PDA

View Full Version : Дали да скъсам с него?



babity
12-30-2010, 19:30
Ние сме от около два месеца заедно. Като заедно е силно казано, връзка от разстояние си е, но мен определено ме устройва. Всеки си гледа задълженията, но когато имаме време се забавляваме заедно. Той е с 9 години по - голям от мен и може би затова отношенията ни са толкова улегнали и спокойно. Притеснява ме следното. Аз съм с него само защото искам да се оттърва от мислите за бившия ми. Не, не че не ми е приятно да съм с него, но... Ние сме супер различни. Той си е метъляга, аз съм си няк'во чалгарче... Постоянно ме поучава, а и като цяло нямаме кой знае колко много теми на разговор. Ако не си изкарваме толкова добре... с другите ни занимания, сигурно нямаше и да се търпим толкова. Обаче понякога му изневерявам. Точно с този бивш, който искам да забравя. Понякога ми става гузно, защото усещам, че той малко или много се привързва, както и аз. Та... чудя се дали е редно да съм с него? Или ако не поне да му споделя за бившия ми? Много съм объркана.

mArMaLaDkA
12-30-2010, 19:41
Отдавна са ми направили впечатление постовете ти и въпросите и чуденките в тях, и нерядко ми е идвало да намеря някоя лопата и да те халосам с нея. Честно.

Глупава тема. Дали е редно според кого? Щом си се докарала дотук, значи си считала, че постъпваш правилно. Човека е на/около 30, по мои изчисления. Голям мъж е и надали е чак толкова прост. Нямате допирни точки и повечето ви срещи са сексуални. Ти пък си влюбена, а жените в такова си състояние рядко могат да се прикриват(добре). Мислиш ли, че той не се е усетил за какво иде-реч? Двамата сте заедно, колкото да си правите кефа. Не мисля, че му дължиш каквито и да били обяснения. Колкото до привързването - навярно се дължи на това, че иска да те предпази от евентуални грешки приятелски като по-голям, а ти просто преиначаваш нещата, както на теб ти е изгодно и най-вече - за да си начеткаш самолюбието.

Най-добре ще е може би да спреш да скачаш от скут на скут и да мирясаш малко. Намери си някакво вдъхновение, за да се чувстваш полезна на света и за да се изясниш сама пред себе си. Нужно ти е.

FataMorgana
12-30-2010, 19:42
Какъв метъл ще тръгне с чалгарче? Те ги смятат за супер прости. Ми кво да ти кажа, тя връзката е от разстояние, много ясно че ше му 'изневеряваш' не очаквай от него нещо по различно. Най много да станете приятели с облаги, но не виждам друга възможност. Връзките от разстояние не свършват добре като цяло, ако партньорите нямат свобода.

valdesbg
12-30-2010, 20:02
Въх.... старата история в нова опаковка :)

Или по просто казано осъвраменена версия на отбивката.

Звучи жестоко.. ама си е точно така.

Иначе Весели празници!

Shiro
12-30-2010, 20:05
Със сигурност ти знаеш отговора. Ако искаш ще скъскаш ако не - не! Какъвто и коментар да се напише доводите му няма да преборят твоето желание :)

Rebus
12-30-2010, 21:01
Чисто и просто не знаеш кво искаш..Ако знаеше нямаше да питаш хората от форума кво да правиш.Затова остави момчето докато е време,не е приятно да те използват както ти го използваш. :o

GregoryHouse
12-30-2010, 21:54
Принципно, се чудя на хората като седнат и почнат да се чудшт такива глупости. Може би защото никога не съм имал проблем с подобен вид решения (всъщност за почти нищо не се чудя), къде ли защото ми се струват някакви маловажни и незначителни. От доста време се опитвам да разбера хората относно това. Не особено усшешно.

Така ще направя малковероятното предположение, че имаш някакви принципи, кодекс или нещо от този род. Ами следвай ги. Да предположим, че "металягата" ти изневерява яко. Хващаш го. Кво ще направиш? Как ще се чувстваш? Кофти нали. нали се сещаш, че в момента от който си прекрачила тази граница 2 неща са ясни. Не държиш на него и си тотално безволева. А да 3 са. Имаш и пълна липса на самоуважение. Очевидно тези неща, няма да се променят. Поне спри да се опитваш да се замисляш върху нещатата. Поне ще можеш да спиш спокойно. То, че работата няма да се оправи.

Ако искаш съвет какво да направиш...ъм не знам, вземи си голямо куче! Може да му изневеряваш и с него. Критичен съм към изневярата, по простата причина, че е предателство. А единственото нещо което не толерирам и съм склонен да стъжнш живота е предателството.

