PDA

View Full Version : Въпрос относно шофьорска книжка



Nikotincho
12-25-2010, 20:10
Здравейте.
Значи подадох си документите в КАТ за 30 дена, обикновенна поръчка .. на 17 декември.
И днеска проверявам в един сайт на МВР, пише че ми е излезнала на 22.12.2010, декем 5 дена след като съм подал документите. Та ако отида на 27 сега в понеделник, дали ше ми е дадът или ше трябва повече да почакам ..

Мерси предварително :)

Brooklyn
12-25-2010, 20:15
ни им вярвай на тия баклуци е брат колко пъти ше ти казвам :D
смърт за ушанките .. успех с темата иначе и да доеш се напукаме :smt023

Nikotincho
12-25-2010, 20:20
ни им вярвай на тия баклуци е брат колко пъти ше ти казвам :D
смърт за ушанките .. успех с темата иначе и да доеш се напукаме :smt023

щом показва може и да стане, ама питам, ако някой е имал подобна случка, за кво стаа въпрос :D

ПП: иначе нали знаеш, че няма никви ядове .. на 31ви гледай да си онлайн да уредим нещата .. и ще черпя, ама виж ми кажи предварително ако не можеш, че да го имам в предивид от по - рано :D

machoka
12-25-2010, 20:30
Няма да си я вземеш.

Както се сещаш, свидетелството за управление на МПС не се печата на 30-тия ден. То е готово много по-рано, но за колкото си си ПЛАТИЛ, след толкова дни ще си го вземеш.. иначе нямаше да ги има тези опции за бързи и експресни поръчки, които струват двойно и тройно.

Nikotincho
12-25-2010, 20:34
Няма да си я вземеш.

Както се сещаш, свидетелството за управление на МПС не се печата на 30-тия ден. То е готово много по-рано, но за колкото си си ПЛАТИЛ, след толкова дни ще си го вземеш.. иначе нямаше да ги има тези опции за бързи и експресни поръчки, които струват двойно и тройно.

това ми е ясно, ама брат ми когато си я взима, беше подавал за 10 дена и на шестия ден му е дадоха ...

та мойта нали е за 30 дена и се замислих, дали по - рано няма да мога да си я получа, то пък са минали 10 дена, ама все пак .. :D

babity
12-25-2010, 20:50
Може и да си я вземеш, може и да не си я вземеш. Зависи в какъв мензис е чиновничката на гишето. Ако не ти е далеч КАТ отиди се разходи, ако е далеч - направо изчакай до след Нова година.

Nikotincho
12-25-2010, 20:53
ама от чиновничките ли зависи попринцип ?

не, за разкарването няма проблеми, аз си се движа с колата :D

yakuza_
12-25-2010, 22:18
Те могат и за 1 час да ти я направят, но трябва да тралят пари от хората като измислят тия експресни и т.н. ....

Nikotincho
12-25-2010, 22:22
ясен ми е тоя филм
ходене по мъките сумати време, накрая пак чакаш, баси мамата ..
дано да ме чака в понеделник, че ше откача, не мога да се спра с тая кола :lol:

iLovePussyJuice
12-25-2010, 22:53
к'во ти пречи да минеш?
ако пък ти пречи евентуално да се разкараш...и ако ти е било толкова спешно да изкараш преди нова година (примерно) щеше да си направиш бърза поръчка 8-)

иначе моята лична карта беше готова на 3тата седмица, а не 4тата както беше предвидено :)
и си я взех тогава съответно :lol:

Nikotincho
12-25-2010, 23:09
не бе, аз постоянно си върта с колата нищо не ми пречи, напротив ше мина даже ... ама мисълта ми беше ако някой е имал подобна ситуация или някой негов познат, като моята, дали толкова бързо му е излезнала ..

иначе понеделник съм там .. имам и имен ден, дано ми направят подарък 8-)

iLovePussyJuice
12-25-2010, 23:17
вземи им неколко кафета...кажи им, че временно си при баба ти у Първомай (може и друго :D:D:D) и ти е трудно да биеш пътя...
и също така ги натегай, че в сайта е пишело...

почни с добър тон, ако не клекнат...малко по-резко
накрая ги заплаши с:
господари на ефира, мартин карбовски, чък норис, бойко борисов, искра фидосова и лили иванова и ше мине номера 8)

shadow4e
12-25-2010, 23:18
Още първия път, като го написа, разбрахме, че си караш колата и без книжка и да .. не си единственият.

А на въпроса дали ти се разкарва, отговорът може да е и НЕ, защото имаш много да учиш или ходиш на работа. Хората без коли също се придвижват някак си.

Nikotincho
12-25-2010, 23:30
вземи им неколко кафета...кажи им, че временно си при баба ти у Първомай (може и друго :D:D:D) и ти е трудно да биеш пътя...
и също така ги натегай, че в сайта е пишело...

