PDA

View Full Version : Защо съм такаваа..!



InloveAgain
01-01-2011, 16:00
Винаги съм била страшно ревнива ,не само към човека до себе си ,а и към приятелките си ..
В последно време от тази приятелска ревност се побърквам страшно много,вбесявам се от най-малкото нещо. Не го чувствам към всичките си приятели,но появи ли се-не се издържам!И се притеснявам,че по този начин мога да ги отблъсна от себе си,защото не всеки може би ще го приеме добре. Моля ви кажете ми как да се справя.. :? Знам,че темата може да ви се стори супер тъпа,но на мен това наистина ми е и винаги ми е било голям проблем!
Благодаря :) ! И Честита Нова Година!

valdesbg
01-01-2011, 16:03
За ревността по дефиниция няма причина, всичко е в главата на индивида. Така че няма магическо хапче, което да ти помогне.

Ако се интересуваш от психология... самоанализирай се, и виж защо се появява тази ревност, кога и към кого. Какво маскира и прикрива и се опитай да го промениш.

pandelka
01-01-2011, 17:37
не мисля ,че е възможно да се контролира..

NomNomNom
01-01-2011, 17:46
И аз преди бях много ревнива към всичко и всички.
Сега си имам моя територия свързана с познанията ми в разни области , та там никой не идва и ревност - няма.

arizona
01-01-2011, 17:46
според мен просто когато забележиш,че започваш да ревнуваш си казваш STOP и се опитваш да не приемаш нещата навътре...

RoSKo0o0
01-01-2011, 17:55
За ревността по дефиниция няма причина, всичко е в главата на индивида. Така че няма магическо хапче, което да ти помогне.

Ако се интересуваш от психология... самоанализирай се, и виж защо се появява тази ревност, кога и към кого. Какво маскира и прикрива и се опитай да го промениш.

Прав е.

InloveAgain
01-01-2011, 18:59
според мен просто когато забележиш,че започваш да ревнуваш си казваш STOP и се опитваш да не приемаш нещата навътре...

Опитвам..... амаа :booooomb:

pandelka
01-02-2011, 13:16
h.

sladur4etyYy
01-02-2011, 13:19
еми, научи се да се владееш. ние няма как да ти помогнем.

burpp
01-02-2011, 15:56
Разбери кое те кара да бъдеш ревнива, запитай се, има ли причина да ревнуваш. Като с цигарите е - ако не положиш усилия да ги преодолееш с тях ще си умреш. Недей да го показваш по никакъв начин.

poncho
01-02-2011, 16:15
Разбери кое те кара да бъдеш ревнива, запитай се, има ли причина да ревнуваш. Като с цигарите е - ако не положиш усилия да ги преодолееш с тях ще си умреш. Недей да го показваш по никакъв начин.

+1

InloveAgain
01-02-2011, 17:16
Разбери кое те кара да бъдеш ревнива, запитай се, има ли причина да ревнуваш. Като с цигарите е - ако не положиш усилия да ги преодолееш с тях ще си умреш. Недей да го показваш по никакъв начин.

Замислям се често. Реално погледнато няма причина. Но някакси понякога започвам да се нервя от държанието към другите.. за мен това си е чиста ревност.

GLaDOS
01-02-2011, 17:39
Виж сега ,немога да ти помогна кой-знае колко ,но ще ти дам пример с мен.
По принцип съм страшно ревнив и ако не се сдържах сигурно нямаше да остане човек с ненатрошени капачки :D
Ако неможеш да го преодолееш ,просто се опитай да не губиш контрол .Разсейвай се с нещо и ще ти е по-леко. И на мене ми се иска да има копче за спиране ,ама ... :(

ledenakrasota
01-02-2011, 17:45
В пубертета нали сме ставали по-чувствителни,нервни...всяка емоция е по-изострена.


А и може да си толкова раздразнителна,ако трябва да ти идва или вече е дошло. :D

pandelka
03-06-2011, 12:07
според мен просто когато забележиш,че започваш да ревнуваш си казваш STOP и се опитваш да не приемаш нещата навътре...

Опитвам..... амаа :booooomb:

Не става само с опитвам.. Трябва да го искаш,да вярваш,че можеш да се справиш и най-вече наистина да се опиташ да не възприемаш навътре нещата,от които изпитваш това!

autumn666
03-06-2011, 13:01
Аз преди много се филмирах и много ревнувах всички близки хора. Знам, че чувството е ужасно... Особено много ревнувах гаджето ми... Всеки път, като го виждах да говори с друго момиче, направо се разяждах отвътре о.О Но след време просто спря да ми пука, вдигнах си самочувствието, казах си, че съм най-добрата - няма да намери по-добра от мен, а и няма да търси :D Пък и се примирих, че не може да съм толкова тъпа, че да не му давам да си има приятелки, или познати момичета, това би било повърхностно... Просто стани непукист и си живей живота на макс :D ! ^.-

xxcherry
03-06-2011, 13:15
Разбери кое те кара да бъдеш ревнива, запитай се, има ли причина да ревнуваш. Като с цигарите е - ако не положиш усилия да ги преодолееш с тях ще си умреш. Недей да го показваш по никакъв начин.

+1

InloveAgain
03-06-2011, 13:24
Аз преди много се филмирах и много ревнувах всички близки хора. Знам, че чувството е ужасно... Особено много ревнувах гаджето ми... Всеки път, като го виждах да говори с друго момиче, направо се разяждах отвътре о.О Но след време просто спря да ми пука, вдигнах си самочувствието, казах си, че съм най-добрата - няма да намери по-добра от мен, а и няма да търси :D Пък и се примирих, че не може да съм толкова тъпа, че да не му давам да си има приятелки, или познати момичета, това би било повърхностно... Просто стани непукист и си живей живота на макс :D ! ^.-

За момче по бих била съгласна и може би не бих искала да премахна това чувство,но към приятелите ми определено ми пречи.

SmilezZz
03-06-2011, 14:04
Контролирай се.. Ние няма как да ти помогнем.. Просто ,когато това чувство се появява,опитай се да се овладееш и да не мислиш за това.. И наистина открий каква е причината да ревнуваш някои от приятелите си (: Повярвай ми,няма как да е без причина тази ревност.. Всичко е в главата ти и само ти самата можеш да си помогнеш..

InloveAgain
03-06-2011, 14:51
Контролирай се.. Ние няма как да ти помогнем.. Просто ,когато това чувство се появява,опитай се да се овладееш и да не мислиш за това.. И наистина открий каква е причината да ревнуваш някои от приятелите си (: Повярвай ми,няма как да е без причина тази ревност.. Всичко е в главата ти и само ти самата можеш да си помогнеш..

Ами да и аз съм се замисляла и може би причината я знам каква е . тя значи много за мен ,общо взето добра приятелка ми е,но в същото време тя явно не мисли същото за мен,смята ,че няма приятели и се ядосвам.Но в същото време общува с други,виждам ,че е близка с тях и сякаш от това се дразня :/ .

mOBSCENE
03-06-2011, 16:42
Седни си на дупето.Замисли се добре,има ли причина изобщо от тези негативни неща в мозъчето ти?
Ако един приятел ти е ПРИЯТЕЛ,то..той ще бъде до край.Изгубиш ли го - толкова и ти е бил приятел :)

BlueFace
03-06-2011, 17:33
Темата е от 1ви Януари....