PDA

View Full Version : Вегетарианството в духовно-езотеричните среди.



Nam3less3
12-23-2010, 18:52
Продължение на мненията от тука http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=369092&start=360
Какво мислите за духовното значение на липсата на ядене на месо?

Destroyer89
12-23-2010, 19:02
Еми не е без причина, както някой хора си мислят. Всъщност забраната за ядене на месо идва от условията за живот на даден народ. Например исляма : той се е породил в арабските страни и там, както знаем климата е бил(и все още е) доста топъл и месото не е могло да се запази. Вече това се принася и до днешни дни, където е безмислено.

Nam3less3
12-23-2010, 19:16
Еми не е без причина, както някой хора си мислят. Всъщност забраната за ядене на месо идва от условията за живот на даден народ. Например исляма : той се е породил в арабските страни и там, както знаем климата е бил(и все още е) доста топъл и месото не е могло да се запази. Вече това се принася и до днешни дни, където е безмислено.Причините също са и от типа на това, че яденето на месо може да попречи на човека да достигне енергията до него :D

Destroyer89
12-23-2010, 19:35
Това ти ли си го измисли или, някой ти го каза ?

Nam3less3
12-23-2010, 19:36
Това ти ли си го измисли или, някой ти го каза ?Подобни неща пише в духовните трудове.

Destroyer89
12-23-2010, 19:38
Какво те кара да мислиш, че това, което пишат там е вярно ?

Nam3less3
12-23-2010, 19:41
Какво те кара да мислиш, че това, което пишат там е вярно ?Много неща(е, чак не мисля, че абсолютно всичко е вярно). Това си е цял светоглед, включващ много информация от християнсвото и много други източници.

Destroyer89
12-23-2010, 19:45
Както вече казах, християнството е изменено до неузнаваемост точно от такива книги и църковни общности.
пп. прочети темата за "вярването в Господ", че не ми се занимава да го копирам.

Nam3less3
12-23-2010, 19:46
Както вече казах, християнството е изменено до неузнаваемост точно от такива книги и църковни общности.
пп. прочети темата за "вярването в Господ", че не ми се занимава да го копирам.Колкото и да е изменено, ако си вярващ, ще отсееш семето от плявата.

gandalfepi4
12-23-2010, 21:30
http://www.deviantart.com/download/142342151/Cereal_Guy_wallpaper_by_8_bitninja.png

you guys are fucking retards *munch*

^ и това идва от устата на вегетарианец на всичкото отгоре

Nam3less3
12-23-2010, 21:36
:lol:

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-23-2010, 21:43
Вегетариянството е много глупаво.Човека е най-големия хищник на Земята и да го туриш само на растения...Няма пълноценно развитие.Се едно да сложиш лъв само на трева...

Destroyer89
12-23-2010, 21:52
Тук не си прав. Човекът е всеяден добитък. Общо взето повечето неща, които ги има в месото ги има и в треволяците. Откъде мислиш, че идва историята с Попай Спанака ?! А и месото е доста по-трудно за смилане.


Да не си помислите, че съм тревопасен. Ям месо също толкова, колкото и трева.

Nam3less3
12-23-2010, 21:53
Вегетариянството е много глупаво.Човека е най-големия хищник на Земята и да го туриш само на растения...Няма пълноценно развитие.Се едно да сложиш лъв само на трева...Вегетарианството е помощен инструмент за духовно пречистване.

Destroyer89
12-23-2010, 21:55
Спри и са ти малко с това духовенство ве ! Съвсем изгуби и малкото уважение, което имах към теб ! Надявам се да тролиш, щото иначе трябва да си ебати и нищожното и заслепено създание.

Nam3less3
12-23-2010, 21:57
Спри и са ти малко с това духовенство ве ! Съвсем изгуби и малкото уважение, което имах към теб ! Надявам се да тролиш, щото иначе трябва да си ебати и нищожното и заслепено създание.Това, което написах, е факт. Фактите носят информация и знание, което е необходимо на всички. Темата е за духовното обсъждане на вегетарианството.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-23-2010, 21:58
Това че е всеяден не изключва факта че е най-големия хищник.А и не може да се замести...частично може, с някакви жалки опити.
А духовното пречистване няма общо с физическото..Ти треа го знаеш по-добре.

Nam3less3
12-23-2010, 22:00
А духовното пречистване няма общо с физическото..Ти треа го знаеш по-добре.И все пак може да се каже здрав дух - здраво тяло.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-23-2010, 22:01
А духовното пречистване няма общо с физическото..Ти треа го знаеш по-добре.И все пак може да се каже здрав дух - здраво тяло.

