PDA

View Full Version : Рутер



Pospalanka
12-28-2010, 11:27
Здравей те ;д Да отново аз ;д Та тка искам да питам -Вчера си купих рутер за безжичен интернет TP-LINK : MODEL No.TL-WR340G 54 Mbps.Искам да попитам как да разбера дали някой краде от моя интернет.Само да кажа ,че за да открадне някой трябва първо да разбие паролата на безжичния и после на самия нет ,защото съм на BLIZOO и там си има парола за достъп до самия нет.Сложно е ,но все пак искам да съм сигурна ,че никой не краде ?Но как ? http://www.jmt.bg/images/products/4308_6436.jpg

В момента лампичка
-PWR -свети постояно
-SYS -премигва ---- и двете премигват по - бавно
-WLAN - също премигва ----
-WAN - премигва бързо
- и лапичка "2" свети защото
е свързан с компютъра

Та това е : ) Ще съм ви благодарна

minus273dot15
12-28-2010, 12:06
Влизаш в настройките на рутера и показваш активните конекции към него.

И преди да питаш "как", ще ти напомня че с рутера идва една книжка, в която е написано точно това, което питаш.

dimitar_ak
12-28-2010, 13:36
Ако наистина си с парола и тя е трудна за отгатване, краденето е мисия невъзможна.

Pospalanka
12-28-2010, 13:46
Но как да ги намеря настройките?
+ в книжката пише едно ИП като го напиша ми иска име и парола и а ги пиша натискам окей и нищо нестава ;д

minus273dot15
12-28-2010, 15:34
Ако наистина си с парола и тя е трудна за отгатване, краденето е мисия невъзможна.

Абсолютно възможно е. Има WiFi декодери - самостоятелно устройство, чиято цел е да открие паролата на дадена безжична мрежа. Отнема около 2 часа при невероятно трудна парола. Подобна техника започва от 100 лева, а за около 200 са приличните модели.

На семинар демонстративно разбиха WPA2 кодиран Wi-Fi канал с 13 символа парола, като отне общо около 8 минути време. Естествено със силно специализирана техника, която струва майка си и баща си. Реалистично едва ли ще се намери някой с познанията и възможността да свали WPA2, който да се занимава с такива дребни неща(той ако може да направи това, няма да се занимава да краде интернет и да "пести" 50 лева месечно).


Но как да ги намеря настройките?
+ в книжката пише едно ИП като го напиша ми иска име и парола и а ги пиша натискам окей и нищо нестава ;д

Миличка, от долна страна на рутера ти има лепенка - пише цифричките за достъп, има име(username) и парола(password). Те са стандартни за рутера ти, ако си спомням добре, трябва да са:

Аdress: 192.168.1.1
Username: admin
Password: admin

Това са фабричните настройки за достъп до конфигурация на рутера. Изключително умно ще е да промениш името за достъп и паролата, иначе всеки(като мен например), който е виждал такъв рутер, ще може да влезе и да му промени настройките(най-малкото).

Сложи си някакво друго име и някаква друга парола, различни от фабричните.

doomkillerr
12-28-2010, 20:09
Аз знаех, че с по евтината техника от порядъка 60-100 лв. разбиват само WEP криптировката :)

GregoryHouse
12-28-2010, 21:40
Ако наистина си с парола и тя е трудна за отгатване, краденето е мисия невъзможна.

Мда, мда..кажи това на съседа...

JDeel
12-30-2010, 10:06
Аз съм разбивал няколко WEP паролки :oops: Но за тая цена не знам дали си заслужава хакването :)

Всеки рутер има в менюто си (обикновено на адрес 192.168.1.1 в браузъра) където можеш да видиш кои са в момента кънектнатите компютри към него. Просто влез и разгледай. Паролата за самия интернет няма отношение към нещата, тя се ползва само и единствено от рутера, така че е достатъчно някой да хакне само паролата на рутера за да използва интернета.
И ако правиш настройки за паролата на рутера за безжичната връзка, избери WPA2, не WEP :)
Макар че аз лично съм го оставил отворен моя, да го ползва който иска... не е толкова страшно :)

GregoryHouse
12-30-2010, 21:34
Аз съм разбивал няколко WEP паролки :oops: Но за тая цена не знам дали си заслужава хакването :)

Всеки рутер има в менюто си (обикновено на адрес 192.168.1.1 в браузъра) където можеш да видиш кои са в момента кънектнатите компютри към него. Просто влез и разгледай. Паролата за самия интернет няма отношение към нещата, тя се ползва само и единствено от рутера, така че е достатъчно някой да хакне само паролата на рутера за да използва интернета.
И ако правиш настройки за паролата на рутера за безжичната връзка, избери WPA2, не WEP :)
Макар че аз лично съм го оставил отворен моя, да го ползва който иска... не е толкова страшно :)

И WPA2 пада под ножа, не се тревожи :)