запазете съветите от рода: ''Мило момиче, като пораснеш, ще разбереш, колко си била... (епитети)''!

На 16 съм и искам да изляза в чужбина, но родителите ми не ми дават разрешение. :(

Няма да бягам, просто не ми се чака още 18 месеца, докато връстниците ми от ЕС си ходят по партита, забавляват се навсякъде свободно и без ограничение...

Искам да се запозная по-отблизо с др. култури, да видя свят, дет' се казва... :oops:

Моля за съвет. Не за обяснениия, защо не ме пускат.
Отново Ви призовавам да запазите упреците!

Моля Ви за мнения:

Какви доводи да им дам, за да ме пуснат?

Благодаря предварително!

SmilezZz
12-23-2010, 11:39
Щом родителите ти не те пускат - няма как да отидеш,поне
доколкото аз знам..Трябва да си навършила 18 години,за да
можеш сама да излезеш извън България..

HeXe
12-28-2010, 22:01
SmilezZz е права, няма как да напуснеш страната, без разрешението на вашите. Трябва ти една декларация, подписана от двамата родителя и нотариално заверена, за да можеш изобщо да стигнеш до самолета/да минеш митницата.

radeberger
01-01-2011, 23:59
Някакви детски капризи, предполагам. :) Въпреки, че си малко големичка за такива глупости.

И от кога децата под 18 години, в ЕС, пътуват свободно и ходят по купони в други страни без разрешение от родители?

FullEclipse
01-02-2011, 12:57
Някакви детски капризи, предполагам. :) Въпреки, че си малко големичка за такива глупости.

И от кога децата под 18 години, в ЕС, пътуват свободно и ходят по купони в други страни без разрешение от родители?


Да бе, ходят друг път, в България е много по разрешено всичко, просто тя вярва на всичко което и кажат, което е нормално на 16... :P И не иска да опознава др култури а иска да "порка" със хора от др култури...сигорен съм :Р