PDA

View Full Version : Как изглежда инфектираната пъпка?



FilmiranM
12-30-2010, 11:42
извинявам се за тъпия въпрос, но 8-)
всеки казва как пъпката не трябва да се стиска, че може да се инфектира
Но ккое е толкова страшното на една инфектирана пъпка? :-o

kalpazanka
12-30-2010, 11:43
Има правило, че пъпка по лицето от горната устна нагоре не се стиска! Страшното идва, ако тази гнойна пъпка се стисне, ограничителната капсула около възпалението се разруши и инфекцията поеме своя път по кръвоносните съдове до мозъка.

KumchoValcho
12-30-2010, 11:46
Има правило, че пъпка по лицето от горната устна нагоре не се стиска!Е, всички сме чували тея наизустени "правила"
никой обаче не умрял от това, а съм си стискал 1001 пъпки над устната

Me4encety
12-30-2010, 11:46
амии може да ти остане белег

kalpazanka
12-30-2010, 11:50
Има правило, че пъпка по лицето от горната устна нагоре не се стиска!Е, всички сме чували тея наизустени "правила"
Опа, успокой адреналина и виж в интернет каква е връзката между пъпката на горната устна, v. angularis и sinus cavernosus.

жокер- http://en.wikipedia.org/wiki/File:Head_ap_anatomy.jpg

whitebunny
12-30-2010, 11:57
^ не обръщайте темата на момичето (или момчето) в бойно поле :-)
П.Т. нз :-x но не мога без да си изстискам пъпките колкото и рядко да ми излизат :?

Shia
12-30-2010, 13:58
Като изстискаш пъпката тя да се превърне в раничка от попаднали микроби в нея или да не ти премине червенината дълго време.
Пъпки се стискат,където искаш с внимание и препарати всичко е поправино.
Аз си изгорих кожата на места с кислородна вода и сил.спирт и нямам никакви белези.

Minerva
12-30-2010, 16:46
Това да не се стиска за мене е най-голямата простотия. Ами..има такива случаи, на които едва ли не им стърчат огромни пъпки на 5 сантиметра от лицето и пак не ги стискат..много ли е хубаво. Познавам лично такива хора, кълнат се как не трябва да ги пипат и си ходят за страх, а не виждам да имат някакво подобрение от това, че не си закачат пъпките.

n3zabrawiimaa
12-30-2010, 17:01
Пъпки НЕ СЕ стискат, стискат се ЧЕРНИТЕ ТОЧКИ!!!!

anonymous708973
12-30-2010, 17:33
Да, дааа, глупости на търкалета. Пъпка с бял връх = пъпка, пълна с гной. Тая гной сама ли ще излезе според вас? Стискат се и още как. И тия глупости, че само козметици трябвало - да не би да са й по-чисти ръцете случайно? Да не би сама да не мога да си дезифекцирам ръцете/лицето? Чувала съм пълни небивалици - черни точки не се стискат (от козметик), например. Всичко, дето не му е мястото там (с изключение на подозрителни бенки), се стиска. Майка ми ми ги чисти, просто защото аз не успявам добре. Стискат се, червена е ден-два и минава. Нищо ми няма, гарантирам ви. :wink:

KumchoValcho
12-30-2010, 17:36
Един съвет - като си стискате пъпка си увивайте пръстите със сълфетка, по този начин няма да наранявате кожата толкова и няма да се зачервява толкова.
И стига да дезинфекцирате със спирт преди и след изстискването, всичко е ток и жица. :)

britzy
12-30-2010, 17:43
Мерси ,Жоре,за съвета-наистина не го знаех :-)
ПТ-аз като видя някоя с 5метра пъпка от лицео й и ми се доповръщва на макс

Nadunda
12-30-2010, 20:40
майка ми , като е била млада , си е стискала пъпките - станало е инфекция и са я цепили... затова сега много ми се кара като ме види да ги стискам :booooomb:

Barbie983
12-18-2011, 16:45
"PinkPan7her

Да, дааа, глупости на търкалета. Пъпка с бял връх = пъпка, пълна с гной. Тая гной сама ли ще излезе според вас? Стискат се и още как. " Пъъълни глупости !!! ПЪПКА НИКОГА НЕ СЕ СТИСКА, ЗАЩОТО ПРИ НЯКОИ МОЖЕ ДА ОСТАНЕ БЕЛЕГ ! Сега ще ти отговоря как ще излезе гнойта- никога не трябва да се стиска гнойна пъпка (или каквато и да е била), защото гнойта трябва да си излезе сама.. т.е. ако я изстискате от нея може да остане белег, което се маха единствено с лазер ;). Допитвала съм се до изключително добри специалисти и всички са ми казвали, че пъпка не се стиска .. като не си компетентна по темата, недей да коментираш ;)

Cucko0
12-18-2011, 17:41
темата е стара.