PDA

View Full Version : "Приятели"



dalitooo
12-28-2010, 21:00
Здравей докторе,малко съм объркана.Не знам от къде да започна.Аз съм момиче на 15 години,миналата година се преместих в гимназия с още 2 момичета от стария ми клас.С тях се познаваме от 8 и повече години.От преди две години започнахме 3-те да излизаме заедно всеки ден.Да кажем че едното момиче е X а другото Y.Бяхме неразделни.Докато не дойде това лято,което преобърна почти всичко.Общо взето все бях на някъде и дори не се бях чувала с тях.И така дойде първият учебен ден на който щях да ги видя.Бях доста развълнувана,макар и да имах едно на ум че нещата няма да са точно същите заради това лято.С момичето Х сме в един и същ клас и миналата година стояхме заедно,а момичето У е в друга паралелка но постоянно бяхме 3-те заедно.Докато на 15 септември Х не се появи в нашия клас.Беше в компанията на У и още 1 момиче.Шокиращото беше че дори едно "здрасти" не получих от тях.Почувствах се толкова виновна и разочарована.На следващия ден трябваше да стоя сама,защото Х стоеше до една.. Z да я наречем, дори без да ми каже.В клас сме 29 човека затова все някой трябва да стои сам.И да,това съм аз!Първите седмици ми беше адски гадно,чувствах се изолирана,сама,.... и още много други подобни неща.Всеки ми казваше "О горкото,защо си сама?!" а аз дори не знаех какво да им отговоря.И тъй времето си минаваше,когато някой се разболее аз сядам до приятеля му по чин.И всеки ме питаше ""Какво се е случило с теб и Х,да не сте скарани?Вече не идвате на Училище заедно." а аз "горката" си нямах и идейка какво да им кажа.Реших да сложа край на мъченията си в края на първата седмица и попитах Х какво се случва.Общо взето си излях чувствата и тя ми писа че няма нищо против мен ,но не искала да и се подмазват(става дума за една групичка от момичета ,компания в която до края на миналата година тя бе част и те мразеха момичето Z до което Х седи сега).Бях шашната че тя ме е зарязала без дори думичка да ми каже заради някакви полунепознати.и Така нищо не стана с това -на другият ден всичко си беше както до сега.Наскоро реших да попитам и У какво се случва,а според отговора и останових че все едно дори не е забелязала липсата ми и започнах да и обяснявам всичко това което обяснявах до сега на теб д-р Тийн и след толкова мнооого писане от моя страна ,знаеш ли какво ми отговори тя ? -"Ем незнам,сори ;D" .Само толкова.На момента се разревах.Просто това преля чашата и си казах "каква ли съм аз че да им пука за мене,какво ли са били тия 8 години приятелство" е очевидно нищо не са означавали за нито една от тях.И много много ме заболя от този факт. Общо взето това е моята дълга,не добреописана и ветоятно отегчителна история. Моят въпрос е : има ли смисъл да се боря да си ги върна? Защото просто усещам празнина и ми е много трудно да ги забравя,да забравя миговете ни заедно. Почти съм сигурна в твоя отговор защото всеки на когото съм казвала за това ми казва едно и също ,но все пак искам мнението на възрастен,който е минал през тези неща.Благодаря предварително и се извинявам ако е твърде отегчително.:)

LipSy
12-28-2010, 22:35
Здравей! Аз не съм др. Теен както виждаш. Той вече не влиза от доста време тук. Аз ще се опитам да ти помогна. Не знам какво са ти казвали другите като крайно решение. Аз съм изпитвала същата празнина като теб. Само че моят случай беше доста по-различен. Сега не ми се разказва. Много дълга история. Много е гадно да си така сам. Наистина разбирам те. Ако все още мислиш, че теци момичета са много ценни за теб би трябвало да се опиташ да си ги върнеш. Направи всичко възможно по силите си. Ако те не те забележат или те избягват просто значи вече няма смисъл да се бориш да запазиш 8 годишното ви приятелство. Просто щом те смятат, че вече не можете да сте пак заедно и те отблъскват просто спри. Щом пък смяташ, че можеш и да караш за напред без тях...можеш и да ги оставиш и да си намериш нови приятели. Твое си е решението. Аз лично ако бях на твое място щях да се опитам да си ги върна. Не забравяй, че все пак животът продължава и дори и сега да се съберете пак като групичка все някога пак ще трябва да се разделите, защото всеки ще си поеме по пътя. Тогава пък ще ти е още по-по-тежко. Трябва да знаеш, че все някога този момент ще настъпи и трябва малко или много да си готова за него, така че имай си едно на ум. Надявам се да съм ти помогнала с нещо. Успех в начинанията! :)

malkataa
12-29-2010, 06:17
Не мисля, че има смисъл, защото те явно не държат на теб и на вашето приятелство. Не си заслужава да се унижаваш заради тях. Излез, разходи се, намери си нови приятелки, а те скоро ще разберат какво са загубили и ще съжаляват.

korpin
12-29-2010, 08:06
Според мен не си заслужава.Опитай се и ти да си намериш нови приятели.Не им се връзвай!X и Y явно не те заслужават,пък и ти чак сълзи да рониш заради тях.Я горе главата!Те губят! :?
От думите ти разбирам,че ти си верен приятел-ценен приятел,а такива хора са рядкост. :)
Та такам.Не си заслужава да си тровиш живота заради тези 2 момичета.
Гледай напред и have fun! Това е моят съвет! :)

SmilezZz
12-29-2010, 09:26
Няма смисъл..Явно приятелството ви не е било истинско,щом бързо е рухнало..Да не ти пука за тях - щом те не те уважават и не държат на теб,просто недей излишно да се тормозиш..
- Продължи си живота..
Запознай се с нови хора,излизай с познати,забавлявай се,учи - накратко живей си живота..
Само на 15 години си,още калко такива случки ще имаш - просто не е истина..За това бъди смела и силна..

ChildOfBodom
12-29-2010, 10:00
Няма смисъл. За такива хора не си заслужава да си мърдаш пръста, камо ли да се бориш за тях.

blaaablaaablaaa
12-29-2010, 14:13
Опитай се да си ги върнеш... Но ако те не искат да са част от живота ти... има и други хора. Явно не са ти били толкова "добри" приятелки. Опитай, но знай, че имаш много други потенциални приятели.
Аз съм само на 16 и нямам много опит, но се надявам, че съм помогнал.