PDA

View Full Version : ухо



mimsitu
12-29-2010, 16:51
знам, че може да има друга такава тема, но не намерих.. тъй като съм болна и много ми е запушен носът и го издухах много силно сутринта, а бях чела нещо ... Не духайте обаче твърде силно, това може да доведе до преминаване на болестотворните микроорганизми през ушните пътища, а и да предизвика болка в ушите ... моля ви , ако знаете някакъв лек .. кажете, защото наистина много боли .. някаква бабина рецепта нещо .. мерси много предварително :)

COTU
12-29-2010, 17:21
Бетовен е оглушал. От настинка. Въпросните "ушни пътища" е Евстахиевата тръба, която свързва устната ти кухина със средното ухо. Тоест недей да търсиш бабини лекове, а отивай при лекар.

burpp
12-29-2010, 21:52
Формулирай си въпроса както трябва ...

mimsitu
12-30-2010, 10:22
няма значение, отидох на лекар и не ми каза точно какво е .. само ми предписа капки и антибиотик

burpp
12-30-2010, 11:55
Слушкай лекаря и си пий хапчетата :wink:

turboPantofka
12-30-2010, 12:35
Аз също преди време имах такова възпаление отит май се казваше и наистина много болеше и заглъхват..ужасно е. Предписваха ми едни капки и така поне намаляваше болката. Имаше 1000 разногласия за това дали имам трета сливица,която всъщност беше и причината за възпалението..е накрая се оказа,че имам, но не са ми я махали сама се сви си и вече не ми създава проблеми.Просволутите 'бабини рецепти' поне за тва не помагат.

mimsitu
12-30-2010, 18:56
Аз също преди време имах такова възпаление отит май се казваше и наистина много болеше и заглъхват..ужасно е. Предписваха ми едни капки и така поне намаляваше болката. Имаше 1000 разногласия за това дали имам трета сливица,която всъщност беше и причината за възпалението..е накрая се оказа,че имам, но не са ми я махали сама се сви си и вече не ми създава проблеми.Просволутите 'бабини рецепти' поне за тва не помагат.

за колко време се оправи? :(

turboPantofka
12-30-2010, 19:25
Не си спомням кога започна да ме болят за първи път..може би да съм била на 10 ..или на по-малко.не знам изобщо не съм сигурна за това. Последно ме боляха когато да съм била на 11-12 години и тогава окончателно ми казаха, че е заради третата сливица, но ми казаха,че съм в такава възраст,че тя сама ще изчезне и след това не съм имала проблеми.