PDA

View Full Version : Някой да ми обясни-проблем с МТЕЛ



SuNsEt
12-27-2010, 14:16
От 5 Ноември си смених тарифата на 2000 безплатни минути с 5 номера.След което си зададох номерата чрез гласовото меню на *88 и по-късно получих смс от Мтел,че всичките тези номера са в групата ми.
Постоянно си проверявам сметката,но колкото и да съм говорила все ми казва,че съм изразходила само 35 минути.По едно време сметката ми беше 6.25 ,сега изведнъж стана 20.48 :shock:

Проверих си номерата от гласовото меню и после с смс и се оказва,че имам само 3 номера в групата,а не 5!И този номер,с който говоря най-много не е от тези 3 номера.

Та значи имам смс,че са ми 5 номера,а днес когато проверих се оказва че са 3.Знам,че съм ги въвела правилно,не знам какво е станало...

Въпроса ми е:Когато отида да си плащам сметката и обясня това в Мтел ще ми я оправят ли?Защото по никакъв начин не е честно да ми се праща смс,че са 5,а всъщност да са 3.Грешката е тяхна

Има ли как да се измъкна от тва положение?

SuNsEt
12-27-2010, 14:46
Айде бе задавам въпрос.Някой патил ли си е така?И как се оплакахте в Мтел,оправиха ли ви сметката?

Един приятел ми каза,че на сестра му са й били объркали сметката с по-голяма и после са си поправили грешката.

Някой може ли да ми каже дали имам някви права в моя случай и дали мога да искам няква отстъпка или нещо такова?Щото аз мога да им покажа смса,но не знам дали тва ше промени нещо.

cherinka
12-27-2010, 14:59
Ами, обади им се и им обясни,и после виж какво ще ти кажат.
Това е първото нещо, което трябва да направиш.
Второ е изчакай си фактурата.
На мен два пъти за два месеца ми изписваше, че имам неистова текуща сметка, но на фактурата няма нищо за плащане и всичко си е начислено от минутите.
Вече и тези два начина ако не помогнат, отиваш и се разправяш. :D

знам, че си афектирана, ама спокойно, недей прибързвай много с решенията, щото докато не ти излезе фактурата си с вързани ръцЕ.

дори и аз имах един много гаден проблем, за около един час звъннах 10 пъти на оператора, като исках да разговарям с различни хора и всичките 10 ми казаха 10 различни неща...

SuNsEt
12-27-2010, 15:07
Аз днес ходих до Мтел,но тогава още сама не бях открила,че не са ми всичките номера.Оная курва беше супер противна,преди да й задам въпроса вече ми отговаряше с някво изражение ''аре млъквай''. :?

Какъв е шанса да ми оправят сметката?Защото аз си мисля,че тези 5 смс-а ,които получих от Мтел не променят почти нищо за тях.Да не стане така,че да ми кажат,че аз нарочно съм подправила смсите :shock:

Щото...30лв са си 30лв (20 + месечната такса 10) и може би са до толкова отвратителни,че няма да искат да загубят пари.Не знам..

Само знам какво ме очаква майка ми като се прибере...семейни войни.

cherinka
12-27-2010, 15:11
спокойно,,ще ти вика ако не поемеш ти първа думата :D

иначе не са умрели за твоите пари от сметката, аз така се успокоявам като ми дойде фактурата, ама гадно стават като почнат да пращат ония гадни батковци на лично посещение у вас :D

MakeMeLaugh
12-27-2010, 15:26
НЯМА да ти оправят сметката.
Ще си я платиш.

В интернет страницата на М-тел се регистрираш, след това от менютата за безплатни номера си направи справка какво си въвеждала и си въведи останалите два.

Друг вариант е чрез оператота - *88 -> 9

Трети вариант в офис на М-тел, но сега са празници и няма да ти обърнат внимание, освек ако няма да купуваш, сори ама това е закона на джунглата.

Другия път бъди по-отговорна пред себе си и проверявай всичко.
Може да има скрито условие, или да се активират след няколко часа, всичко може да е.

SuNsEt
12-27-2010, 15:28
Мислех,че това го има само при банките . Тъкмо се чудех какво ще стане ако не си платя сметката 8-)

Ох,мерси за разяснението...днеска ще се опитам да обясня на майка ми...макар,че го направих по-рано,но тя си мисли,че е правата.

Въпроса е от Мтел да разберат,че е тяхна грешка.Може би се е получило от смяната на системата,не знам и не ме интересува.Нали заради някой от там,който не си е свършил работата ние ще плащаме големите сметки. :x

SuNsEt
12-27-2010, 15:32
Ама какво по-отговорно??Аз си я проверявах всеки път след като провеждах разговори и отначало всичко беше ок.Изчакала съм определеното време до получаването на смсите.

Как мога да получа смси с въведените номера,ако преди това не съм ги въвела,а?Имам 5 смса за 5 номера,въвела бях 5 номера.Сега,когато проверявам откривам,че са само 3.

Би трябвало грешката да е тяхна,нали?

cherinka
12-27-2010, 15:34
Мислех,че това го има само при банките . Тъкмо се чудех какво ще стане ако не си платя сметката 8-)

Ох,мерси за разяснението...днеска ще се опитам да обясня на майка ми...макар,че го направих по-рано,но тя си мисли,че е правата.

Въпроса е от Мтел да разберат,че е тяхна грешка.Може би се е получило от смяната на системата,не знам и не ме интересува.Нали заради някой от там,който не си е свършил работата ние ще плащаме големите сметки. :x
то е специална институция,която се разправя с хората, дължащи пари на когото и да било 8-) хъхъ