Но не и здраво тяло - здрав дух...

Nam3less3
12-23-2010, 22:05
А духовното пречистване няма общо с физическото..Ти треа го знаеш по-добре.И все пак може да се каже здрав дух - здраво тяло.

Но не и здраво тяло - здрав дух...За жалост на спортистите - да. :D

gandalfepi4
12-27-2010, 14:13
^ и какви са тези люде дето ядели само месо?

то кебапа че говори без да отбира много, говори ама ти съвсем се изхвърли :-o




а иначе месо трябва да се консумира за да си здрав - трябват ти 200-250 гр. на месец червено според диетолози и т'ва е.

не е много полезно съвсем да го изключваш, но и не са полезни тези граници в които го ядът повечето хора или по-големи такива.

толкова 8-)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-27-2010, 18:29
Това че е всеяден не изключва факта че е най-големия хищник.А и не може да се замести...частично може, с някакви жалки опити.
А духовното пречистване няма общо с физическото..Ти треа го знаеш по-добре.

Пфахахахаха...


Как мога да коментирам толкова жалки и неуки мнения, като знам, че отсреща има човече, което не може да види по-далеч от носа си.

От 5 основни хранителни групи аз изключвам само една, докато тези, които ядат само месо, изключват 4. ;)


http://www.bbc.co.uk/northernireland/schools/4_11/uptoyou/images/flash_plate.jpg


За духовното - препоръчвам на автора на темата да пише тук:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=107264

Ае модернаторе, праим се на газарчета(чакам предложение за банна и да почна да ти ближа краката, че да не ме бан)

Я кай какъв ти е проблема...Аааа да не мога да видя по-далеч от носа си...Мога да видя краката си...А ти достигаш пъпа(май малко те изхвърлих)...И съм стигнал до заключениеточ че носа е едно от най-важните неща в човешкото тяло(всичко това е образно казано)...Или искаш да го обясня като на първокласник(да речем)...Може да не съм много голям(по ЕГН), ама акъла ми е на друго ниво...Та не ми се разправя да се защитавам и тн(макар точно тфа праих...) Но все там...
Хора живели от пелени до края на живота си без месо имат доста недостатъци(имунно,мускулн о,костно и тн)...Така, че...
Айде обясни за какво точно имаш в предвид.
Или нямаш време за такива долнопоставени орица...Много ти е пораснала работата откакто си модернатор...
Много се извинявам за грубия тон...Моля те прости ми...Не ме наказвай много строго...Не ме пращай в Ада...Плиииз...буааааа(демек рев)......буааааа....подсмрък... Ще ти се подчинявам...Само не ме...

gandalfepi4
12-27-2010, 18:52
http://funnyemotions.webs.com/photos/Horny/horrified9.jpg

dear god... he's gonna get banned...

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-27-2010, 20:03
http://funnyemotions.webs.com/photos/Horny/horrified9.jpg

dear god... he's gonna get banned...

Ияя, иф дъ модернатор ис ан идиът...

npp
12-27-2010, 20:53
За съжаление вегатарианството в религиозните среди се оказа една от най-големите злоупотреби и престъпления срещу човечеството, почти всеки религиозен вегетарианец е използвал това като оръжие за унищожение срещу всички месоядци.

ZipFail
12-27-2010, 21:03
За съжаление вегатарианството в религиозните среди се оказа една от най-големите злоупотреби и престъпления срещу човечеството, почти всеки религиозен вегетарианец е използвал това като оръжие за унищожение срещу всички месоядци.

Да се смееш ли, да плачеш ли... :-o

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-27-2010, 23:28
За съжаление вегатарианството в религиозните среди се оказа една от най-големите злоупотреби и престъпления срещу човечеството, почти всеки религиозен вегетарианец е използвал това като оръжие за унищожение срещу всички месоядци.

Разшири...

