PDA

View Full Version : обезкосмяване - интимни части



bitchbybirth
12-25-2010, 10:46
Здравейте! :-$ Сигурна съм че има такава тема, но не можах да я намеря .. както и да е .. предполагам че всички се досещате за какво иде реч от заглавието - обезкосмяване на интимните части .. досега използвах самобръсначка, но абсолютно винаги ми се появяват червени точици, а понякога дори и ситни пъпчици :x ужасно е .. та се чудех дали мога да използвам депилиращ крем .. смисъл няма ли някаква опасност .. все пак там кожата е по нежна .. ефектът е същия, но кожата става по гладка отколкото със самобръсначка.

Благодаря предварително !! :)


Весели празници на всички!!! :smt114 :smt114 :) :)

Serendipitys
12-25-2010, 10:55
Най-добре е да не се занимаваш с бръснене, кремове и т.н. Голяма мъка и досада е, а и ефекта не е добър. Използвай кола маска - ако не можеш сама, то ходи на козметик. Боли, но се свиква, а и за 10 минути ще бъдеш перфектно гладка без да се занимаваш с излишни глупости. Да не говорим, че ще се налага много по-рядко да се обезкосмяваш.

пп: Просто не си потърсила, защото е пълно с подобни теми.
Поздрави.

kiki1991
12-25-2010, 10:57
И аз бях тъка около 7-8 месеца откакто почнах да се бръсна..всеки ден се бръснех и ми излизаха,но със времето изчезват.Просто почни да се бръснеш всеки ден или през ден и то със хубава самобръсначка и след няколко месеца кожата ще свикне и няма да ти излиза нищо.

spopi
12-25-2010, 10:58
Използвала съм дефилиращ крем и на мен не ми хареса а да не говора как мирише вземи си за 2 лева кола маска и поне 1-2 седмица ще си е ок да боли в началото но се свиква. :)
Мерси и на теб :smt114

Vikito0o
12-25-2010, 11:14
Кола маска

Stela94
12-25-2010, 11:44
Кола маска

И аз ти препоръчвам кола маска!

slynchoo
12-25-2010, 12:36
Кола маската е най-доброто решение.Най-добре е да отидеш на козметик за това,защото например на мен въобще не ми се занимава.

SladkaZagadka
12-25-2010, 12:42
Кола маска .

А на мен ми е любопитно .. на каква възраст отидохте за първи път на козметик за тази работа ?

slynchoo
12-25-2010, 12:45
Кола маска .

А на мен ми е любопитно .. на каква възраст отидохте за първи път на козметик за тази работа ?

16

Moderatorius
12-25-2010, 15:53
Ами предполагам те е срам да ходиш на кола маска, а относно депилиращия крем - има си специално предназначени за тази област, така че не би трябвало да има опасност. Иначе има доста да се занимаваш, не очаквай напълно гладка кожа после, все ще остане нещо.

herassmant
12-25-2010, 16:01
Ами кажете тогава някоя хубава кола маска? :)

Vikito0o
12-25-2010, 16:12
Ами кажете тогава някоя хубава кола маска? :)
Ами отиди на козметик или ако искаш сама във вас може да си вземеш течната кола маска САРА на ДЖАНКАР.

francyzoi4ety
12-25-2010, 17:53
и аз също искам да отида на козметик за интимните части,заюото от 6 месеца използвам самобръсначка,но все не мога да се реша много ме е срам..как ще легна и ... не мога така,а който е ходил да сподели как става процедурата :shock:

PredrusalotoZaiche
12-25-2010, 19:01
и аз също искам да отида на козметик за интимните части,заюото от 6 месеца използвам самобръсначка,но все не мога да се реша много ме е срам..как ще легна и ... не мога така,а който е ходил да сподели как става процедурата :shock:
Няма нищо срамно,на козметичката това и е работата :wink: Обуваш едни хартиени гащички ;д ,лягаш и тя ти ги отмества малко,дърпа и така :D Не го обесних много хубаво ама ме разбра надявам се :Д
А за авторката - нищо няма да ти стане от кремовете,но най-добре отиди на кола маска става бързо и няма да се занимаваш поне месец.

anonymous708973
12-25-2010, 19:11
Абе, само аз ли с кола маска съм супер гладичка точно седмица и половина?! После се появяват черните точки (от косъмчетата)? Трябва да ходя през 2 седмици и половина някъде. Явно нещо не е наред.
Процедурата при моята козметичка е следната - свалям всичко от кръста надолу, лягам на едно легло (като при личната лекарка е), тя дърпа, дърпа, дърпа, минава и дупето и готово. Цялата работа за 20 мин най-много. Първият път само беше 40, че не искаше да ме стресира много. Взима ми 7 лв.

