PDA

View Full Version : Дали не го нараних...



FataMorgana
12-30-2010, 18:50
Преди около месец когато бях с момчето с което съм в момента( още не съм го нарекла гадже, не ни е много стабилна връзката) беше много хубаво в началото, ама после като че ли малко сгафих . Той свърши и после лежеше до мен и се обърна към мен и каза че ме обича. Аз се стъписах леко, и го погледнах и му се усмихнах но нищо не казах (не обичам да казвам обичам те ако не е така). Той ме погледна и каза
'Е ако искаш бъди хипокрит и не ми го казвай, но аз те обичам и знам че и ти ме обичаш' Аз нищо не казах отново. Мълчах си като риба. Бях супер стъписана. От този момент той се отдръпна леко, не е същия, не ми е казал пак че ме обича. Лошо ли постъпих спред вас? Много ли го нараних? Вие как бихте реагирали ако бяхте на негово място?

Не мога да говоря с него за това изобщо.
Toй е с осем години по голям, аз съм на 16, ако това е от значение.

alabama4151
12-30-2010, 19:06
Кофти е да не чуваш думите ОБИЧАМ ТЕ, ако имаш чувства към него кажи му думите, ако нямаш чувства към него по добре го напусни!

FataMorgana
12-30-2010, 19:09
Кофти е да не чуваш думите ОБИЧАМ ТЕ, ако имаш чувства към него кажи му думите, ако нямаш чувства към него по добре го напусни!

То точно това е че не сме точно 'обвързани', абе на много странен етап сме. А и, аз МНОГО го харесеам. Подлудява ме, кара ме да се чуствам страхотно. Просто не съм на етап да го ОБИЧАМ. Силна дума.

turboPantofka
12-30-2010, 19:10
Това,че не си му отвърнала със същото на думи е разбираемо тъй както каза връзката ви явно не е мн стабилна. Той може да е от хората, който бързо в определени взаимотношения казват 'Обичам те', което е глупаво. Не знам на по колко години сте , но ако сте по-малки по лесно може да сбъркате любовта от екстаза,който го има в началото всяка връзка или пък ако не сте толкова малки той вероятно се държи детски. Любовта идва след доста време, а може и след години дори. Просто поговори с него за това. :)

bebchence
12-30-2010, 19:45
Никой не може да те накара да кажеш "обичам те" без да чувстваш че искаш да го кажеш.Ще го кажеш когато му дойде времето, а ако той се е отдръпнал заради това, а не заради друго, говори зле за него.Пък и доста често думите не отговарят на истината, по-важно е как се държиш с човека отсреща, а не какво му казваш. Ако има обич тя се чувства :-)

mArMaLaDkA
12-30-2010, 20:02
Нормално е да не се държи по същия начин. Той ти е признал, че те обича, ти нищо не си му казала - окей, твой си е изборът. Но момчето не е длъжно да ти тича подир гъза и да ти се обяснява в любов всяка възможна минута, докато ти го награждаваш само с мълчание. Поне едно "благодаря" да беше казала. 8-) Навярно просто не иска да ти се разкрива повече и да се чувства уязвим, а и не иска да те поставя в неловка ситуация.

FataMorgana
12-30-2010, 20:09
Нормално е да не се държи по същия начин. Той ти е признал, че те обича, ти нищо не си му казала - окей, твой си е изборът. Но момчето не е длъжно да ти тича подир гъза и да ти се обяснява в любов всяка възможна минута, докато ти го награждаваш само с мълчание. Поне едно "благодаря" да беше казала. 8-) Навярно просто не иска да ти се разкрива повече и да се чувства уязвим, а и не иска да те поставя в неловка ситуация.

Е, не да ми тича подир гъза, ама той даже студено се държи понякога. А пък после става един такъв добричък. Ддз, аз по мен си съдя, някой ако ме обиди се държа супер студено.

Shiro
12-30-2010, 20:12
Щом е с 50 години по-голям няма проблем :) Апък и тези неща се усещат. Иначе вероятно се е отдръпнал заради друго. Не търси там причината.

FataMorgana
12-30-2010, 20:14
Щом е с 50 години по-голям няма проблем :) Апък и тези неща се усещат. Иначе вероятно се е отдръпнал заради друго. Не търси там причината.