почни с добър тон, ако не клекнат...малко по-резко
накрая ги заплаши с:
господари на ефира, мартин карбовски, чък норис, бойко борисов, искра фидосова и лили иванова и ше мине номера 8)

ми то, ако не са им я изпратили ( от там където ги печатат, до колкото разбрах е в София) и да им се подмазвам и да не им се подмазвам, ква е файдата :D

шадолче, знам че не съм единствения, ама не мога да ги чакам .. нямаше пари да пусна бърза поръчка :D

вероятно е и да е " НЕ ", ама в случая оточних, че не ми е проблем, събирам инфо само

babity
12-26-2010, 00:51
Аз като си взех изпита точно почваха да правят новите книжки и нашите ме кандардисаха да изчакам 3 седмици и да си пусна от новите. Открихме вътрешен човек, който да ми даде книжката веднага след като е готова (понеже всички книжки се изработват на едно и също място), ама точно тогава стана шибания срив в системата и ми се прецакаха плановете, та чаках точно толкова, колкото си ми беше реда да чакам. Иначе личната карта си ми я дадоха по - рано без проблем. Пробвай бе... на късмет е работата!

iLovePussyJuice
12-26-2010, 01:16
негър скиор и шофьор нема! :D
съжалявам...отвътре ми дойде 8-)

bulgarche
12-26-2010, 01:45
Няма да ти я дадат, а нормално че ти е готова. После на книжката ще се увериш че много по-рано е направена (има дата на изработка). 4-5 дена по-рано отиди и най-вероятно ще си я прибереш

Violenza
12-26-2010, 06:19
Вярно ли е, че БЧК-то е само някои определени дни и могат да ми дадат дата доста по-напред??

machoka
12-26-2010, 07:06
Продължавайте да карате без книжка, чакам с нетърпение некой такъв да ме засече ; )

CanisDirus
12-26-2010, 07:30
Отивай, вземи си книжката, напий се като свиня на нова година и се набий в първото дърво!

АМИН!

Violenza
12-26-2010, 07:34
Продължавайте да карате без книжка, чакам с нетърпение некой такъв да ме засече ; )
Скоро гледах репортаж за някакъв, който беше карал без книжка 30+ години...

Иначе преди беше позволено да се кара без книжка, с един талон, докато излезе самата книжка, но вече го забраниха.

machoka
12-26-2010, 07:35
Аз гледам всеки ден репортажи за такива, дето карат без книжка.. за последно.. или за спътниците им.. или за бабата с внучето на тротоара.

Nikotincho
12-26-2010, 09:14
много ясно, че ще продължавам да си карам без книжка, до като не ми е дадът.

иначе благодаря на всички за мненията !

Takova
12-26-2010, 10:54
много ясно, че ще продължавам да си карам без книжка, до като не ми е дадът.

иначе благодаря на всички за мненията !


Бахти ! Мен пък ме е страх да карам дори с книжка :(

flyingmonkey
12-26-2010, 13:56
много ясно, че ще продължавам да си карам без книжка, до като не ми е дадът.

иначе благодаря на всички за мненията !

Пожелавам ти да не ти я дадат, а да платиш 500 лева глоба и да седиш 1 година без нея 8)

iLovePussyJuice
12-26-2010, 14:02
Продължавайте да карате без книжка, чакам с нетърпение некой такъв да ме засече ; )никакви проблеми немаш :lol:

к'во като те засече някой? :D

iLovePussyJuice
12-26-2010, 14:03
много ясно, че ще продължавам да си карам без книжка, до като не ми е дадът.

иначе благодаря на всички за мненията !селтик! :lol:

cherinka
12-26-2010, 14:28
вземи им неколко кафета...кажи им, че временно си при баба ти у Първомай (може и друго :D:D:D) и ти е трудно да биеш пътя...
и също така ги натегай, че в сайта е пишело...

почни с добър тон, ако не клекнат...малко по-резко
накрая ги заплаши с:
господари на ефира, мартин карбовски, чък норис, бойко борисов, искра фидосова и лили иванова и ше мине номера 8)

ахахахахаха, човечеееееее :lol:

абе, аз да ви питам тука, понеже сме малко кьорави с едни приятелки малко тегаво става с тия шофьорски книжки, 'щото ако се снимаш с очилата на книжката, после като те спрат катаджии трябва да си с тях,
пък нали разбирате колко отговорно се отнасяме към зрението си и се случва редовно да си забравяме очилата навсякъде, да сядаме върху тях, да ги губим... и не знам... не знам...
а пък и без очила не може, знаци, сфетофари, пътища, коли, работи, глупости... тряя се вижда

machoka
12-26-2010, 14:34
Продължавайте да карате без книжка, чакам с нетърпение некой такъв да ме засече ; )никакви проблеми немаш :lol:

к'во като те засече някой? :D

... ше усети гумите на джипа в/у предния си джамец.. от там нататък ще импровизираме :x

Nikotincho
12-26-2010, 20:51
много ясно, че ще продължавам да си карам без книжка, до като не ми е дадът.

иначе благодаря на всички за мненията !

Много ясно, че си боклук и плюя на отрепки като теб.

Ще пропусна пожеланията, които обикновено отправям, докато съм зад волана, че има малки деца тук, а и съм модератор...

защото карам с талончето като чакам да ми дадът книжката съм боклук ?

браво, желязна логика

cherinka
12-26-2010, 20:54
аз като ви казвам да си основеме нещо вие не ме слу6ате

Nikotincho
12-26-2010, 21:00
хахаха
доооооообре

Nikotincho
12-26-2010, 21:17
просто исках да се допитам, за това тука зададох въпроса, ама май се отклонихме от темата ми се струва,а ?

това, че ненавиждаш хора без книжки (не че моя е случай е такъв) си е лично твоя работа, която мен цент не ме интересува ..

махам се, заключвай ..

Serendipitys
12-27-2010, 12:37
Само да вметна, че ако нагло същество като теб ме удари и е без книжка, то просто ти е бедна фантазията какво ще ти се случи. Заради такива пикльовци със самочувствие стават адските катастрофи. Голям шофьор, голямо чудо.