npp
12-28-2010, 11:17
Да, идеята за непричиняване зло на животните е съвсем Естествена, защото именно това е и в основата на Св. Писание т.е. непричиняването на зло на друг човек или друго одушевено, но за съжаление религиозното вегетарианство в над 90% се явява единствено оръжие за съдене и унищожение на месоядци - самият аз бях за достатъчно време гост в десетки световноизвестни индийски вероучения, и просто навсякъде там те са си измислили някакви заповеди за неядене на месо, яйца и риба, чрез които те винаги хулят/съдят месоядците, виждал съм го с очите си и съм го чувал с ушите си поне стотици пъти.
Защо си мислиш че ако оставиш скотовете да живеят "скотският" си живот до най-късна старост, ще е по-добре за тях, и че ще има по-голям кяр за тях ако умират единствено от естествена смърт? Лично аз не си падам по убийства(-та), и не бих убил, защото съм и жалостив, и обикновенно ми дожалява дори и за най-нищожни буболечки, и дори не съм месоядец, но все пак ако за скотовете е по-добре да бъдат използвани за храна на човека така че по-този начин да бъдат по-полезни на/за Св. Бог, тогава защо да бъдат лишавани от по-добрата възможност за реализация в Регистрите на Св. Бог?
И защо ако Св. Бог е дал на човеците да ядат месото на животни(-те), ние да съдиме тези хора като грешни(-ци), след като самият Св. Бог им е дал за безгрешна: консумацията на месо, яйца и риба? - ето какво пише в Св. Писание: "Всичко живо, що се движи ще ви бъде за храна; давам ви всичко също, както дадох зелената трева. Месо обаче с живота му, то ест, с кръвта му(т.е. преди животното да е умряло), да не ядете."(Битие 9: 3-4), "Всичко, що се продава на месарницата, яжте без да изпитвате за него заради съвестта си; защото "Господна е земята и всичко що има в нея". Ако някой от невярващите ви покани на угощение, и вие желаете да отидете, яжте каквото сложат пред вас, без да изпитвате за него заради съвестта си. Но, ако някой ви рече: Това е било принесено в жертва, не яжте, заради тогова, който ви е известил, и заради съвестта, - съвест, казвам, не твоята, но на другия; (понеже, защо да се съди моята свобода от друга съвест? Ако аз с благодарение Богу участвувам в яденето, защо да ме злословят за онова, за което благодаря?)"(1 Коринтяни 10: 25-30).
Не е ли по-важно да се работи за Спасението от истинският Господ Бог на всеки човек и останалите одушевени, още тук в този свят, отколкото доста несмисленият опит цялото човечество да бъде заставено да спре да яде месо, яйца и риба? Защото ако дойде Спасението върху всички човеци и останалите одушевени, тогава ще настъпи и съвършенният Божий Мир, и това ще стане абсолютно автоматично, както и Исус е казал: "Но първо търсете Неговото царство и Неговата правда; и всичко това ще ви се прибави."(Матей 6: 33), а също и както Пророк Исая е казал: "Вълкът ще живее с агнето, Рисът ще си почива с ярето, Телето, лъвчето и угоените ще бъдат заедно; И малко дете ще ги води. Кравата и мечката ще пасат заедно; Малките им ще си почиват задружно; И лъвът ще яде слама както вола. Сучещо дете ще играе над дупката на аспида; И отбито дете ще туря ръката си в гнездото на ехидна. Те не ще повреждат, нито погубват в цялата Ми света планина; Защото земята ще се изпълни със Правдата от Господа Както водите покриват дъното на морето."(Исая 11: 6-9), но много по-безсмислено е ако някакви религиозни духовници се опитват да заставят човечеството да стане вегетарианско, и то от отдавна се е видяло че когато духовниците действуват в посока от долу на горе, Нужните Резултати не могат да Дойдат, но единствено възникват някакви най-различни усложнения за цялото човечество.
Самият аз не препоръчвам на никой да яде месо, но и никога не съдя/осъждам/клеветя онези които го ядат, но по-скоро гледам да се осигури Св. Спасение за всички човеци и останалите одушевени.

npp
12-28-2010, 11:56
Пич, по-Добре гледай истинският Бог да осигури Истинското Спасение за всички още сега и тук, че в следващите Вечности отново ще сме тук само че под други самоличности, и ще има да се търкаляме в безкрайната поредица от Вечности и всеки път в всяка една следваща Вечност ще преминаваме в съвсем други самоличности...