Btw този с който му изневеряваш да не е онзи дето му въртеше свирки на отбивката и си повтаряше как се чувстваш като парцал?

Moderatorius
12-31-2010, 07:26
Кажи му на сегашния ти всичко. Няма смисъл да го лъжеш, пък и както виждам не го цениш достатъчно, така че го оставяй, докато нещата не са станали сериозни.

spopi
12-31-2010, 07:36
Скъсай с него но не и днес точно на празника.Не е хубаво така да правиш игрички и работи всеки човек знае че са рядкост и продължават да съществуват тези връзки.Не е хубаво да използваш така човека като още не ти е минало от бившия (знам какво говоря). :P
Весело изкарване на Нова година. :P

RoSKo0o0
12-31-2010, 08:14
9 години, тоз да не ти е баща, бря :lol:

autumn666
12-31-2010, 08:20
Какъв метъл ще тръгне с чалгарче? Те ги смятат за супер прости. Ми кво да ти кажа, тя връзката е от разстояние, много ясно че ше му 'изневеряваш' не очаквай от него нещо по различно. Най много да станете приятели с облаги, но не виждам друга възможност. Връзките от разстояние не свършват добре като цяло, ако партньорите нямат свобода.

+1

babity
12-31-2010, 13:14
Имам си и морал, и принципи. Просто не искам да съм пак в няк'ва депресия. Трябва ми нещо да ми отвлича мислите и да ми създава забавление в същото време.

И, Владо, не, това не е осъвременена версия на отбивката. ;) 'Щото в момента аз казвам как се случват нещата и точно т'ва е причината да имам гузна съвест. Понякога се съмнявам дали не съм прекалено лоша с него.

По принцип, ако някой може да ми предложи алтернатива на това "забавление", приемам предложение.

п.п. Грегъри, т'ва за кучето беше много под възможностите ти. ;)

valdesbg
12-31-2010, 13:57
И, Владо, не, това не е осъвременена версия на отбивката.

Абе отстрани си изглежда баш така, душа. Малко променени са ролите.. ама сюжета е същия. Не ме карай да обяснявам подробно и с примери, молим.

Трябва ми нещо да ми отвлича мислите и да ми създава забавление в същото време.

Това нещо идва като следствие от устойчивостта на външните влияния.. Която устойчивост при теб изобщо липсва. Или простичко казано - малкото дете иска точно тази играчка на момента.... докато големия човек може да разсъди и да изчака известно време без да прави някакви големи драми. Това беше с цел да ти кажа че точно като малко дете искаш нещо да те забавлява в момента, щото сама явно не можеш. А и не можеш да си наложиш контрол над мислите и първосигналната реакция над нещото явно е това, което умееш най-добре. Което пък е следствие от едни други, кофти работи, които едно време ти ги приказвах.

Та, простичко казано - ролите са сменени, обаче филма е същия :) Може и да не ти изглежда така на теб, обаче отстрани си е баш така.

Така изглеждат нещата от моята камбанария. I`m not offensive. Just making a point :)

kalpazanka
12-31-2010, 14:12
Е, навръх 31-ви не ми се щеше да пиша хапливи коментари, но ме сърбят пръстите неистово. Разбирам да си на 13-14-15 и да не знаеш как да го заговориш, да си разменяте прегръдки по скайпа, да се сръчквате във фейсбук, ама ти отдавна тая възраст си я минала. За капак от досегашните ми наблюдения горе на втория имаш обитатели, та защо за личния си живот искаш подобни съвети?

П. П. За него не вярвам също да си седи мирно и кротко на задника.

SEXTRAVAGANTE
12-31-2010, 14:17
Правилното решение е просто да си избереш един от двамата.

yordans
12-31-2010, 15:44
Аз не разбирам следното- ти си с него, защото искаш да забравиш бившия си, а в същото време му изневеряваш точно с този бивш.. Изобщо не ми се връзва.. :? :?

Rebus
12-31-2010, 16:04
Имам си и морал, и принципи. Просто не искам да съм пак в няк'ва депресия. Трябва ми нещо да ми отвлича мислите и да ми създава забавление в същото време.