Иначе... депилаторите - 2 дена си стоя гладичка. Вземи си за деликатни зони :)

PredrusalotoZaiche
12-25-2010, 20:23
20 мин :shock: НА мен ми ги махат за 5 мин макс .. На теб явно бързо ти растът,защото аз съм гладка отдолу около 3 седмици след тва ми се появяват черните точици ...

ledenakrasota
12-26-2010, 20:35
Какви са тези хартиени гащи?!? Аз съм дибидюс гола и е дори по-удобно и по-бързо :-) И ми взимат 15лв,но защото може би съм от София :-o


Имай в предвид,че в началото,ако преди това си ги бръснала и са ти станали по-дебели,след първата кола маска може да ти подкарат на 2-та седмица,но след време все по-рядко ще ходиш и ще ти оредеят. :)

PredrusalotoZaiche
12-26-2010, 21:05
Какви са тези хартиени гащи?!? Аз съм дибидюс гола и е дори по-удобно и по-бързо :-) И ми взимат 15лв,но защото може би съм от София :-o
Ами гащи,само че хартиени :Д не знам и аз за какво ги дават,ама .. :D Явно на някои места ти дават,на други не.

anonymous708973
12-27-2010, 06:39
20 мин :shock: НА мен ми ги махат за 5 мин макс .. На теб явно бързо ти растът,защото аз съм гладка отдолу около 3 седмици след тва ми се появяват черните точици ...

Стига бе, аз ще умра за 5 минути 8-) А ти бръснеш ли ги помеждувременно (баси думата)? Щото аз ходя горе долу през 3 седмици да ми ги маха, но междувременно ги обръсвам поне веднъж. От Пловдив ли си иначе?

titinkaa
12-27-2010, 07:02
Аз се каня от 1г. да ида на козметик за интимните части ама ме е срам,и само заради тва не ходя.Ако някоя от вас ме навие може и да се престраша и да ида. :D Иначе един път пробвах в нас с кола маска сама и махнах само 1 кръгче,и забелязах че там космите ми пораснаха чак след 3-4 седмици,а през това време със самобръсначката ги махах 4-5 пъти. :shock: :booooomb:
А депелиращия крем колко струва и какъв трябва да си взема?!

addic7edd
12-27-2010, 08:21
А как се обезкосмявате? Имам предвид изцяло ли махате косъмчетата или оставяте малко или само отстрани?

anonymous708973
12-27-2010, 10:26
Махам всяко едно косъмче, не оставям абсолютно нищо.

titinkaa, бръснеш ли се? Моят крем е ELEA - добър е, вземи си за деликатни зони. Струва 2-3 лв. Мажеш обилно, оставяш 15 минути и отстраняваш с гъбичка :)

titinkaa
12-27-2010, 10:54
Махам всяко едно косъмче, не оставям абсолютно нищо.

titinkaa, бръснеш ли се? Моят крем е ELEA - добър е, вземи си за деликатни зони. Струва 2-3 лв. Мажеш обилно, оставяш 15 минути и отстраняваш с гъбичка :)

Ем да бръсна се,вече обясних защо.А каква да е гъбичката,че не разбрах?

PredrusalotoZaiche
12-27-2010, 13:05
20 мин :shock: НА мен ми ги махат за 5 мин макс .. На теб явно бързо ти растът,защото аз съм гладка отдолу около 3 седмици след тва ми се появяват черните точици ...

Стига бе, аз ще умра за 5 минути 8-) А ти бръснеш ли ги помеждувременно (баси думата)? Щото аз ходя горе долу през 3 седмици да ми ги маха, но междувременно ги обръсвам поне веднъж. От Пловдив ли си иначе?
Аз предпочитам по-бързо да ми ги махат и да се свършва,иначе ми е голямо мъчение :D Мне,не ги пипам с нищо те след 3тата седмица започват да си растът и за няколко дена си порастват и пак съм за козметик :Д От София съм.