"Каквото е станало, това е, което ще стане; И каквото е било извършено, това е, което ще се извърши; И няма нищо ново под слънцето. Има ли нещо, за което може да се каже: Виж! това е ново? То е вече станало във вековете(т.е. Вечностите), които са били преди нас. Не се помнят предишните поколения(т.е. предишните самоличности от предишните Вечности); Нито ще се помнят послешните, грядущите, поколения, Между ония, които ще идат подир(т.е. нито се знаят какви ще бъдат, нито ще се помнят, бъдещите самоличнсоти от следващите Вечности)."(Еклесиаст 1: 9-11).
Просто няма смисъл да сме лоши един към друг, защото и без друго ще трябва отново да понасяме злините в/от следващите Вечности, ето защо Исус казва: "Не съдете, за да не бъдете съдени. Защото с каквато съдба съдите(т.е. сега в тази Вечност), с такава ще ви съдят(т.е. в съответните следващи Вечности), и с каквато мярка мерите(т.е. сега в тази Вечност), с такава ще ви се мери(т.е. в съответните следващи Вечности)."(Матей 7: 1-2), "Затова, не се безпокойте за утре(т.е. не вършете зло против ближния в тази Вечност), защото утрешният ден ще се безпокои за себе си(т.е. защото в началото на всяка Вечност и без друго съществуват неизбежни страдания/злини). Доста е на деня злото, което му се намери(т.е. достатъчно е неизбежното зло в началото на всяка една следваща Вечност)."(Матей 6: 34).
А относно противоречието, относно което споменаваш, е писано: "Който яде, да не презира този, който не яде; и който не яде, да не осъжда този, който яде; защото Бог го е приел. Кой си ти, що съдиш чужд слуга? Пред своя си господар той стои или пада. Но ще стои, защото Господ е силен да го направи да стои."(Римляни 14: 3-4). Лично аз, не те съдя/осъждам, нито (те) презирам.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-28-2010, 12:34
Модернаторчо какво ще стане ако сложиш лъв/тигър/рис/вълк и тн на вегетарянска диета?
А да не говорим и за лишение от яйца,мляко и тн.

п.п. Какво отклоняваш темата за моите напатки към модернаторската ти личност...Май и на теб капацитета не е голям.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-28-2010, 12:59
Модернаторчо какво ще стане ако сложиш лъв/тигър/рис/вълк и тн на вегетарянска диета?
А да не говорим и за лишение от яйца,мляко и тн.

п.п. Какво отклоняваш темата за моите напатки към модернаторската ти личност...Май и на теб капацитета не е голям.

Сигурно ще израсне духовно, а?

Ама ти си бил много гениален...


Какъв аргумент извади, чак ми се дорева....


Ти за тигър/лъв/рис ли се имаш?
:lol:

Ае, стига си спамил и се направи, че някой те вика, защото ще стане точно това, което си просиш. ;)

Какво?Явно ти се згорещява и почваш ти да спамиш и заплашваш?
Типични признаци на слабост...
Еми за какво са ти кучешките зъби?
Човека е най-големия хищник на Земята.

gandalfepi4
12-28-2010, 13:15
^

http://www.ereleases.com/pr/Fundora-Before.jpg

http://www.nps.gov/hafo/naturescience/images/saber-h.jpg

your point exactly being?

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-28-2010, 16:28
гандалфе, ако почнем да даваме такива крайни примери, то доста неща ще се окажат банални...А и с течение на времето еволюцията си върши някаква работа?Преди ако хората са имали много косми, сега нямат...Защо???Мисля, че можеш да си отговориш...
А иначе модернаторе...Ти си бил някаФ за(бавен).
А иначе съм ял сурово месо...И не е да речем трудно, но може да се разболеем от болести, или да придобием един мазен синдром...
Но така е като сме се изнежили.

gandalfepi4
12-28-2010, 16:54
гандалфе, ако почнем да даваме такива крайни примери, то доста неща ще се окажат банални...

ми то ти каза че човекът е най-големия хищник на планетата нали? :D


А и с течение на времето еволюцията си върши някаква работа?Преди ако хората са имали много косми, сега нямат...Защо???Мисля, че можеш да си отговориш...


ъммм... да? но това какво общо има с каквоти и да било? да не искаш да кажеш че сме станали по-големи хищници защото са ни се смалили зъбите?

звучи странно, но дори да е така виж едни други животни които са главно вегетарианци:

http://www.exchange3d.com/images/uploads/aff70/gorilla_skull_1.jpg


горила

http://www.connecticutvalleybiological.com/images/sp2008.jpg


бабун

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20100811043811AAFAjAB

освен това прочети горното и ще ти се отворят очите за ужасно много неща, кълна ти се



ето ти и списък с едни от най-големите хищници на планетата (животни които ядът само и единствено месо). все някъде ще намериш поне един който да яде повече отколкото човек

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_apex_predators

ако и това не върши работа не забравяй за яутджите - те са бигър предатърс ден ъс

http://sentientonline.net/wp-content/uploads/Celtic-Yautja-by-Lance.jpg

WaterLilly
12-28-2010, 17:07
Човекът не е хищник и няма нужда от месо. Не го сравнявай с лъв/вълк/пантера и т.н. :) Но по този въпрос може да спорим в темата в Козметика и диети, защото тук се говори за духовно израстване.