Егати морала ..егати принципите дето имаш,важното е на теб в момента да ти е добре,пък кво ти пука,че използваш момчето..хаха.По-добре е да си сам и да се оттърсиш от предишна връзка,отколкото да си с някого за когото не те ебе особено.

awerw
12-31-2010, 17:19
Не го заслужаваш :x

BlahBlah
12-31-2010, 17:56
:shock: Боже Господи ..
..направо късайте, има ли смисъл ?
,,как може да си толкова неориентирана
искаш да забравиш бившия си, а се целуваш
с него и по този начин изневеряваш на гаджето си ?!
виж, не го приемай като нападка,
но т'ва което правиш е невероятно тъпо!
Реши най-накрая какво искаш (:

SmilezZz
12-31-2010, 18:13
Ти сама каза,че нямате общи теми за разговор..Нормално е - разликата не е кой знае колко голяма,но все пак той е по-голям от теб с почти 10 години..Него го вълнуват други неща - тебе съвсем други..

А какво ще се промени,когато ти кажем,че не сте един за друг ? ....Да скъсаш с него ? Ще го направиш ли ?
Това си си зависи от теб..Това си е твоя живот - ти решаваш какво да правиш с него..
Ако искаш да късаш с него - късаш,ако не - не..
Ние нямаме право да се бъркаме..

- Но всъщност ти как щеше да се чувстваш,когато научиш,че сегашния ти приятел ти изневеря ? Кофти,нали ? А ако той наистина те харесва и държи на теб - също ще изпита тези чувства..
А наистина - изневярата е вид предателство и ранява доста..

Ако искаш - кажи му всичко.И без това - явно не ти пука за него,а само го използваш като играчка - играеш си с него като си внушаваш,че ще забравиш бившия си..

babity
01-01-2011, 12:48
Много тежка вечер. На сутринта установих, че съм му писала няк'ви сериозни смс-и, че имам чувства към него... Много ми е тъпо. С'а вече сигурно ще се наложи да се разделим...

Владо, ако ти се хАби време, може на едно лично да ми опресниш паметта за "кофти работите", 'дето си ми казал, а у. Просто ми е интересно...

valdesbg
01-01-2011, 14:19
Няма смисъл да са хАбя за каквото и да е, защото виждам че теб не те интересува какво пиша. Просто искаш да мидокажеш че не съм прав, и затова се интересуваш още.

Потвърждение на думите ми са и въпорсните смс-и които си му писала, както и факта че смяташ че трябва да се разделяте.

Само ще те насоча.. не си решаваш проблемите а ги заменяш с други... влачиш една камара неща след теб и си траеш с надеждата че никой няма да научи. Да ама като се натряскаш сама си казваш квото има и си създаваш нови проблеми, които отново започваш да заместваш с други. И цикъла се затваря :)

Faces
01-01-2011, 15:12
Адски тъпо е да използваш някой само и само да забравиш друг ;) Ти принципи нямаш както и акъл който да отговаря на годините ти.Смешно е как се надъхваш,че си много в час със нещата а всъщност си едно неорентирано дете което се върти в кръг :) Забравяш бившия си като целуваш с него браво бе мисъл :D

babity
01-01-2011, 15:15
Правилно ли съм разбрала, че ти в момента предлагаш да си трая с него и да чакам нещо да излезе? В крайна сметка никой не може да каже дали с него въпреки всичко няма да си паснем някога или просто ще си създадем повече ядове.... Т'ва предварително няма как да се изчисли. И въпреки всичко понякога си мисля, че се филмирам излишно. Възможно е и той просто да се радва на свежа мръвка. А може като си поседя малко сама на собствения си гъз, без обвързвания и усложнения, да си намеря решение на личните проблеми. Кой знае...

valdesbg
01-01-2011, 15:42
Не, Надя :)

Предлагам ти символично от днес(новата година) да започнеш наново да изграждаш себе си. Разбира се няма да стане за 2 часа, но пък ще те научи на постоянство и търпение.

Можеш като начало да се научиш да не отлагаш нещата. Решаваш нещата в момента, когато се случат. Така няма да се налага да ги влачиш зад себе си.

Другото което е вземи си изгради някакви критерии какъв искаш да е човека до теб и съответно какво не искаш да притежава(било то като качества или вещи). И почваш да търсиш човек с тоя качества. Другите пичове, тактично или не толкова ги отрязваш :)

Самия факт че още се лигавите с бившия е показателно, колко много не си на ясно със себе си. И хващаш новото, без да си завършила старото. Кашата е пълна.

Ако искаш насоки - този бивш(който и да е той) го изтрий окончателно от живота си. Сегашния също. Седни си на д-то и си направи план за 2011 какво искаш да постигнеш и защо. След това зачертай половината неща, защото ще са прищевки само и отдели 3-4 стойностни. Сега направи план как точно ще постигнеш тия неща.

Когато е отнасяш с уважение към себе си, ще получаваш същото и в замяна. Никой няма да те смята за нещо, ако ти самата се имаш за изтривалка :)

И тъй... :)