PDA

View Full Version : Проблем със съвместимостта на дисковете



beautifullslayer
12-24-2010, 15:24
Когато сложа някой диск на компютъра ( с windows xp съм ) и се опитвам да го отворя винаги ми изписва грешката " Windows не може да чете този диск. Дискът може да е повреден или да подържа формат ,който не е съвместим с Windows.
Kак да остраня проблема ? :?
Благодаря предварително !

doomkillerr
12-25-2010, 00:13
Когато сложа някой диск на компютъра ( с windows xp съм ) и се опитвам да го отворя винаги ми изписва грешката " Windows не може да чете този диск. Дискът може да е повреден или да подържа формат ,който не е съвместим с Windows.
Kак да остраня проблема ? :?
Благодаря предварително !

1. Влез през "Save Mode", чрез бутона F8 преди започване на зареждането на операционната система. Ако там работи CD/DVD-то може проблема да е от самия Window! Пробвай с чиста преинсталация, ако ти се занимава!

2. Виж модела и марката на CD/DVD устройството и в интернет провери дали ще намериш по нов "Firmware" за него! Ако намериш го обнови! :)

За момента това се сещам! А и можеш да спреш AutoPlay функцията на Windows, защото и от нея нещо може да е!

beautifullslayer
12-25-2010, 06:52
Благодаря , но може ли да ми разясниш малко, защото аз много не ги разбирам тези save mod-ove и такива :)