8, не 50, не е кой знае колко по зрял от мен все пак. Смисъл да, има повече опит ама щом му харесвам значи смятаче съм зряла за възраста си!

Shiro
12-30-2010, 20:16
Примерно го казах. Те годините нямат значение след един момент. Но както ти казах, не търси грешката си в тази ситуация :)

mArMaLaDkA
12-30-2010, 20:19
Навярно момчето ходи на лекции и/или на работа, може да си има и някакви други проблеми и... съжалявам, че те измъквам от малкия ти свят и те вкарвам в жестоката реалност, но ти не си центърът на Вселената. Не е длъжен постоянно да ти се лигави и винаги да гледа на теб да ти е добре. Като го видиш, че е напрегнат - ми предразположи го, вместо да му мрънкаш колко апатично се държал и колко зле се чувстваш от това.

Иначе въпросният ти е казал, че знае, че и ти го обичаш, въпреки че не го показваш, не е приел гласната ти непроява на чувства за обида(а и не трябва). Направо се чудиш как и какво да си изсмучеш от пръстите, че да се вкараш в поредната драма.




Смисъл да, има повече опит ама щом му харесвам значи смятаче съм зряла за възраста си!
Може ли да си толкова зле? Ама честно? След това изречение направо съжалявам, че се хабих да пиша по темата.

FataMorgana
12-30-2010, 20:27
Навярно момчето ходи на лекции и/или на работа, може да си има и някакви други проблеми и... съжалявам, че те измъквам от малкия ти свят и те вкарвам в жестоката реалност, но ти не си центърът на Вселената. Не е длъжен постоянно да ти се лигави и винаги да гледа на теб да ти е добре. Като го видиш, че е напрегнат - ми предразположи го, вместо да му мрънкаш колко апатично се държал и колко зле се чувстваш от това.

Иначе въпросният ти е казал, че знае, че и ти го обичаш, въпреки че не го показваш, не е приел гласната ти непроява на чувства за обида(а и не трябва). Направо се чудиш как и какво да си изсмучеш от пръстите, че да се вкараш в поредната драма.




Смисъл да, има повече опит ама щом му харесвам значи смятаче съм зряла за възраста си!
Може ли да си толкова зле? Ама честно? След това изречение направо съжалявам, че се хабих да пиша по темата.

Глупости, и дума не съм му отворила по темата защо се държи така и защо не ми се обажда, много добре знам че е зает, просто знам че преди се държешепо различно. Винаги се държа супер добре с него все едно няма проблем, изобщо нямам намерение да му правя точно защото наскоро беше напрегнат със някакъв проект, ама да излезе извън държавата и ни вест ни кост докато не се върне и да не ми каже... и пак не му направих кой знае какъв проблем.

А и той сам ми е казвал че съм зряла за въраста си. Може би защото не му казвам какво ме притеснява с риск да звуча малка и наивна, но го споделих тук и поисках съвет. Не смятам че съм центъра на вселената, спокс, третирали са ме така и не е реалистично нито ми харесва. Хайде по кротко.

Shiro
12-30-2010, 20:34
ехееее! толкова много енергия ли имат всикчи набори. Разглеждай ги по скрито тези неща и мисли за важните такива. Дори да не е сега, всичко ще се нареди за теб, ще видиш :)

valdesbg
12-30-2010, 20:35
Е нормално да се отдръпне... поне нещичко да беше казала. Нали се сещаш че хич не е хубаво, човек да ти каже нещо сериозно.. и ти да седиш и да мълчиш многозначително. Ми то това си е почти ясен намек...

На мен ако така ми мълчи някоя.. направо си хващам шапката и си заминавам.

А докато се чудиш още, и се вкарващ в излишните филми скоро няма и да ти бъде гадже.

Зряла ... другия път.

mArMaLaDkA
12-30-2010, 20:36
А и той сам ми е казвал че съм зряла за въраста си.

Той много неща може да ти каже с цел ти да му се вържеш. Въпреки че от това не знам накъде повече.
Все тая, единственият ми съвет е да не се изхвърляш толкова(става дума най-вече заради това защо те е избрал), защото не знаеш какво ще излезе накрая. А и прави лошо впечатление сред околните, независимо дали с право си отправяш хвалебствия, или не.

