PDA

View Full Version : хормонални проблеми



tonii
12-31-2010, 11:40
Искам да попитам нещо. Момиче съм на 13 години и ми е много гадно защото имам косъмчета по корема и от скоро по гърдите. Предполагам че това са хормонални проблеми. Да речем ще си направя преглед и ако ми изпишат лекарства какво става? Смисъл като пия лекарствата косъмчетата ще опадат или какво ? Моля ви помогнете ми. Не съм особено на ясно.

kalpazanka
12-31-2010, 14:14
Трябва да отстраняваш окосмяването, няма да опада от само себе си. Желателно е да ги отскубваш- дали ще е с кола маска, епилатор или пък ще се довериш на фото/лазер епилация, ти си решаваш.

SwEeTMuFFiN
12-31-2010, 18:29
най добре с пинсета. но някои момичета знам че им излиза около пъпа. а и аз имам малко около зърното /всеки човек има косъмчета навсякъде просто на места са по различни/. махам ги с пинсета

alabama4151
01-01-2011, 12:04
Не махай сама космите!!! По-добре козметик да прецени дали са за махане. След години може да съжаляваш, че си ги махала сама. За хормоналните проблеми си има лечение, най-вероятно лекаря ще ти предпише противозачатъчни, но може и други хормонални контролиращи хапчета нека той прецени. Задай му всичките си въпроси дори и да ти се струват тъпи и дори дали е добра идея да си махаш сама косъмчетата на корема!

mArMaLaDkA
01-01-2011, 14:19
Бе пак зависи за какво става дума, но по принцип човешкото тяло е покрито с косми. Къде по-ясно изразени, къде по-скоро като мъхчета... При едни косъмчетата си личат повече, защото притежателите им имат по-тъмна коса и по-светла кожа, а при други по-малко, най-вече, когато са светлокоси. Факт е и че някои пък изобщо нямат такива мъхчета. До ген си е.

Мисълта ми е да не се шашкаш излишно, обсъди проблема с майка си/леля си/баба си, просто с някоя твоя близка, поговори ако трябва и с приятелки, сетне върви до личната, обясни й проблема, поговори с нея и тя, ако прецени, ще ти даде направление за съответния специалист. :)

tonii
01-31-2011, 14:25
А възможно ли е след пубертета да опадат, защото специално по гърдите имам малка, но когато хвана едно косъмче то веднага пада.

kiki1991
02-01-2011, 10:25
А възможно ли е след пубертета да опадат, защото специално по гърдите имам малка, но когато хвана едно косъмче то веднага пада.

Едва ли...да те питам освен прекалените космите на тези места,има ли и пъпки по лицето,мазна ли ти е кожата,косата омазнява ли ти се бързо???

Claymore
02-01-2011, 19:53
Не се стряскай...преди година може би свалих рязко 4-5 килца поникнаха ми 2 косъма около зърното и доста мъхчета от пубиса към пъпа. Малко след това косата започна да ми се омазнява значително по-бързо, да кажа, че си миех косата на 3-4 дни, а сега на 2...едва ли ще се махнат защото имам по-големи приятелки със същото окосмяване, но в момента има толкова развита и напреднала козметика, че нещо такова не е за притеснение.

tonii
02-02-2011, 10:29
А възможно ли е след пубертета да опадат, защото специално по гърдите имам малка, но когато хвана едно косъмче то веднага пада.

Едва ли...да те питам освен прекалените космите на тези места,има ли и пъпки по лицето,мазна ли ти е кожата,косата омазнява ли ти се бързо???


Не, нямам пъпки. А колкото до мазната кожа, дори мога да се оплача че е твърде суха. Косата не ми се омазнява бързо, попринцип се къпя всеки ден, но когато ми се е случвало да не е мия всеки ден на 3-тия ден мисе омазнява и то съвсем нормално. :)

tonii
02-02-2011, 10:32
Не се стряскай...преди година може би свалих рязко 4-5 килца поникнаха ми 2 косъма около зърното и доста мъхчета от пубиса към пъпа. Малко след това косата започна да ми се омазнява значително по-бързо, да кажа, че си миех косата на 3-4 дни, а сега на 2...едва ли ще се махнат защото имам по-големи приятелки със същото окосмяване, но в момента има толкова развита и напреднала козметика, че нещо такова не е за притеснение.


Така ме успокои. Много съм шашната и ми е супер неприятно. И се притеснявам супер много да кажа на майка си. А ако ги махна с кола маска специално на гърдите какво ще стане?

Claymore
02-02-2011, 17:19
Значи не ми се вярва толкова много да са ти поникнали, че не можеш просто с пинсета да ги премахнеш. Ако използваш кола маска ще си махнеш и мъхчетата, а знаеш, че епилирано мъхче става на косъмче...

mnmlkid
02-02-2011, 20:25
Според мене на 13 си малка още за тва , след няква година иди на козметик или просто ако имаш пари лазерна епилация 8) 8) 8) :-P

Red_Hair
02-04-2011, 22:37
нали се сещате приятели че само с епилация няма да стане ще станат като четина на нерез,всяко отклонение от нормалното поведение на организма е заболяване в случая повече тестостерон по-малко естроген и тироксин,но щом момичето е на 13 моят скромен съвет е да не ги пипа и да ги остави за да види какво ще стане след пубертета защото тялото сега е много объркано.не ги епилирай(освен ако няма да правиш секс с някого разбира се,няма да е приятно 2 чифта космати гърди в леглото)та остави да видиш как ше се развият нещата и ако не се подобрява или стане още по-зле тогава вече обикаляй ендокринолог АГ и така нататък :)