HoneyxGirl
12-27-2010, 17:12
Офф и аз имам проблем с това обезкосмяване.
Правя го със самобръсначка и растат още на другия ден,ужасно е.Другият проблем е,че като ги махам абсолютно винаги се порязвам и тече доста кръв,няма начин дори да не се порязвам внимавам,но то пак :x Ужасно е,не знам какво да правя,а не искам да ходя на козметик.
Знаете ли някакъв крем ли де да знам + самобръсначка.

slynchicety98
12-27-2010, 17:19
Относко обезкосмяванетоо .... ме е срам за козметик, бях чела в един сайт за някакви ленти за деликатни зони ,там с форми всичко , но едва ли ще ги има по магазините (на Veet май бяха) 8-)

slynchicety98
12-27-2010, 17:31
П.П http://apteka.framar.bg/30008429/%D0%B2%D0%B8%D0%B9%D1%82-%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D 1%8F-%D0%B1%D0%B8%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B8-16
:)

bebzgirl
12-27-2010, 18:05
Аз лично само един път съм опитвала с тези ленти на вийт за триъгълника и от тогава ме е страх от кола маска :Д
Бяха ужасни ... може би съм попаднала на дефектни но лепя дърпам ии сичката лепкава там течност остава по тръгалника ...
Ужасна работа ...

anonymous708973
12-27-2010, 18:59
На Veet нещата не са добри. Не говоря от личен опит, но много хора са ми казвали.

titinka, най-обикновена гъба за душ. Търкаш яко и миеш с вода. После накисни гъбата за едно денонощие вода, че да изпадат всички косъмчета от нея и можеш да си я ползваш пак. Или си купи друга гъба. :)

sweety7
12-27-2010, 19:18
Аз до преди месец ползвах лентички на Veet, но за лице и наистина не съм много доволна. Крема си оставаше по лицето ми и после с 300 зора се маха. Иначе на ELEA радват. :grin:
Въпроса ми е с депилиращия крем боли ли толкова, колкото с кола маска или .. ? :shock:

addic7edd
12-27-2010, 20:06
Крема да боли?! Неее, то е сякаш самобръсначка :)

slynchicety98
12-27-2010, 20:10
А ELEA имат ли такива лентички :-o

PredrusalotoZaiche
12-28-2010, 21:39
А ELEA имат ли такива лентички :-o
Да

12-28-2010, 21:54
:oops:

tenismaster
12-31-2010, 05:34
За колата маска трябва много добре да се подбере козметик, защото някои козметички използват една и съща кола маска на няколко човека. Самоо я потапят във вода , за да се махнат космите.

excuseme
12-31-2010, 06:44
Според мен също кола маската е най-доброто решение . Ще бъдеш много доволна от резултата .Не се хаби с тези самобръсначки и депилиращи кремове .Ако искаш добър резултат - вече казах използвай кола маска .

whitebunny
01-02-2011, 20:52
Махам всяко едно косъмче, не оставям абсолютно нищо.

titinkaa, бръснеш ли се? Моят крем е ELEA - добър е, вземи си за деликатни зони. Струва 2-3 лв. Мажеш обилно, оставяш 15 минути и отстраняваш с гъбичка :)
от Пловдив ли си. И ако да къде ходиш на козметик. Аз се каня повече от година да отида на козметик да ме обезкосми но ме е страх от болката защото ги бръсна вече сиг 5 години и са станали ужасно дебели и излизат по 2-3 от едно място иначе не ме е срам :-x

sexa_na_kompleksa
01-03-2011, 12:52
Погледни тази статия:

http://www.neznam.bg/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/31-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D 0%B0-%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D0%BD%D1%88%D0%B5%D0%BD-%D0%B2%D0%B8%D0%B4/830-%D0%9C%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B4%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BC%D 1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5

Това са 8 от най-разпространените методи за обезкосмяване, може да избереш най-добрия за теб. Аз лично съм се спряла на колата маска за интимните части, но ходя при козметик - не се цапам, не се наранявам (веднъж ми излезна синина о.0) и не се притеснявам, защото козметичката си знае работата. ; )

