PDA

View Full Version : Пърхот!



anonymous682486
12-28-2010, 09:12
Здравейте!Видях тази тема за пърхот на главата но аз искам да ми дадете отговори какво трябва да използвам за да нямам толкова пърхот.На 17 г. съм и проблема е следния.Днеска отивам да се къпам,на утрешния ден се чувствам много освежен и удобно,обикновено минават 2-3 дена от деня на къпането и започва да ме сърби косата много е гадно и както си пипам косата е много блажна и ми падат някои косми!МОЛЯ ОТГОВОРЕТЕ МИ СЕРИОЗНО!

anonimen213
12-28-2010, 09:34
Начи виж брато,аз се къпя 6 пъти в седмицата (не преувеличавам) ии ако минат 2 дена безда се изкъпя се чувствам по същия начин.Може би ще е добре да се къпеш през ден,но редовно ии също така няма да е зле да отидеш на лекар ;) Айде и да се оправяш :)

anonymous682486
12-28-2010, 10:15
Честно успокои ме малко!А дали да отида на доктор

awerw
12-28-2010, 10:18
То почти всеки има :? Аз като се къпех по-редовно през лятото почти нямах и сега през зимата по-рядко се къпя и имам ама нали не се умира от това :D

xinfamous
12-28-2010, 15:35
минават 2-3 дена от деня на къпането и започва да ме сърби косата много е гадно

шшшшшш брат ти през колко дена се къпеш бе ?! Аз сутринта като стана ако не се изкъпя ше се побъркам,а вечер след тренировки се къпя пак.

maksimal
12-28-2010, 15:59
минават 2-3 дена от деня на къпането и започва да ме сърби косата много е гадно

шшшшшш брат ти през колко дена се къпеш бе ?! Аз сутринта като стана ако не се изкъпя ше се побъркам,а вечер след тренировки се къпя пак.

Мисля, че има разлика между КЪПАНЕ и ВЗИМАНЕ НА ДУШ...

xinfamous
12-28-2010, 22:19
я ми сподели каква е,че аз май съм некомпетентен..Слагам си шампоан и си мия тялото с душ гел всеки път,какво правя според теб ?

kalpazanka
12-29-2010, 05:11
я ми сподели каква е,че аз май съм некомпетентен..Слагам си шампоан и си мия тялото с душ гел всеки път,какво правя според теб ?
Авторът включва в понятието "къпане" измиването на косата!
Авторе, консултирай се с дерматолог. Поначало не е редно, но пробвай, ако ни е некомфортно, да я миеш през ден. Ориентирай се към шампоани, които не ти засилват омазняването на косата.
Низорал ползвал ли си?

maksimal
12-29-2010, 18:27
я ми сподели каква е,че аз май съм некомпетентен..Слагам си шампоан и си мия тялото с душ гел всеки път,какво правя според теб ?

Къпане е да се миеш целия с сапуни душ гелове шампоани и т.н.
Взимане на душ(сливане) е само да се слееш за 5 10 мин без да се търкаш с посочените неща по горе

burpp
12-29-2010, 22:05
Kакъв е точно пърхота- мазен, сух ... ?
Важно е с какво се храниш това определя и здравето на кожата, скалпа и т.н. Яж месо, а не кренвирши или пиле...Яж телешко, свинско, агнешко това са месата и риба също...
Грижата да тялото от вътре, показва състоянието на кожата и скалпа отвън...Ако е здраво и добре хранено тялото това се отразява и на външния вид на човека, на неговата кожа, коса, нокти, ако щеш и тен на тялото..

Също така има един не-много известен шампоан - Keraplant. Струва 10 лева от аптеката. Нанася се на главата, и се оставя да стои 3 минути(тва го правиш докато си под душа),и след тва се измива главата.
Действа и има ефект.

А може би е най-добре да се конултираш с дерматолог. Трябва да бъде поставена диагноза от специалист, а после идва и адекватно лечение.

Има още много "рецепти" който мога да кажа, но незнам до колко ще бъдат полезни

:wink: Късмет.