FataMorgana
12-30-2010, 20:38
Е нормално да се отдръпне... поне нещичко да беше казала. Нали се сещаш че хич не е хубаво, човек да ти каже нещо сериозно.. и ти да седиш и да мълчиш многозначително. Ми то това си е почти ясен намек...

На мен ако така ми мълчи някоя.. направо си хващам шапката и си заминавам.

А докато се чудиш още, и се вкарващ в излишните филми скоро няма и да ти бъде гадже.

Зряла ... другия път.

Той не ми е гадже. И просто ми дойде като гръм от ясно небе. Не го очаквах. После му казах на няколко пъти че много ми харесва, но няма да му кажа че го обичам ако не е така. Офт, знам че беше гадно ама ми дойде изведнъж.

FataMorgana
12-30-2010, 20:42
А и той сам ми е казвал че съм зряла за въраста си.

Той много неща може да ти каже с цел ти да му се вържеш. Въпреки че от това не знам накъде повече.
Все тая, единственият ми съвет е да не се изхвърляш толкова(става дума най-вече заради това защо те е избрал), защото не знаеш какво ще излезе накрая. А и прави лошо впечатление сред околните, независимо дали с право си отправяш хвалебствия, или не.

Какви хвалебствия? Всичко което казах е че се занимава с мен защото съм по зряла за възрастта си, по никакъв начин не се 'изхвърлям', просто няма друга причина, момичета от хубави по хубави ако искаше някоя на 16 само за да я наебе има къде по хубавки дето биха му пуснали.

Shiro
12-30-2010, 20:42
А докато се чудиш още, и се вкарващ в излишните филми скоро няма и да ти бъде гадже...


Това се опитах да избегна да кажа. Но явно и така трябва да е. Но после ще има други хора и други емоций така че спокойно :)

FataMorgana
12-30-2010, 20:46
А докато се чудиш още, и се вкарващ в излишните филми скоро няма и да ти бъде гадже...


Това се опитах да избегна да кажа. Но явно и така трябва да е. Но после ще има други хора и други емоций така че спокойно :)

Знам, той не е единствения, и ще има много след него, но за сега не мога да си представя да бъде с който и да е бил друг. Била съм, като бяхме скарани, но не ми достави никакво удоволствие. Не го обичам но и не искам да го загубя. Офт, де да знам. Може и изобщо да не е в това проблема.

babity
12-30-2010, 20:46
.
На мен ако така ми мълчи някоя.. направо си хващам шапката и си заминавам.

Предпочиташ да ти каже "мерси" или хората трябва да се движат в точно твоето темпо и тя е длъжна да го изпита в същата секунда, в която и ти.

Shiro
12-30-2010, 20:50
Така е защото емоцийте са много важна част от ежедневието ти все още :) Което е и хубаво и нормално. Апък и имаш още много време пред теб. Така че има шанс и да останете в това/и по-добро положение през следващите 1 -2 години. Тука се изразих малко тип канал 2001 и гадателите, но ти се сещаш както ти се казва

valdesbg
12-30-2010, 21:04
Надя... да каже нещо.... квото и да. Ама не да ми мълчи. Нямам против да бъда лъган, стига да бъде умело и качествено. Т.е. да не мога да разбера че ме лъжат. Или да каже.. "Ми това хубаво, ама аз теб още не", примерно :) Въпроса е да не мълчи.. толкова по тая тема.

Авторке - спри да се самонавиваш че си специална и уникална. Хич не е така и това с мълчанието ти е изиграло бая лоша шега.

Не го обичам но и не искам да го загубя.

Знаеш ли какво прави кучето с кокала - не го яде, но не го дава и на друг. Всъщност точно от тук идват всичките ти проблеми... не знаеш за какво ти е в живота, обаче не даваш на другите, които знаят за какво им е такъв човек в живота....

Чудното е защо той още ти ходи по полата?

FataMorgana
12-30-2010, 21:10
Надя... да каже нещо.... квото и да. Ама не да ми мълчи. Нямам против да бъда лъган, стига да бъде умело и качествено. Т.е. да не мога да разбера че ме лъжат. Или да каже.. "Ми това хубаво, ама аз теб още не", примерно :) Въпроса е да не мълчи.. толкова по тая тема.

Авторке - спри да се самонавиваш че си специална и уникална. Хич не е така и това с мълчанието ти е изиграло бая лоша шега.