AniBG
01-03-2011, 14:59
Да до-уточня за депилиращия крем - той е равен на самобръсначката, но има по-дълготраен ефект, червените пъпчици са много по-малко и то, ако имате много лесно раздразнителна кожа! Относно мен и ходенето на козметик - не съм ходила досега за обезкосмяване и не мисля, че това е причина! Мога да използвам кола маска вкъщи, но си направих на краката и там умрях от болка (не че съм лигла, просто имам чувствителна кожа на краката, особено в интимните части), така че както се сещате - за нищо на света няма да използвам кола маска за интимните части... Зависи от чувствителността на кожата, но ако авторката иска да се отърве от пъпчиците след бръснене със самобръсначка може да ползва депилиращ крем! Както казах и в началото - ефектът е по-дълготраен от самобръсначка и петънцата са почти незабележими, освен това отминават, щом се намажеш с подхранващ крем! :)

darkness848
01-05-2011, 15:47
Ммм искам да попитам с кола маската няма ли вероятност косъмчетата даа не ти избият.. В смисъл да станат подкожни... Накои от тях.. Ииии тогава се овапсва положението :D
Пък и аз един път пробвах с кола маска след като се изкъпах ии още отстрани като почнах и така ме заболя... :D От тогава ме е страх да я пипна.. Ама щом казвате че се свиква... Ще се престраша толкова :D

sexa_na_kompleksa
01-05-2011, 15:57
Ммм искам да попитам с кола маската няма ли вероятност косъмчетата даа не ти избият.. В смисъл да станат подкожни... Накои от тях.. Ииии тогава се овапсва положението :D
Пък и аз един път пробвах с кола маска след като се изкъпах ии още отстрани като почнах и така ме заболя... :D От тогава ме е страх да я пипна.. Ама щом казвате че се свиква... Ще се престраша толкова :D

По принцип е възможно да не ти избият косъмчетата, но мисля, че този момент го има и при другите методи за обезкосмяване - поне на мен ми излизат навсякъде, където се обезкосмявам, с каквото и да се обезкосмявам... Но то си зависи и от кожата ти.
А относно болката - ако си го правиш сама, ще те боли повече, особено в началото. Може да идеш първите 1-2 пъти на козметик да видиш как става, а и кожата ти да свикне, и после да си я правиш сама. Макар че аз ходя от повече от година на козметик за кола маска и нямам намерение да спирам - предпочитам козметичката да се занимава с това.

Dannue
03-11-2011, 10:46
На Veet нещата не са добри. Не говоря от личен опит, но много хора са ми казвали.
:)

+

На Veet нещата са отвратителни ! От личен опит го казвам. Пробвала съм и за крака и за ръце и за над устната .. Половината косъмчета остават и някакво много тъпо се получава. Нищо не маха! :-x

GrippingBosh
03-11-2011, 11:37
Кола маска ! Боли ,но си струва.Трай булка за хубост :D Хем козметичката ще го направи както трябва,секундна е болката и изчезва и 1 месец кеф после

SexyBitch
03-11-2011, 12:07
Кола маската е най-доброто решение.Най-добре е да отидеш на козметик за това,защото например на мен въобще не ми се занимава.

Абе че е най-доброто решение, най-доброто е. Ама как боли :shock: ужас. Веднъж отидох на кола маска за триъгълника и като излезнах от салона вървях като мечка :shock: Оттогава минах на самобръсначки-по-досадно е, ама поне не огласяваш махалата 8-)

shugababe112
03-11-2011, 12:17
Аз от 14 годишна ходя на козметик за целия триъгълник,лятото на плажа не е много приятно с косми.Иначе от тази година си ходя всеки месец,прави ме за 15 мин. най-много,но ми взима 16лв...Давам ги,защото съм много доволна от козметичката,пък и за такива процедури не е хубаво да се ходи на случайни места,защото всякакви инфекции се хващат ако не е сменена кола маската.Иначе съм ползвала и кремче на Veet,но на срамните устни не могат да се махнат космите.С кола маска е най-добре,а няма от какво да се срамувате.Жената си върши работа,аз с моята много добре се разбирам винаги и разказвам личните си драми докато ме оправя :D

nymphadora
03-11-2011, 15:09
Значи цената варира от 7 до 15 лв,така ли?

Kalliaa
03-11-2011, 19:40
Ами кажете тогава някоя хубава кола маска? :)
Ами отиди на козметик или ако искаш сама във вас може да си вземеш течната кола маска САРА на ДЖАНКАР.

