PDA

View Full Version : Проблем с връщане в родината



blue_eyed_fiend
12-28-2010, 00:30
Здравейте искам просто да попитам за съвет не съм сигурен дали тая тема е за тук но се пак пиша щото ми се стори най - удачно. Значи студент съм в чужбина 1ва година. Имах и все още имам проблеми с квартирата което ми възпрепядства и ваденето на документ които ми е нужен за работа тук и дефакто съм на разноски на родителите ми. От друга страна тук системата на образование е мн по сложна от българската и никак не се справям да не кажа че вече е почти сигурно че няма да завър6а успешно годината.В същото време приятелката ми която мн обичам е тук, но освен моментите с нея някак не се чуствам жив постоянно някакъв проблем ме гложди нямам и минутка спокойствие ако нещо не ме разейва. Претегляйки нещата реших че за да се почуствам отново жив просто трябва да се върна в България.и тук идва големия проблем - родителите ми са мн власни хора и няма да погледнат на това решение никак добре. Познавам ги добре и ше кажат че до сега са дали толкова пари и няма да позволят да са ей така хвърлени за нищо и да се опитам се пак да продължа и ако искам да се върна ще трябва да изоставя и любимата но тук просто не се чуствам на мястото си. Това което искам да помоля е съвет как да убедя родителите ми че трябва да се върна дори ако трябва да изглежда че нямам др изход или ако и вие сте били в подобно положение и сте постигнали някакъв среден компромисен вариант моля споделете

windowlicker
12-28-2010, 17:30
Първо: къде в чужбина си?

Второ: аз не разбрах какви проблеми имаш с квартирата и как така заради това не можеш да работиш??

Трето: предполагам, че си някъде в Европа...и аз съм в чужбина и знам какво е да е съвсем друга системата...но не мога да кажа, че това е оправдание...

Та по темата: щом родителите ти са власТни се подразбира че имат много пари? Пък ти си вече на 18. Може би е време да започнеш сам да се издържаш :) ако има го кажеш може и да смилят над теб...

ПП. не искам да звуча грубо, но ако се замислиш, ако сам си плащаше и си се издържаше, едва ли щеше да гледаш на нещата толкова несериозно. В България е купон, ама ако имаш пари. Не можеш да очакваш родителите ти да те хранят докато станеш на 40 нали?

Лек ден.