Не знам коя ще съм по ред, която да го казва, но го пише просто и ясно в шестата Божия заповед:
"Не убивай"

Макар че съм атеист ми се струва малко лицемерно да я игнорирате така брутално, като повечето в темата сте християни.

gandalfepi4
12-28-2010, 17:31
първо - подписа ти ми изкара акъла

второ - грешиш супер яко (и атеист, и вегетарианец съм). шестата заповед се отнася само и единствено за човекоубийство

http://en.wikipedia.org/wiki/Do_not_murder

WaterLilly
12-28-2010, 17:39
Първо - радвам се :D

Второ - Всеки си я тълкува както си знае. Повтарям - гласи "Не убивай", не "Не убивай хора". Убиването християнски погледнато е унищожаване на сътвореното от Бог, аз гледам на него като на отнемане на живот, а и двете определения водят до извода, че да убиеш животно е нарушаване на шестата заповед.

npp
12-28-2010, 17:46
Радвайте се че сега не сте горски жители и че сега тази планета не е само джунгла, иначе над 90% от хората можеше да се окажат тотални месоядци - какво да кажат древните ескимоси, след като са имали само риба и тюлени за храна.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-28-2010, 18:59
гандалф това за космите не си разбрал(отново).Те са се махнали защото вече не са нужни...
Ни нямаме свирепи зъби защото сме се изнежили, демек за закърнели(дано да можеш да си обясниш).
И какво ми посовжаш горила...Те също ядът месо( е не всички).
А и то същото се отнася и за слона например...С тея бивни разкъсва месо...(по твоета логика), някои приспособления са за съревнование за избиране на девойка.
А хората в праисторията какво са яли?Мммм да - месо...А тогава всичко е било най-правилно.Не са убивали защото за разнообразие днес да похапнат месо с риган...А от нужда.Защо не са се налапвали с бурени?

п.п. Не казвам, че яденето( демек убиването) на животното е хубаво, просто казвам, че месото е необходимост на организма и не можем да бягаме от това.Иначе аз съм човекомразец точно заради това, но не мога да се спрявя с това.

WaterLilly
12-28-2010, 19:19
Глупости. Месото не е нито нужно, нито незаменимо.

В миналото, още преди ледената епоха, хората са били вегетарианци. Така че да, в праисторията всичко е било най-правилно. :)

И кога въобще хомосапиенс е имал дълги (хищнически) зъби, че да закърнеят с времето?

gandalfepi4
12-28-2010, 19:53
Глупости. Месото не е нито нужно, нито незаменимо.

http://www.thefreelibrary.com/Meat+in+the+human+diet%3A+an+anthropological+persp ective.-a0169311689



В миналото, още преди ледената епоха, хората са били вегетарианци. Така че да, в праисторията всичко е било най-правилно. :)

http://donmatesz.blogspot.com/2010/08/new-data-human-ancestors-eating-meat-34.html

http://www.gwu.edu/explore/mediaroom/stayconnected/byrss/rssmain/rssnewsreleases/archeologistsdiscoverbrainfoodinearlyhumanancestor sdiet


И кога въобще хомосапиенс е имал дълги (хищнически) зъби, че да закърнеят с времето?

http://toumai.voila.net/illustrations/angle.FM.OP.2008.jpg

(Sahelanthropus tchadensis)

WaterLilly
12-28-2010, 20:14
1. Нямам намерение да чета целия роман (може би утре, всъщност).
Но на ниво на биология за 9 клас, ето как виждам нещата: месото твърдят, че ни е нужно, защото съдържа мазнини, които няма да коментирам, защото могат да се набавят отвсякъде, и белтъци (съставени от аминокиселини), и съдържа такива белтъци, които имат всички 21 аминокиселини
много от тях се губят при обработването на храната (пържене, варене, печене, т.н.)
всички аминокиселини могат да бъдат набавени от бобови култури (макар че не само от едно място, като при месото)
=> при правилно балансирана диета, можеш да замениш месото напълно

Най-просто казано, нали, с моите бедни знания. :)

2. Първата статия не я четох, във втората преобладават прекалено много "may" и "might", за да е сигурна. Освен това не виждам защо другите хищници не са еволюирали при такава диета, а ние сме, за да е това точната причина. Досега щеше да има еволюирали тигри, които да са по-умни от нас.

3. Хомосапиенс казах, не някакъв си африканус и каквито са тия, който е бил по-близо до животно, отколкото до сегашния човек.

ZipFail
12-28-2010, 21:12
И аз мисля че при правилна диета месото е напълно заменимо.

Едни от най-коравите хора които познавам са вегетарианци, а мога само да мечтая за спортните им успехи...

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-28-2010, 22:21
Тигрите щяха да са по-умни?А откаде знаеш, че не са ?

А инак може да се заменят с растителни - да, но само частично.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-29-2010, 11:03
А може би трябва да се започне от физичния.