Не го обичам но и не искам да го загубя.

Знаеш ли какво прави кучето с кокала - не го яде, но не го дава и на друг. Всъщност точно от тук идват всичките ти проблеми... не знаеш за какво ти е в живота, обаче не даваш на другите, които знаят за какво им е такъв човек в живота....

Чудното е защо той още ти ходи по полата?

Едно не разбрах, защо трябва да го обичам за да го искам в живота си? Харесвам го, но не го обичам. То така ако било, секи с който тръгнем веднага го заобичваме. Браво. Не му държа сметка с кой какво прави, не сме на този етап, така че не е моя 'кокал'.

И не съм казала че съм 'специална' не че има човек който не е, защото всички сме различни, казах, че съм по зряла за възрастта си и не съм му правила проблеми.

valdesbg
12-30-2010, 21:17
Едно не разбрах, защо трябва да го обичам за да го искам в живота си

Не е нещо като задължение... Ама помага.

А щом не му държиш сметка, защо си пуснала темата изобщо? Щом не сте на етап гаджета... къде е чуденката тогава? И е хубаво човека да го знае... щото той явно иска нещо повече.

казах, че съм по зряла за възрастта си и не съм му правила проблеми.

И кво, дървиш ли го повече? :Р

А колко изкуствено си помпаш самочувствието, знаеш ли? И колко надуто изглежда отстрани, а? :)

Знам, знам.. не съм прав и всичко е по друг начин. Ще си взема една кофа пуканки :)

FataMorgana
12-30-2010, 21:26
Едно не разбрах, защо трябва да го обичам за да го искам в живота си

Не е нещо като задължение... Ама помага.

А щом не му държиш сметка, защо си пуснала темата изобщо? Щом не сте на етап гаджета... къде е чуденката тогава? И е хубаво човека да го знае... щото той явно иска нещо повече.

казах, че съм по зряла за възрастта си и не съм му правила проблеми.

И кво, дървиш ли го повече? :Р

А колко изкуствено си помпаш самочувствието, знаеш ли? И колко надуто изглежда отстрани, а? :)

Знам, знам.. не съм прав и всичко е по друг начин. Ще си взема една кофа пуканки :)

Не си помпам самочуствието по никакъв начин, кажи как точно, моля те? Защото казах че съм по зряла ли?

И пуснах темата защото държа на него и не искам да му е гадно по никаква причина. Не очаквам абсолютно нищо обвързващо от него, след две години на сто процента ще сме в различни континенти, то и ако издържи толкова. Не мога да обичам някой който съм познавала толкова малко и на който почти нямам доверие и е непредсказуем, но в същото време съм страшно увлечена по него.

valdesbg
12-30-2010, 21:36
Самия факт че няколко пъти споменаваш това че си по зряла и че не си му правила проблеми и купища подобни достатъчно ясно говори колко искаш да убедиш себе си че е така.

Като не искаш да му е гадно на човека, сядате и му казваш всичко точно както си е. Нали претендираш че си зряла. Щото иначе да си траеш така е най-голямото наказание, което можеш да му предложиш.

А така както го описваш вие сте friends with benefits :) Така че явно никой на никого не дължи обяснения.

И тъй :)

П.П. Знам, как ще скочиш че не е така.... ама знаеш ли какво... и аз съм бил на 16... ти била ли си на 22-24 обаче?

FataMorgana
12-30-2010, 21:41
Самия факт че няколко пъти споменаваш това че си по зряла и че не си му правила проблеми и купища подобни достатъчно ясно говори колко искаш да убедиш себе си че е така.

Като не искаш да му е гадно на човека, сядате и му казваш всичко точно както си е. Нали претендираш че си зряла. Щото иначе да си траеш така е най-голямото наказание, което можеш да му предложиш.

А така както го описваш вие сте friends with benefits :) Така че явно никой на никого не дължи обяснения.

И тъй :)

П.П. Знам, как ще скочиш че не е така.... ама знаеш ли какво... и аз съм бил на 16... ти била ли си на 22-24 обаче?

