PDA

View Full Version : Субтитри ... : )



Pospalanka
12-26-2010, 18:06
Здравейте!Първо да ви кажа весела коледа и щастливи празници.И така имам проблем с суБтитрите ми .Появяват се на някакъв китайски език.В нас имаме два лаптопа и един компютър.И трите на са WINDOWS 7 ULTIMATE.И двата лаптопа са преинсталирани при един и същ човек и версията е английска т.е всичко е на аглийски език.Компютъра ми е преинсталиран при друг човек и той е на български.Въпроса е ,че само на единия лаптоп се случва това.Пускам субтитрите и ми се появяват на китайски.Вчера инсталирах една програма и като избрах български език пак се случи същото.Имам нужда от помощ за това и още нещо.Да ви попитам как да направя така , че субтитрите ми да се появяват и на ДВД ?И телевизора е на ЛГ и ДВД е на ЛГ.Благодаря ви опредварително и още веднъж ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИИИ : ))

asp1r1n94
12-26-2010, 18:36
K-lite Codec pack си изтегли

GregoryHouse
12-26-2010, 19:55
И български езиков пакет за УинБоза ще ти е полезен...

doomkillerr
12-26-2010, 23:19
И български езиков пакет за УинБоза ще ти е полезен...

Но така няма да оправи субтитрите!!! :P

Ето и решението:


Здравей! Пиша това обяснение поне за 3-ти път:

Ето как се решава проблема с кирилизацията на Windows Vista / 7:

1. Отваряш следния път: "Start Menu - Settings - Control Panel" - и там където пише "Clock, Language, and Region" - гледаш за "Cange display language"

2. Следваш последователността на номерата:
http://img694.imageshack.us/img694/9391/20317287.png

П.С. - Компютъра се рестартира след това!!! Успех от мен! 8)

koki4a_94
12-27-2010, 09:06
Жули с ХР и сичко ще се оправи :grin:

GregoryHouse
12-27-2010, 16:57
Жули с ХР и сичко ще се оправи :grin:

Що не направо с 3.11, а? Стига приказва глупости.

koki4a_94
12-27-2010, 22:56
Кви ти глупости е пич ХР е най-успешният,най-бързият,най-малко бъгавият и най простият ОС създаван някога от Microsoft...Vista и 7 са пълна боза с малко по-хубав дизайн и 2 пъти по големи изисквания....

K_O_L_E_V
12-27-2010, 23:12
В грешка си кокич, Windows 7 върви със същата лекота както XP :)

GregoryHouse
12-27-2010, 23:12
Кви ти глупости е пич ХР е най-успешният,най-бързият,най-малко бъгавият и най простият ОС създаван някога от Microsoft...Vista и 7 са пълна боза с малко по-хубав дизайн и 2 пъти по големи изисквания....

Oт това изказване само ми е ясно вече колко разбираш от уиндоуси. Стой си с ХП-то, ама поне не приказвай глупости чул-недочул.

koki4a_94
12-27-2010, 23:22
7 може и да върви значително по добре от Виста и все пак товари повече ако рънваш някоя тежка програма(да речем 3Д дизайн софтуер) или игра.

А относно хаус (нищо лично пич ,но просто не ме кефи някой да смята тезата ми за грешна когато не е) Бас давам че в момента си на Вистичка с свръх мощния си ПЦ от 2009-2010 година и хич не те ебе за недостатъците и.Аз обаче като човек с щайга на 4 години(накоято Вистата върви) ти казвам че съм много по доволен от ХР-то.
С други думи:на еквивалентни машини ХР оунва Виста и 7 Взети заедно :D
едит:А сега, предизвиквам някой да ме оспори.

GregoryHouse
12-27-2010, 23:38
Намирам се на лаптоп от 2008г с неособено големи мощности. Не използвам Вистичка, а Линукс. Програми за 3Д дизайн се рънват на машини със по 12-24гб рам, 2 4ядрени процесора и т.н. на който 7 или вистичка въобще не може да се задъха..

Не е вярно, че не съм наясно с недостатъците им. Наясно съм. Имам оригинален лиценз на дъното на съборетината за Виста. 90% от времето ми минава на Линукс, а останалите 10% по наложение на 7. ХП беше добро едно време, сега е добро за машините от едно време. Да не говорим, че точно ХП има хиляди хиляди бъгове, недостатъци и пропуски в сигурността, че чак на Виста и 7 заедно им е трудно да го догонят.

Малък си и не помниш когато за ХП се приказваше същото 1 към 1 както сега за Виста и 7... Ооо мани го тва ХП '98 си е къде къде по-добро, та и 95...Тва ХП да иска 128-256 рам...ууу то само за яки машини...Па не струвало...Па ам кфо си. Тва съм го слушал толкова пъти...и Пак ще го слушам предполагам и за вбъдеще.

Мен ако питаш нито 1 Уиндоус не струва. Потребител (под това разбирай са били на мош комп с месеци поне, а не седнал за 2 мин) съм бил на '98 ,Милениум, ХП, Виста, Уиндоус 7. От всичките съм най-доволен от '98 (може би от носталгия) и 7... Това, че не можете да си оптимизирате системата...е отделен въпрос.

doomkillerr
12-28-2010, 10:54
И аз те мога да се съгляся с мнението на "koki4a_94". Да може ХР-то да е по-бърза операционна система, но само за по старите машини произвеждани преди 2006 година. Моя компютър го взех края на 2008, в момента съм с Windows 7 x64, и да ти кажа не се оплаквам от забавяне! Игрите си вървят нормално (съобразно с наличната конфигурация - CPU, Ram, Video Card), като ползвам и 3ds Max 2011. Всичко си върви "добре", като сега рендиране, конвертиране и т.н. пак опираме до процесорната мощ и другите налични ресурси на самия компютър. 8)