PDA

View Full Version : Лак за коса, съвместим с преси и маши?



anonymous708973
12-27-2010, 06:32
Момичета, гледах това (http://www.youtube.com/watch?v=AgnO3xP82vw&feature=channel) клипче. И понеже моите къдрици изобщо не държат, искам да пробвам с лак за коса. Обаче мацката казва да се взима само такъв, който е съвместим с преси и маши, защото не горял косата (пък и така не се цапа уреда, бая зор е после да се изчисти). Имате ли идея кой от тия в България е такъв? Сигурна съм, че тия на Тафт, Гарние и прочее не са, но може би някой от тия, дето уж са профешънъл, ама са по 2-3 лв? Или пък някои от цената на Тафт и Гарние?
Тя беше дала линк в sidebar-а към някакъв White Sands или нещо подобно, обаче някак си не ми се дават 20 долара за лак. :?

FuckingFreak
12-27-2010, 06:46
За първи път чувам за лак, който е "съвместим" с преса и маша, но щом казва може и да има. Не разбирам какво му е значението на този лак, след като той се слага СЛЕД употреба с преса, тоест след като кичура или цялата коса е изправен, накъдрен и така нататък. Ако ще и от 1 000 000 долара лак да си вземеш, ако го сложиш преди пресата, едно че няма никаква файда и второ, че като го сложиш си я гориш двойно повече косата, ако е преди третирането де. Ако наистина искаш да имаш професионален и добър лак - вземи си този от 20 долара дето е, не може да искаш най-добро качество, да е на цената на 2-3 лева, може и 1,50, да предпазва от преса, да е съвместим с нея и косата ти от тези процедури да е муцка. Е не става просто..
А най-сигурният начин да предпазиш косата си е изобщо да не я третираш, но мисля че го знаеш.

anonymous708973
12-27-2010, 06:56
Виж сега. Явно не си изгледала клипчето. Мацката сложи лака за коса се слага ПРЕДИ да си я навие на машата. Тя е "всепризнато гуру по красота в Канада" (пише го във фейсбука й), така че определено знае :wink:
И не знам дали си гледала, но има лакова по 2-3-4 лв, на които пише профешънъл, одобрено от не-знам-си-коя-си компания, дрън-дрън, а аз използвам Тафт и зеления с бамбук, които са по 5 кинта и не са професионални, затова го споменах. :wink:

Въпросът ми беше ясен - има ли съвместим с преси и маши лак за коса, който се слага преди процедурата, в България?

FuckingFreak
12-27-2010, 07:02
Извинявам се, наистина не го изгледах клипа, може и така да е както казваш. Знам ги тея лакове, баба ми има, но не съм го пробвала и мисля, че ефекта ще е същия както с Тафт и Гарние. Но мисля, че някои неща с които работят фризьорите си струват, но другите освен за хубав мирис не стават за нищо .

anonymous708973
12-27-2010, 10:35
Олеее, питай баба ти, моля те и пиши тук, наистина ми е важно... Искам такъв, дето да мога да си напръскам кичура обилно и тогава да го къдря. Защото вчера се накъдрих, отне ми 1 час, а косата ми въобще не е толкова дълга като преди, напръсках се бая с лак и след 3 часа само си личеше, че не ми е изправена косата. :?