Проблема е обаче в това че не иска да сме приятли с облаги. Не иска да сме приятели и точка. Каза ми го още в началото че няма намерение да ми е приятел а нещо много повече. После като бяхме се раздели ли за малко, не се срещахме той откри че съм била с друго момче, и не ми държа сметка (много ясно) но ми каза че иска да е единственното момче в живота ми. Офт, не знам какво иска наистина. Проблема му е че и той май не знае.

babity
12-30-2010, 21:45
Абе той знае, не знае какво иска от теб, заеби тая... Ти занеш ли какво точно искаш от него?

valdesbg
12-30-2010, 21:45
Всъщност ти не знаеш какво да правиш с кокала... съвсем скоро ще дойде някоя кучка, която знае какво да прави с кокала... и тогава щеш-нещеш скромно ще подвиеш опашка :)

Опичай си акъла докато е време.

FataMorgana
12-30-2010, 21:48
Абе той знае, не знае какво иска от теб, заеби тая... Ти занеш ли какво точно искаш от него?

Да, искам да си говорим често, да се виждаме често и да бъдем заедно, защото когато съм с него съм адски щастлива. Но не го обичам.

FataMorgana
12-30-2010, 21:49
Всъщност ти не знаеш какво да правиш с кокала... съвсем скоро ще дойде някоя кучка, която знае какво да прави с кокала... и тогава щеш-нещеш скромно ще подвиеш опашка :)

Опичай си акъла докато е време.

Айде то щом знаеш да ми кажеш, какво точно да правя с 'кокала' който даже не познаваш? :)

Serendipitys
12-30-2010, 21:56
Влади, твърде остро съдиш. Понякога хората имат нужда от време.

По-добре да не казва 'обичам те', ако наистина не го чувства. Най-добрата ми приятелка си хвана едно момче. Той на втората седмица и каза, че я обича. Тя не му отговори нищо, защото щеше да го излъже. Той продължи да го повтаря, а тя да млъчи. Беше и безразлично! Каза му го едва шест месеца по-късно, защото едва тогава го почувства. В крайна сметка, той се бори за любовта и. Заедно са вече четири години. Понякога трябва време. Не казвам, че е правилно или приятно, но е така.

Hiphoplove
12-30-2010, 22:51
И при мен откакто едно момче ми призна че ме харесва вече почти не ми пише, защото аз не му отвърнах. Много се ядосах и сега искам да му кажа че и аз го харесвам но не намирам думи. Та според мен е трябвало да му кажеш, че и ти го обичаш колкото и да мразиш да казваш тази дума за да е сигурен той че и ти изпитваш същите чувства. :)

valdesbg
12-31-2010, 12:52
Яяя Саня, приятно ми е да те видя отново тук :)

Авторке.. въпросния кокал не ми е необходимо да го познавам. Достатъчно ми е че виждам как зрялата му приятелка хленчи по форумите.

А какво да правиш с него - не знам. Сама си си го избрала, доброволно и на трезва глава(надявам се). Така че.. не питай мен, какво да правиш с твоя избор. Когато отивам да си купя обектив за фотоапарата, знам точно защо искам точно този.

Мога да ти дам подсказка какво правят зрелите хора. Разговарят.. сериозно. Можеш примерно да му кажеш всичко това, което каза на нас. Можеш примерно да започнеш да се държиш по отговорно във връзката ви, с цел да стане по сериозна тя. А можеш да му съобщиш че ти е все тая, и просто искаш да мачкате чаршафите. Избери си кое приляга повече на желанията ти.

Прочети и другите ми мнения в темата, за да видиш колко много възможности и съвети съм ти дал.

И много моля да спреш да се излагаш с изрази от рода на : искам да си говорим често, да се виждаме често и да бъдем заедно,защото когато съм с него съм адски щастлива. Но не го обичам.

Щото това си е почти - директно определение за кyрва. В твоя случай в мъжки вариант.

За всички, които ми слагат думи в устата. Прочетете ми пак мненията и ще видите че никъде не карам авторката да му казва че го обича. Карам я да реагира, адекватно или не чак толкова, на ситуацията. Но да реагира.. някак.

И тъй :)

Missmarch
01-01-2011, 19:17
Ами даа кофти е, все пак някои са тънкообидни, аз на твое място бих му повтаряла обичам те цял живот, просто защото съм такава... ако нещо не е наред, то явно имате противоположни характери, но нали си чувала противоположностите се привличат 8) (НЕ ВИНАГИ)