PDA

View Full Version : Нека измислим 365 послания за всеки ден до НОВА ГОДИНА :)



Dizziness
12-25-2010, 14:42
Идеята ми е да съставим 365 послания за всеки ден, след което да ги подаря в дома за деца, град Бургас. Често минавам оттам и често виждам тъгата в очите на децата, много пъти съм носила дрехи, обувки и играчки... но Коледа мина, аз нямах възможност да бъда в Бургас и остана единствено Нова Година... ще им подаря тези послания, събрани от цялата страна.

П.С.
Нека бъде нещо позитивно, без да се напомня, че децата са тъжни, че са сираци... Пишете в единствено число, защото ще има послание за всяко дете. Вие сте.

Благодаря Ви, че се отзовахте! :) :) :)

Като автор на темата ще напиша първото послание:
1. Мисля, че денят ти ще стане по-красив, само трябва да се усмихнеш!

akinom
12-25-2010, 14:54
2. Бъди верен на себе си до край!

0y7ofCon7roL
12-25-2010, 14:57
Заради един живот си струва да живееш без да си помисляш, че не си сгрешил и това е твоя живот. Обичай се сам такъв какъвто си и ще видиш, че и другите ще те заобичат. :)

britzy
12-25-2010, 15:03
Koгато обичаш и другите ще те обичат

Sisito941
12-25-2010, 15:08
5.Усмихвай се,дори когато не ти се иска..

ПС:А по няколко пъти можем ли да се включваме?

Dizziness
12-25-2010, 15:11
Да, разбира се, само ще Ви помоля... слагайте номерче пред посланията си, нека следващия преброи кое под ред послание следва и да номерира своето послание. :)

Sisito941
12-25-2010, 15:17
6.Дори и хората около теб са едно голямо богатство-те ще те подкрепят,те ще ти помагат да се усъвършенстваш,те ще те пазят от неволи,ще ти дават съветите,от които имаш нужда. :)

Pa3yMeH
12-25-2010, 16:00
7. Ти си единствения човек, който може да реши дали си щастлив. :)
Не съм сигурен дали това е добро за сирачета, но ще го напиша :)
8. Живота не е честен, но пак е добър.
9. Независимо каква е ситуацията, добра или лоша, тя ще се промени.
10. Най-доброто тепърва предстои :)

britzy
12-25-2010, 16:03
11-Една усмивка може да спаси живот

zvezdichkaaa
12-25-2010, 16:06
12.Ако искаш дъга, трябва да се примириш с дъжда.
13.Хората не са толкова лоши или зли, колкото нещастни. Затова нека си подаряваме по мъничко щастие.
14. Другите могат да решат само, че нямаш основания да си нещастен. Дали ще си щастлив решаваш ти.
15.Който не вярва в чудеса, не е реалист.

nefchi_bs
12-25-2010, 18:18
16.Няма нищо което да е напълно грешно,дори и спрелият часовник е верен по два пъти на ден.

CR0W
12-25-2010, 18:36
17.Живей за себе си,а не за другите.
18.Никога не казвай никога.
19.На пук ще направя всичко.

anonimen213
12-25-2010, 18:47
И....

Dizziness
12-25-2010, 19:19
Защото всяко дете иска да получи подкрепа, иска да получи любов и сигурност, иска да има семейство, иска да има приятели. Този малък жест от наша страна ще накара децата да се усмихнат! :)

Ти си имаш семейство, нали? Имаш топла вечеря на Коледа, имаш приятели, с които да прекараш Нова Година, имаш лукса да притежаваш личен компютър... а сега си представи да нямаш нито едно от изброените, неприятно, нали?

Сега... дръпни си някой филм от "Замунда", защото виждаш, че пилееш времето си в задаване на глупави въпроси. Лека вечер и приятно изкарване на празниците.

anonimen213
12-25-2010, 19:26
Защото всяко дете иска да получи подкрепа, иска да получи любов и сигурност, иска да има семейство, иска да има приятели. Този малък жест от наша страна ще накара децата да се усмихнат! :)

Ти си имаш семейство, нали? Имаш топла вечеря на Коледа, имаш приятели, с които да прекараш Нова Година, имаш лукса да притежаваш личен компютър... а сега си представи да нямаш нито едно от изброените, неприятно, нали?

