PDA

View Full Version : Препродаване на подаръците :)



alexandraa
12-26-2010, 17:22
Какво мислите за препродаването на коледните подаръци ?
Редно ли е или не е ? Защо мислите така :)

cherinka
12-26-2010, 17:30
и аз гледах новините по битиви :D

CanisDirus
12-26-2010, 17:33
Подкрепям. Не обичам друг да ми купува нещата. Да ми дадат пари да си купя!

Даже по-добре. Върнети ги, вземете си парите и си купете същите неща след 2 седмици на половин цена!

CanisDirus
12-26-2010, 18:50
А какво правиш тогава с ненужните коледни подаръци?

CanisDirus
12-26-2010, 18:58
И аз нищо не поллучавам, но все пак случи се ситуация да получиш много скъп и ненужен подарък. Примерно голям масивен златен Ролекс със масивна златна верижка - жълтее от 200 метра.

Какво правиш?

CanisDirus
12-26-2010, 19:14
Струва ми се икономически неизгодно.
Но това е понеже аз съм прекалено несантиментален.

В такъв случай бих продал ролекса и бих употребил парите с някаква цел - била тя да си обзаведа частично жилище, или някаква екскурзия.

cherinka
12-26-2010, 19:18
Подаръкът е да НИ зарадва, или по-скоро Подаряващият иска да ни зарадва.
И КОГАТО препродадем подаръка си и си вземем нещо за нас, което НИ радва, то тогава подаряващият трябва да е доволен и радостен, че въпреки всичко ние сме се зарадвали по някакъв начин, било и то самозарадване.

На мен са ми връщали подарък, изобщо ни най-малко не ми стана тъпо, а отидохме до въпросния магазин, взехме парите и отидохме до друг магазин, в който човека си беше харесал някаква вещ, взехме и я и аз заспах спокойно същата вечер, че съм зарадвала този човек. сори за тафталогията, ма са налага

CanisDirus
12-26-2010, 19:23
Е той пък защо трябва да се ядосва, че си му продал подаръка?
Важното е, че по някакъв начин ти е доставил радост. Примерно чрез някаква луксозна холова гарнитура.

А иначе дали ще седи в някакъв сейф, или ще се трансформира в диванче с фотьойлчета, не е ли все едно?

autista88
12-26-2010, 19:24
Само да уточним, че един такъв ролекс струва към 130 - 140 хил лева. 8-)

machoka
12-26-2010, 19:50
Пробвах един от тия ролекси на модния централен булевард в Кан миналата година някъде точно покрай днешната дата..

Влизам аз през 2 отварящи се настрани с бутон отвътре врати като на трезор в магазина, без да знам колко струват викам 'искам да пробвам ето тоя..' оная вади мед. ръкавици от ония за еднократната употреба..въвежда код за да отвори витраната, а след това и два ключа.. изважда го и с трепереща ръка, бръщолевейки нещо на френски много любезно ми го подава...
аз, в незнанието..хващам го с лапите си, поразтрисам го леко, слагам си го на ръката.. закопчавам..подрусвам..свал ям..гледам отпред-отзад..онази се изчерви в лицето като че от последствие на неколкодневен запек.. накрая и го връщам и питам 'цената?'... след споделената сума разбрах причината за моментното и психическо разстройство и внимателно и го върнах в ръцете.

cherinka
12-26-2010, 20:07
Искам някакъв подарък от форума за Коледа!

Било то дори да си го направя розов, червен, зелен, син... няма значение. Нещо! Жестът е важен! Моля! Къде е дядо КоледАлекс?

cherinka
12-26-2010, 20:42
Мислех си за един тази вечер от 23:30ч. до утре сутринта някъде. Възможно ли е?

amk933
12-26-2010, 21:01
Струва ми се икономически неизгодно.
Но това е понеже аз съм прекалено несантиментален.

В такъв случай бих продал ролекса и бих употребил парите с някаква цел - била тя да си обзаведа частично жилище, или някаква екскурзия.

Така нареченият икономически неизгоден Ролекс си се явява чисто и просто commodity money (което не знам как се казва на БГ) и си е много по-стабилно богатство от стойността си в кеш, защото няма валута, която всеки ден да се покачва; златото си е злато, скъпоценностите - скъпоценности.

Аз също бих го затворил в трезор. :) Тъпо е да го профукаш.

ПС: Не продавам/преподарявам Коледни подаръци, защото хората, които ми подаряват ме познават достатъчно добре и знаят какво ми харесва. А и да се случи така че да не ми хареса, пак ще си го държа у нас. Дори от някакво минимално уважение към човека.

CanisDirus
12-26-2010, 21:12
Това беше само пример за вещ, която няма да ти послужи, но парите от продажбата могат да ти помогнат да постигнеш някоя скорошна цел.
Да заменим ролекса с нещо по-така. Примерно подаряват ти някаква рядка пощенска марка, която струва 2000 лева, но ти не си филателист.
Тогава?

И тук няма толкова хора, които да са го докарали до там да влагат в злато и скъпоценности.

[B]a[N]D[i]T[k]a
12-27-2010, 04:32
по принцип съм против. :) просто примерно ако получа книга и ако я прочета и я сложа някъде в шкафа си след време ще я намеря и ще си казвам "даа.. спомням си когато го получих това .. беше от *** " ... :) е нз .. просто такова ми е мнението.. ://

и винаги с подаръците си получавам бележката с която мога да го върна в магазина и да си купя нещо друго но никога не я ползвам ; )

kalpazanka
12-27-2010, 08:00
^ За мен е адски противно да слагам касовата бележка към подаръка, все едно давам отчет колко точно съм похарчила. Пазя касовата бележка у мен и ако има проблем- нещото не работи/трябва да се отремонтира/подмени, взимам нещото и се заемам със задачата аз. По тази причина ценя високо всякаквите хитрини за криене на касови бележки от подаряващия.

Не бих върнала подарък. Може да си събира прах, може да не го погледна, но не рискувам да обидя този, който го е подарил. Ако е накит или дреха, се прежалвам да се покажа веднъж-дваж в годината с въпросния подарък.

krem4et0
12-27-2010, 08:22
Винаги казвам от какво имам нужда, а дреха, обувки, аксесоари - избирам сама. Липсва момента на изненадата, но не се заривам в излишни неща. Подаряващия казва "бюджет", а аз си избирам нещо съобразно него. Така и подарявам. Нямам излишни пари, за да правя ненужни подаръци.
Най-безполезните ми подаръци са златата за бала ми. Злато не нося, въпреки че въпросните бижута са красиви. Но поне се успокоявам, че не си губят стойността с времето.

WinstonSmith
12-27-2010, 13:46
Тъпо е и не бих го направил, въпреки, че не съм чак такъв фен на даването на подаръци. Подаръци получавам рядко и то само от най - близките хора и те обикновено са със сантиментална стойност и се превръщат в един скъп спомен.

В редките случаи, когато нещо не ми хареса се замислям как човекът, който ми го е подарил се е чудел какво да ми избере и накрая се е спрял на това с мисълта да ме направи щастлив, а не просто да отбие номера.

В такъв случай не мисля, че бих могъл да се изплюя в лицето на близък човек, казвайки му, че подаръкът му е заминал някъде на майната си, а аз съм си купил нещо по вкуса ми.

CanisDirus
12-27-2010, 14:36
Май само аз съм бедняче и нямам къде да съхранявам ненужни вещи :( :(

Добре, че не ми се налага да изхвърлям нищо, щото нищо не получавам 8-)

cherinka
12-27-2010, 15:36
евААА, то било било практичност, ама чак пък толкова :shock: