PDA

View Full Version : как да се "излекувам" от мързела?



jeni4kata
12-30-2010, 11:23
Страшно много ме мързи,имам цели и мечти,които изискват много учене.Разбирам че ще падне голямо учене и зубрене,но пък искам някои с фуния да ми налее информоцията и аз да стана лекар,или да знам че като уча за кандидатстуденска кампания ще ме приемат?Ако не ме приемат,толкова нерви съм хвърлила напразно.Постоянно мисля за това,намерила съм си атласи по анатомия,фармакология учебници,също изпитите знам кога са на медиците,какво учат какво не.НО съм толкова мързелива,чее..няма накъде.Готова съм да прекарам целия си живот в борба за живота на хората,готова съм да им помагам и да им вдъхвам надежда.Готова съм да прекарам целия си живот в болницата.Чувствам че това е моята професия.Тази година тоест следващата 2011 е важна за мен,ще уча за КСК 2012,понеже сега съм трети курс в друг университет и уча биология.Много дисциплини ги има както в медицината,така и в биологията,но не е същото.Ако знам че уча медицина ще уца здраво,и то с хъс и много мерак.Кво да правя :booooomb:

taratorcho
12-30-2010, 11:31
Страшно много ме мързи,имам цели и мечти,които изискват много учене.Разбирам че ще падне голямо учене и зубрене,но пък искам някои с фуния да ми налее информоцията и аз да стана лекар,или да знам че като уча за кандидатстуденска кампания ще ме приемат?Ако не ме приемат,толкова нерви съм хвърлила напразно.Постоянно мисля за това,намерила съм си атласи по анатомия,фармакология учебници,също изпитите знам кога са на медиците,какво учат какво не.НО съм толкова мързелива,чее..няма накъде.Готова съм да прекарам целия си живот в борба за живота на хората,готова съм да им помагам и да им вдъхвам надежда.Готова съм да прекарам целия си живот в болницата.Чувствам че това е моята професия.Тази година тоест следващата 2011 е важна за мен,ще уча за КСК 2012,понеже сега съм трети курс в друг университет и уча биология.Много дисциплини ги има както в медицината,така и в биологията,но не е същото.Ако знам че уча медицина ще уца здраво,и то с хъс и много мерак.Кво да правя :booooomb:



женичкее, това е новата и неизлечима болест на новото поколение, коeто е трудно лечима ако живееш с компютър :D :grin: ... Като те гледам имаш цели и амбиции, проссtо си "налягай парцалите" (нищо лично :) ) и трябва сериозно дa учиш за да станеш лекар ... по-малко комп, повече учене, по-добри оценки ;) ... Тааа, по въпроса, дали ще те приемат или не, зависи от теб, риск-печели, риск- губи :) ... УЧИ ЗДРАВО и може да се получат нешата :)

jeni4kata
12-30-2010, 11:37
сега идва сесията,но искам и да уча за КСК по химия.По кое по-напред да уча :-o :-o :-o :-o :-o :-o ,за да не изостана и да си взема изпитите в уни-то но и хем да уча и за канд студ изпит.Пък имамм и от 2 курс два изпита :-x

taratorcho
12-30-2010, 11:43
сега идва сесията,но искам и да уча за КСК по химия.По кое по-напред да уча :-o :-o :-o :-o :-o :-o ,за да не изостана и да си взема изпитите в уни-то но и хем да уча и за канд студ изпит.Пък имамм и от 2 курс два изпита :-x


... ми какво правиш още на компаа.. :? .... То ако не седнеш сам да учиш, няма кой да учи вместо теб .. което е по-скоро и което милиш, че е по-важно . :) УСПЕХ, стискам палци да успееш и да вземеш всички изпити и всичко да мине успешно :)

jeni4kata
12-30-2010, 11:43
мерси

jeni4kata
12-30-2010, 11:50
има едно изречение което ме стимулира,но е за кратко Ккаво мога да направя днес,за да съм с една стъпка по-близо до целта си,независимо колко далече или близко съм до постигането на целите си?
Кажете ми други такива :lol: :lol: :?

taratorcho
12-30-2010, 11:58
има едно изречение което ме стимулира,но е за кратко Ккаво мога да направя днес,за да съм с една стъпка по-близо до целта си,независимо колко далече или близко съм до постигането на целите си?
Кажете ми други такива :lol: :lol: :?



--- Как ще се чуствам накрая на деня, като не съм пипнал нищо да уча .. :-x :-x
--- Губя си времето само на компа :-x ,,
---- Ако не уча днес, утре ще имам двойно ;) :-x :-x
---- Защо да не съм напред с материала, отколкото да си губя само времето :-x :-x
---- сама като се замислиш ще видиш, че е така и ще дойде от вътре да учиш ;)

jeni4kata
12-30-2010, 12:00
ее наистина сядам да уча
МЕРСИ МНОГО АЙДЕ ЛЕК ДЕН :-)

taratorcho
12-30-2010, 12:04
ее наистина сядам да уча
МЕРСИ МНОГО АЙДЕ ЛЕК ДЕН :-)


дано да е лек, защото и аз сядам да уча :D :-)

12-30-2010, 13:23
еми и аз съм мързелива мнннн :D

taratorcho
12-30-2010, 13:36
повярвай ми ... всички СМЕ :D :D с малко усилия ще преборим този нещастен мързел :-x :P :)

chemist9009
12-30-2010, 13:46
мързелът е генетично заложен :lol: :lol: :lol: :lol:

polssa
02-14-2011, 13:35
определено и мене ме мързии....но до днесссссс..........от утре почвам и аз наистина да уча !!!!!!!!!!!!!!! Сега ми дайте някакво оправдание, което да кажа на г-жата, че не съм си написала домашната :D :D

Fiction7577
02-14-2011, 13:54
И аз бях така до миналата година. Само четворчици и тук-там ако успея 5-ци. Изобщо не ме интересуваше, че имам да уча, че тия неща ще ми трябват и т.н.

НО, разбрах че иначе не става. И аз като теб имам амбиции и ми стана ясно, че от седене на компютъра и занимаване с глупости полза няма. В бъдеще щях да си блъскам главата защо не съм учила когато е трябвало.

Ако тия неща не ти действат, най-добре си намери стимул за да си вършиш работата (ако е някой си човек-перфектно). 8)

zviar7539
02-14-2011, 18:28
Хората за това са измислили лекарство,японско е,казва се Т.О.Я.Г.А
Помага при всички случаи

kykyto
02-14-2011, 19:38
Преди около четири века Паскал каза " Има два варянта - или има господ, или няма. Ако няма, така или иначе губиш след смъртта. Ако съществува Господ Бог, ще те приеме в рая само ако си християнин. Така, че по добре вярвай в бог, защото само така ще имаш избор след края на живота ти." Ние живеем в свят, в който забавлението е направено с цел да отвлича нашето внимание. Затрупани сме с най-различни филми, разнообразна музика, безсмислени реклами и куп други глупости, които не ни позволяват да мислим. 95% от населението в развиващите се страни е жертва на забавлението и игрите. Абсолютно нормално е да искаш да помързелуваш още малко. Изобщо няма да ти помогнат коментари от типа "Налягай си парцалите", "работи по-здраво", "Внимавай, че можеш да станеш клошар." Да направим следния опит:
През следващите 5 дни, като си легнеш вечерта, си мисли за медицина и се опитай да преговаряш материал; бързо ще откриеш, че имаш пропуски и ще си поставиш нови въпроси; на следващия ден ще си много нахъсана за работа т.е учене!

MakeMeHappy
02-15-2011, 08:47
Ох,за тази болест няма лечение...но найстина е ужасна.Мен ме прихваща от време на време,гледам да не е псотоянно :)