PDA

View Full Version : ВРЕДНА ЛИ Е БОЯТА ЗА КОСА



Joanita1973
01-01-2011, 14:20
Отдавна се чудя дали да се боядисам ,но родителите ми казват ,че боята уврежда косата и ,че тези химикали по косъма към корените влизат в организма и с една дума тровят го.Вярно ли е ?

vagarious
01-01-2011, 14:20
Да, вредна е за косъма.

musiic
01-01-2011, 14:33
За това, че трови организма не съм чувала, но със сигурност уврежда косата!

mArMaLaDkA
01-01-2011, 14:36
Това за тровенето на организма вече ми се струва преувеличено. :-o
При направата на боите за коса днес се включват доста помощни вещества, които повече да подхранват косата, вместо да я изтощават, но да, от боята реално косата се уврежда малко или много.
Щом ти е толкова мерак да се боядисаш, можеш да използваш бои с по-ниско съдържание на амоняк, само че с тях няма да можеш да правиш радикални промени(примерно от брюнетка да станеш блондинка).

ValLoveYa
01-01-2011, 14:45
За това, че трови организма не съм чувала, но със сигурност уврежда косата!

+

MeLikesPie
01-01-2011, 15:38
Не тровят организма, но увреждат косата, става изтощена и общо взето по-гадна...

FuckingFreak
01-01-2011, 18:27
Това за тровенето на организма вече ми се струва преувеличено. :-o
При направата на боите за коса днес се включват доста помощни вещества, които повече да подхранват косата, вместо да я изтощават, но да, от боята реално косата се уврежда малко или много.
Щом ти е толкова мерак да се боядисаш, можеш да използваш бои с по-ниско съдържание на амоняк, само че с тях няма да можеш да правиш радикални промени(примерно от брюнетка да станеш блондинка).

Същото съм го чувала в предавания по телевизията - повечето хора след първото боядисване много харесват косата си, защото тя придобива нов вид и блясък. Но с течение на годините, тя вместо да се запазва или да се подобрява тя се изтощава. Също така знам че червено и русо изключително много увреждат и изсушават косата, особено за естествените брюнетки,защото преди това те трябва да бъдат изсветлени, а това съм чела че направо убива косъма.

zlatit0o
01-01-2011, 18:30
Да.

lubof
01-01-2011, 18:31
да и аз съм чувала че уврежда косъма ами да ви кажа една моя съученичка си боядиса косата черна а беше кестенява и много изтощена изглеждаше косата и :) :-o :o

mArMaLaDkA
01-01-2011, 19:25
То всичко убива косъма и съсипва косата като цяло, ако не полагаш грижи за нея, независимо дали я боядисваш, или не. Факт.

Minerva
01-01-2011, 21:22
И двете са верни. Скапва ти косата и си наблъскваш боклуци в организма. Дефакто почти с всяка козметика го правиш, обаче в боите за коса има едни от най-вредните химикали. Въпреки това всички си се боядисваме и тнт...същото е като с цигарите. Ако ти е кеф, направи го.

Hilary_
01-02-2011, 08:29
Вредна е да ..

ledenakrasota
01-02-2011, 10:51
Вредна е!Къната е полезна до колкото знам,но пада яко плякане. :D :D С боя е по-лесно. :)

Shia
01-02-2011, 20:40
Вредна е ,когато получиш алергична реакция.

shell
01-02-2011, 20:58
В началото косата изглежда супер,но с течение на времето се изтощава!познавам момичета,които имаха хубави гъсти коси,но след като почнаха да се боядисват косата им се промени и вече не е така здрава и красива :(