Сега... дръпни си някой филм от "Замунда", защото виждаш, че пилееш времето си в задаване на глупави въпроси. Лека вечер и приятно изкарване на празниците.Офф написах това щото от такива работи рева ии се опитвам да ... незнам и аз кфо се опивам,знам тъпо е ама написах коментара щото и аз съм от Бургас ии почти всеки ден минавам от там ии все като мина ми става гадно...

iiordanova
12-25-2010, 20:25
20. Мечтай , защото мечтите се сбъдват!

Dizziness
12-25-2010, 20:27
Извинявам се, че бях толкова остра... :( просто не разбирам как един родител може да изостави детето си. (hug) Не исках да рефлектира върху теб...

Scouser
12-26-2010, 07:50
21: Каквото си пожелаеш да става!
22: Дори да е труден, дори да е тежък твоя живот - бори се, радвай се, живей, лудей (колкото можеш) и ще видиш, че накрая и ти ще получиш щастието, което търсиш!

sladur4etyYy
12-26-2010, 13:01
намерете си работа 8-)

laila_94
12-27-2010, 11:33
23: Има
хора,които винаги ще бъдат до нас,без значение колко са далеч,без
значение колко често ги виждаме,защото ги носим в сърцата
си

lolyyy
12-27-2010, 12:57
Е аз само се надявам, че тези стават за сирачетата

24.Позволи на светлината вътре в теб да озари целия свят25.Вярвай в себе си,дори когато нuкой не го прави
26.Добротата е най-красивата музика за душата и би било прекрасно да свири във всеки от нас!!!
27.Никога не преставай да се усмихваш, дори когато ти е тъжно, някой може да се влюби в усмивката ти
28.Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени.
29.Ключът към щастието е да разберем, че важно е не какво ни се случва, а как реагираме на онова, което ни се случва.
30.Помнете хубавото, което ви се е случило31.Благодарното сърце привлича повече радост, любов и успехи от неблагодарното
32.Късметът идва, когато му се предостави възможност. Посрещнете подготвени тази възможност
33.Или ще намеря път, или сам ще прокарам път34.ГЛЕДАЙ В БЪДЕЩЕТО, ЗАЩОТО ТАМ ЩЕ ПРЕКАРАШ ОСТАНАЛАТА ЧАСТ ОТ ЖИВОТА СИ!
35.САМО СЪЗДАДЕНОТО ОТ МЕЧТАТЕЛИ Е ВЕЧНО.36.Да се порадваме на живота днес и сега с любов към природата, животните и хората, които обичаме!!!

Ох, аз май се улях :oops: :-D

AraBella
12-27-2010, 17:11
36. Цели се в луната, дори и да не улучиш, ще попаднеш сред звездите!
37.Откажеш ли се от мечтите си... загиваш.
38.В края на живота си, човек съжалява не за нещата, които е направил, а за нещата, които не е направил.
39.Ако в края на деня се чувстваш като пребито куче, вероятно цял ден си ръмжал.
40.Храброст е, когато знаеш, че си победен още преди да започнеш, но въпреки това започваш и се държиш докрай.

TheTeen
12-27-2010, 17:29
41.Хората са упорити , алогични и егоцентрични.
обичай ги ВЪПРЕКИ ТОВА !

Правиш ли добро , ще те обвинят
в егоизъм и задни мисли .
Прави добро ВЪПРЕКИ ТОВА !

Успееш ли , ще се сдобиеш с фалшиви приятели
и истински врагове .
Стреми се към успеха ВЪПРЕКИ ТОВА !

Доброто , което правиш ще бъде забравено утре.
Прави добро ВЪПРЕКИ ТОВА !

Най-големите хора с най-велики идеи
могат да бъдат
убити от най-дребните хора
с най-дребните съзнания.
Не ограничавайте мислите си ВЪПРЕКИ ТОВА !

Хората са благосклонни към губещите ,
но следват само победителите .
Борете се за победените ВЪПРЕКИ ТОВА !

Каквото си градил с години , може да се срине
само за една нощ .
Не спирай да градиш ВЪПРЕКИ ТОВА !

Дай на света най-доброто от себе си
и той ще те отритне .
Дай му го , ВЪПРЕКИ ТОВА !

Това е едно от посланията,кяото най-много ме трогва ии .. дано да е подходящо :-)

Ssummerjam
12-27-2010, 18:05
42. Всеки път, когато някое дете каже: "Аз не вярвам във феи", някъде умира една фея.
43. Правим себе си или нещастни, или силни. И в двата случая влагаме еднакво усилие.
44. Вчера е история. Утре - мистерия. А днес? Днес е подарък. Затова на английски за "настояще" и "подарък" имат една и съща дума.
:)