PDA

View Full Version : Пиърсинг на зърното



FilmiranM
12-23-2010, 10:07
Момче съм, мисля да си пробия зърното
Искам да опитам вкъщи сам да си го направя (в нашия град няма пиърсинг студиа.. )
Та има ли някакви съвети конкретно за тази област, които да ми дадете? (пробивам съм си хрущяла преди, знам основните неща - с абокат, отлична хигиена и перфектна поддръжка след това и т.н.)
Знам, че боли доста, ама да се надяваме, че ще изтърпя..

whitebunny
12-23-2010, 19:01
Много ти отива FilmiranM за име.Отиди някъде да ти го пробият,не се прави на мъж. :razz: :razz: :razz:

pilencaaa
12-30-2010, 10:16
Ти не си добре! Защо ти е пък точно на зърното??! :-o :razz: :razz:

marin4itu
12-30-2010, 10:49
Абе честно казано и на мен не ми харесва..

ПИЪРСИНГ НА ЗЪРНАТА
Заздравяване Заздравяване - процесът на заздравяване не отнема повече от 3-4 месеца при правилни грижи.Всъщност, хората с малки гърди обикновено имат по-малко проблеми при заздравяването, отколкото тези с по-големи и тежки.
Ако зърното е подуто след пробиването, сложете нещо студено, за да го успокоите.Почистването е желателно да става с разтвор от морска сол и вода(на половин литър вода - 1-2 ч.л. морскасол), или физиологичен разтвор, купен от аптеката. В началото може да ползвате и малко антибиотик, но не прекалявайте-може да получите алергична реакция.
Отхвърляне
Отхвърляне - зърното има достатъчно тъкан, която може да осигури задържане на обицата. Но това не значи, че пиърсингът съвсем не може да бъде отхвърлен-особено ако не е направен добре. Ако обицата е прекалено тънка, или пиърсингът не е направен достатъчно надълбоко-това носи риск от отхвърляне. Ако имате алергия към метала, от който е направена обицата, тя също може да бъде "изплюта" от тялото. Ако имате проблеми с инфекции, или прекалено много докосвате/дърпате обицата, също. Всъщност, тези правила важат почти за всеки вид пиърсинг.

Внимавай! Успех!