PDA

View Full Version : Проблем с приятелка



MegiBoOm
12-25-2010, 15:39
Здравейте отново!

Искам да споделя нещо и се надявам да ме разберете, а не да започнете да ме упреквате....

Пред 2-3 дена една приятелка пуши трева ( една наистина много добра и близка приятелка), която всъщност е само на 13! Тяяя лично ми беше обещала, че няма да го прави, защото и казах, че ако го стори прекратявам всякакви взаимоотношения с нея!
И кво на връх 23 се беше яко напушила...Постоянно се хилеше, въобще не й пукаше каква глупост беше сторила и на мен естествено ми кипна! Та за бога толкова близки бяхме, а тя ми даде и обещание , което сметнах, че ще спази! Явно е , че е нямала волята да се спре! Ужасно се разтроих като ми го съобщиха и започнах да й викам и да й обяснявам за вредата от това...
Направих всичко възможно да и отмина по-бързо ( последствията от тревата ), като с др френдове и взехме мляко и дрън дрън....

Та се тая....като се свести ми каза, че нямала повече никога да направи подобно нещо, но някакси вече не можех да й вярвам!
И днес знаете ли какво ми казаха....Била разправяла за мен, че съм я дразнела ( като аз просто се опитах да я и помогна)! Също така пушела цигари! :shock: Неее знам в мен ли е грешката....просто не мога да си го обясня!Ужасно ми е жал като я виждам в какво се забърква и не иска да ме послуша! ;((( Толкова нормална и общителна беше, а сега ..... ;х

Ако искате изтрийте темата, но просто трябваше да споделя всичко това на някого.....
И искам да ви питам оттук нататък какво бихте предприели вие!? :(

n3zabrawiimaa
12-25-2010, 15:44
1. Не е изпълнила обещанието си.
2. Говорела е зад гърба ти.
3. Правела е неща зад гърба ти.
Бих поговорила с нея, и ще прекъсна отношенията си с нея, или пък ще се държа по-резервирано за напред..

SladkaZagadka
12-25-2010, 15:57
Относно това, което е казала по твой адрес : Вероятно под въздействие на тревата е възприела твоите добронамерени съвети и предупреждения по грешен начин , вероятно се е разгневила и заради това го е казала . Под "грешен начин " имам предвид, че едва ли не в онзи момент тя го е приела неправилно, като "конско от мама" или нещо подобно .

Сега основното ...
Щом веднъж е станало и не си е взела поука, т.е. случката с тревата се е повторила, според теб няма ли да се потрети? Очевидно не й пука особено за теб, но на тебе - да . Вече си й разяснила за последствията от това и според мен на нея й е пределно ясно какво прави, но може би е .. не знам, пристрастена . Опитва се да избяга от трудностите, проблемите (вероятно със семейство и приятели) по този страшно глупав начин . А знаеш ли каква точно е причината за това? Говорили ли сте си открито и нормално (без разсеяност от едната страна и на четири очи) от тогава?
Според мен ти си много добра приятелка, но тя вече е изпусната и не го оценява . И не очаквай да го оцени . Ти се опитваш да й помогнеш, а тя въобще не се влияе от това . На теб ти е близка и добра приятелка, а дали тя изпитва същото към тебе? Тя трябва да помогне както на тебе, така и на себе си, но според мен е стигнала твърде далеч . Може би съм доста критична, но ... . Питаш какво бих направила, ами просто бих прекратила взаимоотношения с това момиче . Ако ти е вярна и истинска приятелка, тя се усети липсата ти и може би ще й светне някаква лампичка в главата, че вероятно е възможно да е сгрешила . Но ще е твърде късно , предполагам. Съгласна съм с n3zabrawiimaa, а ако пък продължиш с тази "игра" нищо няма да се промени! Ти ще продължаваш да й даваш съвети, тя няма да те слуша, все ще ти обещава, ще се "натрясква" отново и отново и няма да има резултат .

