PDA

View Full Version : ЕСЕ ПОМОЩ



sunnyt0
12-31-2010, 12:58
Трябва ми есе на тема "Моята Коледа" мислех, че трябва да разкажа за моята Коледа буквално моята там кво правя и така на там обаче днес видях госпожата и се оказа че трябвало да пиша за това какъв е коледния дух за тва каква е атмосферата по Коледа и тем подобни неща. Някой ако може да ми даде някакъв пример какво точно да напише щото нямам никаква идея какви точно изрази да използвам ако някой има някакво примерно есе или е чел някъде нещо..

a1a2b3v
12-31-2010, 13:20
В момента нямам много време да пиша, за това ще ти напиша накратко това, което аз бих на писала.

1какво разбираш под коледа
пример : Коледа е празник, на който ние честваме раждането на исус христос ... (можеш да напишеш част от историйката в 5 реда)

2во мнението ти за коледа
пример: За мен коледа е семеен празник, който ни сближава и ни прави по-добри. С моето семейство всяка година на коледа приготвяме богата трапеза, след това заставаме около камината и си разказваме коледни истории, по малкия ми брат/сестра пък пее коледни песнички. (или нещо подобно, което правите на коледа и ви прави по-близки от другото време на годината)
Можеш да напишеш как като малка си вярвала в дядо коледа/ и винаги като си се събуждала си била толкова нетърпелива, че със ставането от леглото си отивала до елхата, за да видиш подаръците. Защото аз личко като дечко свързвах коледата с подаръците. :D :D
Добра идея е да напишеш, че на коледа стават чудеса и да подкрепиш с някой факт.
Също можеш да напишеш за благотворителността по това време на годината и че е хубаво всеки да направи по нещичко добро . :)

След това кратичко заключение от 2-3 реда най-много.

П.С.И не забравяй, че е есе и можеш да вмъкнеш няколко реторични въпроса към него



И така нататък темата е много приятна, надявам се да се справиш добре и съответно да получиш една коледна оценка (на патерици) :) Успех!

LoupGarrou
12-31-2010, 13:58
Пиша за хората и това как се променят покрай Коледа. Усмивкитен на хората по улицата, пълните пазарски чанти, как ти се разминава някоя беля вкъщи, нетърпението, чакането на коледните подаръци. Украсяването на елхата, коледният хор на площада, припяващ "jingle bells", чашата с горещ шоколад, която пиеш рано сутрин, гледайки през прозореца, валящия сняг ! Такива работи, измисли си : ) !