+++++ същата използвам.. от майка ми. тя с нея се прероди женицата 8-)

Purritania
03-11-2011, 20:19
А има ли някой с епилатор? Голям ли е рискът от подкожни косъмчета? :?

tanchu
06-14-2011, 08:33
Кажете добра козметичка в Пловдив .. аз от мнооого време се каня да ида и все си викам,че ме е срам..ама срам не срам ще ида :-D пък и няма да съм първия й такъв случай :D

Bonbonenata
06-14-2011, 10:04
По принцип ползвам навсякъде кола-маска, НО само на триъгълника не. Изобщо не ме урежда да имам чакане за там. Не стига, че вечно чакам тези на краката, ако трябва и за там да чакам по 2 седмици, все на сухо ще си седя.. колкото и нелепо да звучи.

dream1707
06-14-2011, 13:10
Кола маската му е майката ;) .. Първия път, когато ги махнах така си бях направила домашна.. и въпреки че дълго време преди това ги бях бръснала, почти не ме боля О.о .. Иначе и при козметичката не е толкова страшно.. колко по-"тежки" случаи от тебе сигурно е видяла :D

MegiBoOm
06-14-2011, 13:13
аз ходих за първи път вчера и честно казано очаквах нещо зверско, а то едвам едвам усетих болка :)

Беше ме срам да се съблека, ама кво пък викам си: Божееее тая жена колко хора е виждала, дреме й за мен, и така. Там лягаш на едно легло и те почва... 8-)
НО си струва целия този срам, защото получаваш невероятно гладка кожа! ;)

ПС. Сега забелязах,че имам много малки червени пъпчици, от който малко са с бяло връхчее? Какво да правя? :shock:

dolly
06-14-2011, 14:51
Tъй като казвате,че продуктите на Veet не са хубави да ви попитам какви ленти за обезкосмяване на бикини линията ще ми препоръчате.Срам ме е да отида на кола,а и в нашия град няма козметик :? Спрях се на лентите,защото незнам дали ще се справя с кола маската (домашната),но незнам какви да си взема.Вие какви бихте ми препоръчали ?

Ivencetoo
06-14-2011, 15:55
Аз използва домашна кола-маска и съм доволна ето рецептата- 2 чаши захар,

Minerva
06-14-2011, 17:22
Аз ходя на кола маска, ако няма време действам с епилатора. Кола-маската боли по-малко и лично на мен ми е по-удобно така, понеже мързелувам, а козметичката прави всичко. Подкожни са ми ставали доста и от двете - то си е все изскубване, като започнат да никнат по-тънки косъмчета и не могат да избият се получава. Е тогава действам с иглата и така.

mim4encetyyyy
06-14-2011, 18:02
Само аз ли използвам епилатор :D :D първият път като се направих щях да умра от болка,но вече даже не ми прави впечатление. А преди се правех само със самобръсначката и където са ми излизали подкожни косъмчета имам белези и е ужасно :? :? За да не правя нова тема исках да попитам знаете ли за някакъв избелващ крем или нещо от сорта защото искам да ми се оправи кожата.

blondeVIP
06-14-2011, 18:46
Ухх много искам да отида на козметик, но ме е страх от болката... По принцип мнооого ме е страх от болка, а пък много търпя ;д И до някаква степен може би ме е срам. Пробвала съм и с кола маска вкъщи и с епилатор, но само триъгълника защото нещо не успях... Иначе си действам със самобръсначката, но да ви попитам. Тези от вас, които сами си правят кола маска.. всичко ли махате ?!!?

lqlq89
06-16-2011, 12:17
А колко дълги трябва да са космите? На ръцете и мишниците ми са по 2-3 мм, дали ще стане пак с кола маска?

mrazqkindergarten
06-16-2011, 15:24
А ELEA имат ли такива лентички :-o

Значи те имат, но не знам какво всички ми хвалят продуктите на ELEA.. Пробвала съм депилатоара само, но независимо от мястото, върху което съм го третирала,съм адски недоволна. :?

mimsSss96
06-18-2011, 17:51
За да не правя нова тема ще попитам тук - мога ли да нанеса депилиращ крем на срамните устни?

Взела съм си ето такъв
http://www.bgdrogeria.com/index.php?main_page=product_info&cPath=95_96&products_id=3074

babity
06-18-2011, 18:05
аз ходих за първи път вчера и честно казано очаквах нещо зверско, а то едвам едвам усетих болка :)

Беше ме срам да се съблека, ама кво пък викам си: Божееее тая жена колко хора е виждала, дреме й за мен, и така. Там лягаш на едно легло и те почва... 8-)
НО си струва целия този срам, защото получаваш невероятно гладка кожа! ;)

ПС. Сега забелязах,че имам много малки червени пъпчици, от който малко са с бяло връхчее? Какво да правя? :shock:

Спирт. Или ти се бели кожата, или трябва да си смениш козметичката.

mimsSss96, ако някъде на него пише, че е за интимни части може, в противен случай - не. А ако толкова не ти се дават нови 3лв за друг, поне си направи тест за чувствителност.