MegiBoOm
12-25-2010, 16:02
Еми има проблеми с родителите си и едни фр., ама знам ли...не я мислех за толкова податлива! Само за да се избави от проблемите....пфф....СУПЕР КОФТИ МИ Е ! :(

И не знам защо, но всеки път щом ми пише или ми се обади, вече се държа супер странно и студено към нея, но не нарочно, а някакси без да искам, без да се усещам :-o

Не искам да съм груба с нея, но вече не издържам....Смисъл адски много се промених след случилото се....
Не знам какво да правя....И двете сме в една задънена улица ;хх

SladkaZagadka
12-25-2010, 16:09
Животът продължава, с нея или без нея, няма значение. Студена си към нея несъзнателно, но помисли малко : ти се опитваш да направиш всичко възможно , за да може тя да не тръгне по грешния път, тя никак не се променя , поне заради теб. Седнала си на Коледа, такъв чудесен празник, да мислиш как да разрешиш проблемите й - това показва само колко добра приятелка има тя и колко благодарна трябва да е . А тя не прави нищо . Просто вече виждаш нещата в друга светлина, по по-различен начин и това е хубаво . Явно е податлива, иначе защо мислиш го прави? Трябва все нещо да я е подтикнало към това действие .
...
:smt114

ivan933
12-26-2010, 08:27
Аз ти давам съвет.. Пуши и ти с нея и двете ще се почуствате върховно.. Релакса е страшен както и глада :D .Аз като пуша с аверите и винаги става Шоу но само ако сте пушили всички инъче някои ще се нацупи така. :)

Punisherrr
12-26-2010, 08:52
Ако много държиш на нея се помъчи да се държиш така, че тя да обърне внимание на думите ти. Не бъди враждебна, но се опитай да я накараш да осъзнае, че има далеч по-готини неща от пушенето на квото и да било и че не и е нужно. Опитай се да я извлечеш от тая среда, в която ги е научила тия неща.
И все пак ако поведението и е гадно и не спре ..не знам какво повече да направиш.
Родители, възпитание, среда... И аз се сбогувах с няколко приятелства заради разни такива модерни работи и следване на стадото. Кво да правиш..хората се променят.

kukli4kata001
12-26-2010, 17:09
явно тя не те има за такава близка приятелка каквато ти нея...много жалко.

mrtn
12-26-2010, 17:37
Ти си направила каквото можеш, да я отдалечиш от това тъпо нещо, но щом тя не те е послушала, след време доста ще си пати.. разбира се ако и хареса, и ще си пати. Но мисля, че е адски глупаво да и казваш, ако направиш това, това и това.. прекратява всичко! Нали приятеля приема човека такъв, какъвто е. Не я защитавам в правото си, но е възможно от ултиматума, който си и поставила да я е подразнила нещо.. и да го е направила, не толкова че иска ми да ти направи напук. Малко е вероятно, но е възможно.
Но все пак поговори с нея, да ти обясни по каква причина го е направила, и защо е говорила зад гърба ти. Нека на теб ти се изяснят работите.

Spikeey
12-26-2010, 18:25
Ти си направила каквото можеш, да я отдалечиш от това тъпо нещо, но щом тя не те е послушала, след време доста ще си пати.. разбира се ако и хареса, и ще си пати. Но мисля, че е адски глупаво да и казваш, ако направиш това, това и това.. прекратява всичко! Нали приятеля приема човека такъв, какъвто е. Не я защитавам в правото си, но е възможно от ултиматума, който си и поставила да я е подразнила нещо.. и да го е направила, не толкова че иска ми да ти направи напук. Малко е вероятно, но е възможно.
Но все пак поговори с нея, да ти обясни по каква причина го е направила, и защо е говорила зад гърба ти. Нека на теб ти се изяснят работите.
Напълно съм съгласен !

GossipGirl89
12-26-2010, 19:21
За мен има два варианта в твоя случай - единия е да седнеш и отново да поговориш сериозно с нея, като й обясниш, че всичко, което правиш е само, защото си загрижена за нея и не искаш да тръгва по лош път в живота, т.е. да й кажеш, че това, което тя приема за "Много ме дразни" го правиш с добри намерения.
А другия вариант е да охладнееш спрямо нея, да се държиш малко по-студено и тя самата да се замисли защо го правиш.
Абе и в двата случая ти трябва да си прецениш дали си заслужава, дали има смисъл да продължаваш общуването си с нея и дали нейните пороци няма да се отразят и на теб в по-късен етап.

kalit0y
12-26-2010, 19:29
Аз ти давам съвет.. Пуши и ти с нея и двете ще се почуствате върховно.. Релакса е страшен както и глада :D .Аз като пуша с аверите и винаги става Шоу но само ако сте пушили всички инъче някои ще се нацупи така. :)

Не мисля че е така

kalit0y
12-26-2010, 19:30
Аз ти давам съвет.. Пуши и ти с нея и двете ще се почуствате върховно.. Релакса е страшен както и глада :D .Аз като пуша с аверите и винаги става Шоу но само ако сте пушили всички инъче някои ще се нацупи така. :)

Не мисля че е така